Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[30L] Kostka Białciego

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
gregor1890
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2015, 21:14
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Strzyżów
Płeć:

[30L] Kostka Białciego

Post autor: gregor1890 »

Witam.
Nadszedł czas "pochwalenia" się swą mniejsza sadzawką przeznaczona dla stworków z wielką ilością nóżek.

Litraż: 30L
Wymiary: 30x30x35
Podłoże: Czarny żwirek
Filtracja: Pat Mini z gęstszą gąbką
Oświetlenie: Belka własnej produkcji 12W w power ledach w czterech pasmach
Flora: Mech Weeping moss, i gałęzatka
Fauna: Red cherry z dwóch źródeł rozmnażające się na potęgę
Zalane Wodą kranową z studni głębinowej.

Plany dodanie jeszcze jednego lub dwóch rodzajów mchów i może zmiana żyjątek na jakieś bardziej wymagające


Strzały w kolano pod żwirkiem jest warstwa ziemi ogrodowej i teraz nie wiem jak przeprowadzić zmianę podłoża na jakieś lepsze i jak wyłapać krewetki.

Proszę o sugestie co zmienić


Obrazek Obrazek
Obrazek

Przepraszam za jakość zdjęć
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Fajne szkiełko, i ciekawie zrobiona belka :tak:
Tu masz sposoby na wyłapanie krewetek:
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=6474&start=0
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Można przyciąć mech i ładnie bo uformować. ;)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

gregor1890 pisze:Plany dodanie jeszcze jednego lub dwóch rodzajów mchów i może zmiana żyjątek na jakieś bardziej wymagające
Na Caridine ? Jeśli tak to podłoże wywalić i odpowiednie włożyć. Jeśli nadal neocaridine w innym wariancie kolorystycznym to podłoże może zostać choć zmienił bym na drobniejsze.
gregor1890 pisze:Strzały w kolano pod żwirkiem jest warstwa ziemi ogrodowej i teraz nie wiem jak przeprowadzić zmianę podłoża na jakieś lepsze i jak wyłapać krewetki.
A to po co jak roślin brak hehe no jak siateczkę bierzesz drobną i jedziesz z nimi :)
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... ht=#279591

Tu z grubsza opisałam jak wymienić podłoże. W Twoim przypadku:
- tak czy tak robisz restart, każda wymiana podłoża się z tym wiąże
- wyciągasz wszystko co rośnie, żyje i stoi w akwarium
- zlewasz jak najwięcej wody (możesz sobie na wlot założyć gazę to Ci większe syfy z roślin czy czegoś przefiltruje)
- reszta wody z podłożem do odessania wężem, można dolać jakiejś kranówy żeby nie przytkać węża, albo po prostu drewnianą/plastikową łopatką wyciągać, tego nie jest dużo w 30l
- kostkę myjesz przy okazji, bo po co ma być brudna ;) możesz sokiem z cytryny to poschodzi biały osad z szyb jak masz twardą wodę
- wrzucasz nowe podłoże, obsadzasz, zalewasz i gotowe

Mi takie babractwo zajmuje sporo czasu na 60l (średnio 6h XD), dlatego dobrze jest filtr podciągnąć tam gdzie jest zlana woda i niech sobie w niej chodzi ;)
Po całej akcji nie czyścić filtra, niech pracuje na nowym podłożu bo jednak pozbywasz się sporej ilości bakterii, a bańka mała i niestabilna :)

Nie wiem jak wyłapać krewetki, ale tak na chłopski rozum to zwabić je jakimś smacznym kąskiem i wtedy siatką wyłapać? No nie wiem xd
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Post autor: Krzych82 »

Krewety normalnie siateczką, tylko trzeba ostrożnie wyjąc dekoracje aby nie miały się gdzie chować. Natomiast małe odessać wężykiem wraz z wodą. Tak robiłem u siebie. Jeżeli zmącisz zbytnio wodę to trzeba trochę odczekać.
gregor1890
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2015, 21:14
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Strzyżów
Płeć:

Post autor: gregor1890 »

Dzięki wielkie za pomoce rady, jak na razie nawał w pracy i nie ma czasu za bardzo takiej operacji zrobić bo zawsze coś innego się znajdzie.
Krewetki rozmnażają się jak Króliki i wpadł jeszcze jeden mech.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”