Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

¤ Moje nowe AKWA 45l SULAWESI Caridina Dennerli

3x10 cardina i neocardina, 30l cardinal denerli

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Harlequin pisze: To chyba brak cierpliwości sprawia że ludzie się szybko poddają, Ty się nie poddałeś i masz piękne stadko i jest czym się chwalić bo mało kto naprawdę je ma w Polsce z własnej hodowli większość filmików i zdjęć to krewetki z odłowu dzikie.
No cóż ja nawet nie podjąłem walki, tylko pozostawiłem je samym sobie, 1 zasada akwarystyki - im mniej grzebiesz tym lepiej rośnie i tak też się stało, fakt że była już chwila gdy miałem ochotę zlikwidować to akwarium, ale na samą myśl ile to roboty - odechciało mi się i całe szczęście że jestem tak leniwy :)

mówią że jeden slimor to konkurencja pokarmowa ja mam 2 w 30 litrach :), ale już myślę sprzedać tego devila bo jest za duży, chyba że zdecyduję się na większe akwa

(nocą po włączeniu światła, bo w dzień ślimaki jakoś się chowają bardziej niż krewetki)

https://www.youtube.com/watch?v=8x-f2F1UVqE
https://www.youtube.com/watch?v=JOboCO89J68

przypadkowe dwa filmiki które nakręciłem przy okazji świecenia światła po 22
Ostatnio zmieniony 23 sie 2017, 8:23 przez mirekkon, łącznie zmieniany 2 razy.
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

no filmiki pokazują prawdę o hodowcy :)
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Harlequin pisze:no filmiki pokazują prawdę o hodowcy :)
no tak syf i burdel na maxa, dz :mrgreen:
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:
Harlequin pisze:no filmiki pokazują prawdę o hodowcy :)
no tak syf i burdel na maxa, dz :mrgreen:
no ja bym powiedział że akwarium masz wzorowa czyste, moje to jeden wilki glon ale fakt nie mam ślimorów dużych tylko mikro zatoczki :)
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

powiem Ci że zniknięcie glonów to nie tylko zasługa ślimaków, które de facto nie za bardzo chciały jeść to o co mi chodziło....

uważam że akwarium po jakimś czasie dojrzało i glony same zaczęły znikać, a ostatnio jeszcze wywaliłem LED bo było za ostre i to z jego powodu miałem gloniska na 3 cm

teraz dałem oryginalną świetlówkę 7 czy 9 W nie pamiętam a może 11W, nie istotne to jest, ważne że światło tera jest ciut ciemniejsze i cieplejsze co po pierwsze powoduje większe namnażanie okrzemków a po drugie zachęca krewetki do wędrówek co widać na filmach

pisząc syf chodziło mi raczej o nieład na dnie, to ślimaki zakopują się w tym drobnym żwirku i wyciągają spod spodu małe kamyki na wierzch, zbieram to cały czasu i rzucam na tym ale one są lepsze i co pozbieram od razu się zakopują jakby zachęcone porządkiem

a tak na marginesie to zauważyłem kolejny bardzo pozytywny fakt z tego płynący, mianowicie ślimaki przekopując podłoże natleniają je i czyszczą zarazem z resztek
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Tak dużo tych rzeczy się obserwuje i wyciąga własne wnioski, ślimaki faktycznie nie zjedza całego glonu ale zjedzą wszystko jak są głodne. Ja mam rośliny to ślimor by je zjadł ale już obczajam rośliny co ładnie wyglądają i nie glonią sie za bardzo np nurzaniec ładnie daje rade też puszcza korzenie w podłoże i natlenia je a jednocześnie wyciąga troszeczkę brudu z podłoża a co do ślimaków to mam istną plagę ampulari nie mam co robić z nimi chyba pire dla helenek zrobie.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

zobaczymy co będzie dalej, jak potoczy się życie w tym akwa, póki co jest ich coraz więcej i widzę kolejne młode

dokarmiam już prawie regularnie żeby nie popadały z głody lub żeby w stadzie nie było pomoru ze względu na brak wystarczającej ilości dla stada, pewnie te głodne zaczynaj coś wytwarzać i przyroda doprowadza do równowagi, wolałbym tego uniknąć

