Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

¤ Moje nowe AKWA 45l SULAWESI Caridina Dennerli

3x10 cardina i neocardina, 30l cardinal denerli

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

¤ Moje nowe AKWA 45l SULAWESI Caridina Dennerli

Post autor: mirekkon »

Uprzejmie informuję że na poniższe zdjęcia posiadam wyłączność i wszelkie prawa autorskie i nie wyrażam zgody na ich wykorzystanie (całości lub fragmentów) w sieci, lub na innych forach bez mojej wiedzy i zgody.

na poniższych obrazkach pojedynczo lub w stadach dostrzec można następujące gatunki krewetek: sakura red, yellow neon, bloody mary, yellow king-kong, blue velvet, crystal A - a gdzieniegdzie widać ślimaki Anentome helena czytała Krystyna Czubówna

Miłego oglądania

(P.S. zdjęcia można powiększyć i obejrzeć HQ poprzez kliknięcia na wybrane foto !)

akwa ogólne - czas pokazać
Obrazek

krewetkarium 3x10l
Obrazek

krewetkarium 30l dojrzewające - przyszłość pokaże co będzie :)
Obrazek

moje sakury
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozostałe fotki robactwa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

po powrocie ze świąt znalazłem jeszcze kilka chwil no i macie bonusa na święta:

moje sakurowo na wypasie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

no i inne "łowieczki" na wypasie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 mar 2018, 16:48 przez mirekkon, łącznie zmieniany 21 razy.
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

O widzę baniak pod biedronki ;)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Teraz czekamy na opisy. ;)
Byłby doskonały przyczółek do dyskusji.
A tak tylko można powiedzieć , że piękności. :D
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Ładnie ;)
Co to masz za filtracje w tych 10l? :)
charta non erubescit
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

no i dodałem bonusy kto jest drugi raz radzę dobrze popatrzeć ;)

dawo99:
jak Ci wspominałem i wielokrotnie zapowiadałem sulawesi age is open, przynajmniej u mnie, towar będę targał chyba z Indonesi, import w styczniu, Harlequin nie odpowiada pewnie na forum jest raz na ruski miesiąc - trudno, nie on jeden ma te robale, a szkoda bo lubię kupować po ludziach w regionie, przykład Szymel89 z naszego forum sprzedał mi towar który właśnie oglądacie, polecam gościa

uświadomił mi że krewetka im większa wcale nie musi być najlepsza, laicy chcą kupować duże a nie kumają prostej rzeczy, im mniejsza sztuka tym lepiej się zaadoptuje i przystosuje do nowych warunków, poza tym krewetki żyją 2 lata więc kupowanie dużych po to żeby zdechły to bezsens, bo nigdy nie mamy pewności ile mają latek

tak więc laicy temat krewetkowy jest taki że jak dostajecie krewecie 1cm to powinniście się cieszyć i robić wszystko żeby im zapewnić normalnie warunki takie w jakich zamierzacie ich trzymać nie cudować PH 6.0 = FIKCJA x1500% i każdy kto napisze że ma 6.0 bez uzdatniaczy (i/lub podłoża aktywnego) na czystej RO niech się puknie mocno w pusty łeb bo nie wie o czym pisze, czysta RO po odstaniu 2-3 dni ma PH minimum 6.5, nie wierzycie to sprawdźcie

duchu:
nie chce mi się bawić w opisy więc podziwiajcie i pytajcie
na opis czasu szkoda, i tak siedziałem nad tym ze 3 godziny łącznie, wykonałem jakieś 300 zdjęć i to co widzicie to jest mój wybór - niby najlepszych

Xerx:
można napisać jak w całej sieci "gimby nie znajo" (oczywiście nie względem Ciebie lecz ogólnie)
filtracja oparta o bąbelki z brzęczyka jeden brzęczyk zasila 4 filtry gąbkowe w tym jeden w suwalesi, wszystko spięte razem sterowanie amazonem oświetlenie we wszystkich za pomocą jednego przycisku z pilota
Ostatnio zmieniony 26 gru 2016, 21:22 przez mirekkon, łącznie zmieniany 4 razy.
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Chodzi mi o roslinniak. Jakie masz parametry i czym nawozisz? :D
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Ładne robaki super sie prezentują czekam z niecerpliwością na inauguracje biedronek.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

duchu:

roślinniak w innym wątku ...

