Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Rośliny i dwa rodzaje krewet - sulawesi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Rośliny i dwa rodzaje krewet - sulawesi

Post autor: mirekkon »

Witam

no właśnie, co polecacie z roślin do sulawesi, temp 28-29stC, PH 7.8-8.0, KH=7 GH=14

o kryptokorynie i anubiasach wiem, słyszałem i widziałem

co oprócz tego? jaki glonik najlepiej zahodować, czy można kupić glon tak jak rośliny akwariowe na rozród? lub coś pro-glon oprócz światła?

krewety jakie zamierzam trzymać razem to:

harleqiun i kardynał z sulawesi (foty przypadkowo znalezione w sieci)
Obrazek
Obrazek

czy mogą być razem i czy się nie będą krzyżowały? czy będą się mnożyć jedne sobie a drugie sobie?

mam nadzieję że znajdzie się guru na tym forum który potrafi to opisać bez zbędnych tysiąca pytań
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Mirku ja nie chce Cię wprowadzać w błąd wiec nic nie napisze o krewetkach ale jestem przekonany że kolega Incognito ma bardzo dużą wiedzę na temat tych krewetek i to przeczyta i odpowie.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

dz, Darku, widziałem że u Harlequina się kardynał ze spinatą skrzyżowały i to już wiem

badziewia nie będę hodował dlatego pytam o dwa wybrane prze zemnie typy, rzadko pytam na forum, więcej czytam i szukam ale wolałem się upewnić no i potwierdzić mity i tezy

w grę wchodzą jeszcze rośliny:

oprócz oczywiście anubiasa i kryptokoryny

- gałęzatka - roślina/glon/pokarm same korzyści
- microzorium, ale nie jestem pewien gdzieś widziałem
- może bucki jakieś?
- żabienica - ale które?
- może rogatek sztywny

wszelkie mchy w takim PH się rozpłyną jak sądzę

moją kandydatką będzie też hygrophilia corymbosa zobaczę jak to pójdzie, może skarłowacieje i na to liczę bo ona przecież jak ma warunki to buja na 1m wysokości
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Wiem że mając te krewetki rośliny nie są jakoś specjalnie obsadzane ale jak będziesz chciał to nic nie stoi na przeszkodzie, proponuję obejrzeć film i zobaczyć jak wygląda ich miejsce z którego pochodzą może już widziałeś ale podaję link:
https://www.youtube.com/watch?v=UtRSqj2 ... x9XhBfZg_L
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Darku dz, widziałem to i prawie wszystko na YT

miejscami jest zarośnięte jak w amazonce, fakt że to zgniła zieleń lub brązowa :) ale jest, podejrzewam że każda roślina która wytrzyma warunki dała by radę i spokojnie rosłaby w Mantana, jako ekspansywna :)
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
setaseta
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2016, 16:37
Imię: Piotr
Lokalizacja: Biłgoraj
Płeć:

Post autor: setaseta »

Gdzie dostałeś cardinal shrimp :D ?
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

nie dostałem, narazie

a póki co aktualizuję temat, już wiem że harlequin krzyżuje się z kardynałem, ponoć kardynałki to takie ruchacze że wyruchają każdą krewetkę nawet z sąsiedniego jeziora...

niestety będą same u mnie ...
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

mirekkon, :ale jaja: :ale jaja: :ale jaja:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”