Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kaldera

nowa miejscówka dla "conclave" ;)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Wszystko idzie ... pełza zgodnie z planem glony rosna Obrazek

poczatkowo były 2szt ale już jest 3 takie Obrazek
korci żeby oblatywaczy kardynałki wpuscic ale nie twardo jeszcze minimum miesiac poczeka sobie oblatywacz.
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

tak myślałem że to white spot będzie je zasilał, akwarium jest piękne:)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Z tym "piękne" to bym polemizował gdyby to był nie mój baniak ;) dziekuje :D , króliki tez tu trafia wkrótce .
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Inc0gnit0 pisze:Z tym "piękne" to bym polemizował gdyby to był nie mój baniak ;) .
Ale to właśnie jest piekne dla szlachetnego rodu krewetek z sulawesi:)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Dawno nic tu się nie działo ale to się zmieni :) . Zmieniłem jakieś 1,5 miesiąca temu sposób przygotowania wody do podmian obecnie jest to RO + salty sulawesi PH 8,5 . tymczasem w akwarium po zielonym pyle nadeszła zielona wata a te z kolei przykryła kołderka z sinic :/ zwalczam je mechanicznie i skróciłem czas świecenia do 6h . Kłopoty z niechcianym glonem nie powstrzymały mnie przed wprowadzeniem kreweci do baniaka czy im przypasi się okaże puki co od tygodnia zamieszkują i są widywane Obrazek

i fota " po całości" a raczej 3/4 ( sorki, nie chciało mi się obiektywu zmienić :)
Obrazek
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Gdzie są kolejne fotki akwarium? co się tam dzieje? 8-) czekam na relacje hehe
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Narazie weny nie mam do fotek . Krewetkom przypasiło nowe lokum o czym swiadczy widok "ciężarówek" i innych osobników swobodniej sie wypasających niz w poprzednim baniaku. Jednak bez strat sie po przeprowadzce nie obyło ..została mi juz tylko jedna spinatka :( , sinice w dalszym ciągu są w natarciu :/
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

o kurde to bardzo smutna wiadomość ze spinatkami, a sinice to chyba fosfor wysoki a azotany nisko lub biologia miała kryzys. A bakterie jakies lejesz? bo moze nie masz tych bez tlenowych one podobno rywalizują o NO3? Po za tym sinice to tez sprulina ktorą lubia kardynałki. Trudno ugadnąć co spowodowało sinice, ja tez słyszałem że słaba cyrkulacja wody to jedna z przyczyn, ale nie wiem bo nigdy ich nie widziałem w akwarium.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Pomijajac aspekt estetyczny krewetkom wyraznie odpowiada nowe lokum z sinicami sie uporam to kwestia czasu
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Na to pytanie
Harlequin pisze:a kardynały jedzą Tobie liście morwy lub pokrzywy?
postawione w innym temacie postanowiłem odpowiedziec tutaj :)
liscia morwy nie podaje kardynałkom ale pokrzywe owszem od czasu do czasu podaje
Obrazek

w Kalderze sinice nadal sie nie poddaja choc znacznie ich mniej . Pojawiły sie tez maluszki kardynałków ale jakos nie chca dac sie ustrzelic lustrem. Spinaty nie widziałem dłuzszy czas wiec chyba juz jej nie zobacze :( ale sie nie poddaje jak bedzie okazja nabyc spinatki lub/i harlekiny spróbuje z nimi ponownie.
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

A to dobrze wiedzieć z tą pokrzywą :D ..............sinice nadal oj ale to paskudztwo jest upierdliwe :!:
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

na sinice zwiększ cyrkulacje wody i natlenienie to zniknie. Polej ja woda utleniona ale to juz jest pewne ryzyko.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

hm chemii nie zastosuje bo wiadomo sulawesi krewetole beka robi na ful przepływie ..albo zdemontuje deszczownie i puszcze wylew wody z filtra swobodnie albo zamontuje kurtyne powietrzna..przemysle jeszcze temat i zobaczymy czy cos to pomoze....hm a moze druga pompa w obiegu filtra by rozwiazała problem obecna ma wg producenta 800l/h ale ciagnie kubełDIY i podzwirówke a zakonczona jest deszczownia.
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

ok to czekam efektów :)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Ani uwolnienie wylotu wody z filtra od deszczowni ani zastosowanie jednoczesnie napowietrzania nie zaszkodziło sinicom za to szkodzi im o ile tak mozna powiedziec systematyczne mechaniczne usuwanie ich z wszystkiego na czym sie pojawia widok na akwarium na dzień dzisiejszy sorki za jakośc nie miałem czasu ogarnąc ustawień aparatu pod nowe oswietlenie(innej barwy )wiec strzeliłem z biodra automatem i wyszło lipowato Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”