Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kaldera

nowa miejscówka dla "conclave" ;)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

pawprz, ale po takiej wodzie głowa nie powinna boleć choć palić może
Ostatnio zmieniony 15 lis 2016, 22:34 przez dawo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

ja zaprawiony w ciężkich bojach wodą po ogórkach takie salty mną nie wstrząsa:P
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Inc0gnit0 pisze:Nowi lokatorzy

Nie no ja muszę pójść na jakieś szkolenie do Ciebie piękne filmiki robisz :)

To jest woltereckae (harleqiun) a nie spongicola
Oprócz pewnych różnic wielkość i długości rostrum, co za młodu nie widać.

harlequin (caridina woltereckae) ma mocniejsze barwy fioletowo-czerwony kolor i gęstą biel pasów.

A caridina spingicola jest czerwono-brązowa :)

wrzucaj wiecej fotek i filmików bo jesteś mistrz :)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Z kim jak z kim ale z tobą się kłócić nie będę jeśli chodzi o przynależność gatunkowa i nazewnictwo krewetek z sulawesi, nie powiem , bardzo chętnie bym nakręcił twoje robaki gdyby tylko czas pozwolił ;) z moimi coś mi się nie wiedzie od pół roku, jeszcze są ale bzykać się nie chcą wiec jak się nie przełamią to za jakiś czas znikną a temat wówczas będę zmuszony zamknąć bo czasu coraz mniej na hobby ...
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Inc0gnit0 pisze:Z kim jak z kim ale z tobą się kłócić nie będę jeśli chodzi o przynależność gatunkowa i nazewnictwo krewetek z sulawesi, nie powiem , bardzo chętnie bym nakręcił twoje robaki gdyby tylko czas pozwolił ;) z moimi coś mi się nie wiedzie od pół roku, jeszcze są ale bzykać się nie chcą wiec jak się nie przełamią to za jakiś czas znikną a temat wówczas będę zmuszony zamknąć bo czasu coraz mniej na hobby ...
Wiem coś o tym ja zaniedbałem swoje bestie, cyjano miałem w akwarium, azotany 50ppm, jakiś brązowy szlam pływał po tafli wody. Cuda wianki kardynałów mam bardzo mało nie wiem może 3szt duze + 1 maluszek no tyle widzę.

Za to samice spinaty france wylinki nie chcą Mi przechodzić, szczególnie młode samice z jajami to jedyna trupy jakie widuje, mam zamiar stosować pure color shrimp preparat na bazie krzemianów podobno świetny i ułatwia linienie krewetką. A po przedawkowaniu powoduje wysyp okrzemek. Zobaczymy!!!

A z pasji nie wolno nam rezygnować :), kto będzie sulweski promował na podkarpaciu?
Ja kiedyś do panela wrzuciłem diatomit(przez tydzień woda była jak by brudna ale krewetki żyły) i to Mi sprawiło duży rozród krewetek. Bo nic innego nie kojarzę :)

po za tym fajne masz te harleqiuny :)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Choć się mi nie wiedzie od pewnego czasu z sulawesi to jednak coś jeszcze chce pozować od czasu do czasu przed obiektywem ale zazwyczaj wtedy gdy nie mam weny :P wiec... ten poniżej zmontowany filmik został z wcześniej zarejestrowanych materiałów :P
Harlequin dinner
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Inc0gnit0 pisze:Choć się mi nie wiedzie od pewnego czasu z sulawesi to jednak coś jeszcze chce pozować od czasu do czasu przed obiektywem ale zazwyczaj wtedy gdy nie mam weny :P wiec... ten poniżej zmontowany filmik został z wcześniej zarejestrowanych materiałów :P
Harlequin dinner
Nie no mega przystojniaczek :) przepiękna krewetka :mrgreen:

A jaką masz przewodnośc w akwarium z nimi?
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