jak ktoś chce to mogę w hurcie taniej opylić ze 30szt, trochę luzu by się przydało bo jeśli nie to zwiększę akwarium ...
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

no i stadko przerzedzone

wyciągnąłem 58 szt, zostało lekko ponad 30szt w różnym wieku i znowu czekam pół roku na cudowny bum, mam nadzieję że oprócz ślimaków i ich odchodów tym sposobem również stymuluję mnożenie się w stadzie
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:no i stadko przerzedzone

wyciągnąłem 58 szt, zostało lekko ponad 30szt w różnym wieku i znowu czekam pół roku na cudowny bum, mam nadzieję że oprócz ślimaków i ich odchodów tym sposobem również stymuluję mnożenie się w stadzie
no ob nie było ich 580szt :)
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

58szt to nie pomyłka, nie masz się co nabijać z tego, tyle gościowi wysłałem do Oświęcimia, liczyłem co do sztuki, a samo łapanie trwało ponad 1,5 godziny ....

i jak tak posiedziałem wczoraj to mam lekko ponad 50szt jeszcze w akwarium, zobaczę jak będzie wyglądała sytuacja po kilku miechach jeśli pójdą w mnożenie się to wywalam małe krewetkaria i stawiam jedno większe z sulaweskami
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:58szt to nie pomyłka, nie masz się co nabijać z tego, tyle gościowi wysłałem do Oświęcimia, liczyłem co do sztuki, a samo łapanie trwało ponad 1,5 godziny ....

i jak tak posiedziałem wczoraj to mam lekko ponad 50szt jeszcze w akwarium, zobaczę jak będzie wyglądała sytuacja po kilku miechach jeśli pójdą w mnożenie się to wywalam małe krewetkaria i stawiam jedno większe z sulaweskami
nabijać??? co Ty piszesz po prostu znam realia i możliwości tej krewetki nie nabijam się ani trochę po prostu śmieje się z tych "boji dupków" co tak trzęsą portkami bo ich strach obleciał na myśl hodowli tych krewetek.
Bardzo dobrze że Ci się tak mnożą oby tak dalej !!!
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

no tak może źle odczytałem intencję pisaną

też się cieszę że się mnożą i że w ogóle się na nie zdecydowałem, bo jestem typem notorycznie nie mającego czasu na nic człowieka
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:no tak może źle odczytałem intencję pisaną

też się cieszę że się mnożą i że w ogóle się na nie zdecydowałem, bo jestem typem notorycznie nie mającego czasu na nic człowieka
to powiem tak masz lepszy sukces hodowlany niż Ja bo ja rozmnożyłem kardynałki do dużej ilość ale hodowlane a Ty z tego co pamiętam to dzikusy :) teraz od paru dni mam 8 szt nowych do wymieszania krwi kardynałków pięknych krwistych gratis :) od Mirka Karpińskiego.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

poleć mi kontakt do tego Pana

chętnie bym z nim powymieniał

wczoraj dostałem info od tego kolegi z Oświęcimia wszystko pływa NIC nie zdechło.... to jest dopiero sukces

ciekawe czy zadomowią się u niego, ja po prostu olałem wiele podpowiedzi i przystosowałem je do kranówki sanowej, w końcu woda z rzeki górskiej same kamienie i woda żadnych bagien torfów itp, dlatego zdecydowałem się na nie bo mam parametry bliskie ideału
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:poleć mi kontakt do tego Pana

chętnie bym z nim powymieniał

wczoraj dostałem info od tego kolegi z Oświęcimia wszystko pływa NIC nie zdechło.... to jest dopiero sukces

ciekawe czy zadomowią się u niego, ja po prostu olałem wiele podpowiedzi i przystosowałem je do kranówki sanowej, w końcu woda z rzeki górskiej same kamienie i woda żadnych bagien torfów itp, dlatego zdecydowałem się na nie bo mam parametry bliskie ideału
no na pewno masz dobra wodę pod względem parametrów. Trzeba będzie od Ciebie kupować :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”