no a tu co pisać, wszystko widać gałęzatka, subwassertang i mchy oraz mały henio (hamianthus calitrichoides cuba)

parametry wody? - ok:
przewodność 210us a w zasadzie 210-230 dokładnie
PH około 7.00 tylko aktywne podłoże platinum soli+ada amazonia new na spodzie
KH 7
GH 14
temp 21-23 bez grzałek bo w mieszkaniu mam 24-25 non stop

tajniaku skąd wieje wiatr: ja też się nie mogę doczekać, ale najszybciej koło 12-15 stycznia, akwa zalane 23 grudnia


DO WSZYSTKICH:
dla ścisłości te pomarańczowe to nie krzyżówki tylko Yellowki które się nawpierdzielały shrimpnature RED max - mój błąd bo dopiero zaczynam (trzymam po dwa gatunki niekrzyżujące się teoretycznie caridina i neocaridina)
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

tak z ciekawości zapytam z czego ta siateczka na tylnej ściance do której przymocowałeś mech? Plastikowa?
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Darku: ta siateczka to jest przytargana jeszcze z giełdy KrK (gdy byliśmy razem) z roślinkami, a konkretnie hydrocotyle sp japan na niej było i od tego czasu leżała gdzieś w szufladzie

ona nie jest plastikowa, jest z metalu pokryta taką farbą ale gdzie nie gdzie widać ubytki które rdzewieją punkty wielkości 1-2mm

mam już zakupiona plastikową siatkę 0,7cm ale nie mam czasu się bawić w wycinanki i przymocowywanie

po prostu póki co to olałem bo mam masę spraw na głowie związanych ze sterownikami i całą tą moją elektroniką - zamówień multum ani nie ma czasu się zająć hobby

ledwo co znalazłem parę chwil na pstryknięcie fotek

reszta czeka ...
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

:tak:
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

dziś po 2 tyg od 23.12.16, w akwa pod sulawesi

mierzyłem NO3 - pomiędzy 0.2-0.5, co jest niewielką ilością jak na cykl azotowy, być może przyśpieszyłem go bakteriami które nalałem - jakoś tak na oko, zresztą tak jak PH plus i mineral plus firmy AZOO

PH 7.99-8.00
temp 28stC
TDS 450-460us
KH 5/6
GH 9/10

jutro lub pojutrze robię podmiankę 50% schodzę z KH do pewnych 4 i GH 8 oraz TDS do około 350us po to by je podnieść nieco minerałami do wartości w/w. Dowiedziałem się że sklep który sprzedaje mi krewetki trzyma je w KH 4 i TDS 230us i jeszcze muszę faktycznie się zastanowić i sprawdzić tę wodę u siebie bo waham się żeby nie dawać ich od razu za wysoko tylko może stopniowo co tydzień podnosić te parametry

glońska aż miło zielone długie nitki wirują w takt ruchu filtrów, oczywiście będą przycięte i posprzątane przed krewetkami

póki co do mechanika dałem gąbkę ale docelowo dam zeolit + żwir koralowy

filtr napędzany brzęczkiem pozostanie jak jest tylko będzie bardziej bąbelkował z uwagi na mocne natlenianie wody

krewetki pewnie za tydzień będą i mam plan je aklimatyzować przynajmniej całą noc
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

mirekkon, nie chce Cię wprowadzać w błąd ale te krewetki u mnie nie jadły nitek.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

według wielu opinii z sieci jedzą glon zielony, a to nie tylko nitki

u mnie też nie tylko nitki są, wiesz akawa ma 2 tyg przy ostrym power led, więc coś się tam namnożyło, a nitkom pomogłem lejąc 2-3 ml micro ze 2 razy
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:według wielu opinii z sieci jedzą glon zielony, a to nie tylko nitki

u mnie też nie tylko nitki są, wiesz akawa ma 2 tyg przy ostrym power led, więc coś się tam namnożyło, a nitkom pomogłem lejąc 2-3 ml micro ze 2 razy

oby w micro nie było miedzi ;).............glon zielony ale wate lubią, a tak to bakterie i oczliki żywe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”