354us
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Inc0gnit0 pisze:354us
to nie dużo ja miałem 302ppm :) widziałem ostatnio filmik zagraniczny co facet wodę przygotowywał 160ppm dla kardynałów. A wiadomo każdy już oglądał filmik o jeziorze Manado i tam 175 microsimens. Powiem szczerze że nie wiem jak mam liczyć ppm? to ile us? czy microsimensów?
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Π x Θ x√¾∞≈ 1ppm≈2µs us pisze sie jak nie ma sie na podorędziu trzcionki z greckimi symbolami mikrosiemensa µs.
Wiem że w naturalnym siedlisku jest bardzo niska przewodność ale tez dobrze wiem że niektórzy hodowcy kardynałków trzymają je z powodzeniem na kranie a w akwariach maja 600-700us . Po rozpuszczeniu w wodzie RO soli wg zaleceń producenta wychodzi jakieś 250-290us a w akwarium jest tyle ile jest.
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Inc0gnit0 pisze:Π x Θ x√¾∞≈ 1ppm≈2µs us pisze sie jak nie ma sie na podorędziu trzcionki z greckimi symbolami mikrosiemensa µs.
Wiem że w naturalnym siedlisku jest bardzo niska przewodność ale tez dobrze wiem że niektórzy hodowcy kardynałków trzymają je z powodzeniem na kranie a w akwariach maja 600-700us . Po rozpuszczeniu w wodzie RO soli wg zaleceń producenta wychodzi jakieś 250-290us a w akwarium jest tyle ile jest.
Faktycznie wiele rozbieżności jest na temat hodowli kardynałów i odnośnie przewodności np w zeszycie akwarystcznym pisze że 224us czyli sól jest źle wymieszana jak daje nam 250-290us.
Pewnie ta kranówka ma jakieś super proporcje bo Mi padały na kranówce. Ja bym diatomit Tobie dodał do filtracji lub blisko przepływu, myślę że krewetki ruszą z buta u Ciebie :) no ale nie chce namawiać :P
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

jeżeli nie ma parowania lub ktoś dolewa RO regularnie za wyparowaną wodę to mierzenie przewodności w akwarium jest bez sensu :)
SBC czy Taiwany spokojnie mi się mnożą i dobrze mają przy przewodności w akwa 500+ heh a nawet zdarzyło się 670...ważne jest to co dajemy do podmiany a nie to co jest w akwa. Dlatego podawanie przewodności w akwarium nie jest miarodajne.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

nie mierze przewodności w akwariach.. co najwyżej kontrolnie raz na jakis czas ( 3-6m-cy )lub na czyjąś prośbę jak to miało miejsce kilka postów wyżej za to zawsze kontroluje wode do podmian prze dodaniem salty i po rozpuszczeniu.
w jakiej formie jest ten diatomit żwir? skałki? moze bym go do filtra wepchał ..to jest zdaje sie coś a'la montmorolit i inne takie tak? mam kolor shrimp czyli zawiesine ww i to dodaje do podmian wody
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Inc0gnit0 pisze:nie mierze przewodności w akwariach.. co najwyżej kontrolnie raz na jakis czas ( 3-6m-cy )lub na czyjąś prośbę jak to miało miejsce kilka postów wyżej za to zawsze kontroluje wode do podmian prze dodaniem salty i po rozpuszczeniu.
w jakiej formie jest ten diatomit żwir? skałki? moze bym go do filtra wepchał ..to jest zdaje sie coś a'la montmorolit i inne takie tak? mam kolor shrimp czyli zawiesine ww i to dodaje do podmian wody
https://h-a.com.pl/czesci-i-wklady/85-m ... iltra.html

tu masz opis tego wkładu co używam :)

zapomniałem dodać u Mnie nigdy po tym nie było padów i że tego wkładu raczej się nie płucze bo i tak zawsze będzie woda mętna przy płukaniu (po za tym jest nazywany mułem morskim). Wrzuć do filtra i tyle woda przez 24h-48 będzie jak by zmącona ale to nawet krewetki wychodzą i to łapią, jędzą i się rozmnażają hehe :P
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Inc0gnit0 pisze: mam kolor shrimp czyli zawiesine ww i to dodaje do podmian wody
co to jest?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”