Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Qusteczq 19L

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Qusteczq 19L

Post autor: pawprz »

Akwarium: 25x25x30h - Zestaw Aquael 19L
Szyby: siakieś ładne:D szybka nakrywkowa
Filtracja: Pat Mini z zestawu
Podłoże: Platinum Soil
Ozdoby: 2 kamienie, liść ketapangu
Oświetlenie: Lampka Aquael leddy 6W - zestawu
Flora: 3 rodzaje mchów, (cameroon, flame i jakiś) jakieś bucki, Rotala Walachi,Tonina Belem, Rotala Vietnam, Eriocaulon Parkeri, Mały Henio i....Utricularia Graminifolia
Fauna:ok. 4-6 sztuk Blue Velevet (lub Blue Carbo rili), Krewety Crystal, Krewetki Hybrydy Cardiny, Kreweta Pinto
Parametry wody:
Ph: 6
Gh: 6
Kh: 0-1
TDS:130

Założenie tej kosteczki to spełnienie mojego marzenia. Nie ma ona na celu handlu dystrybucji czy mnożenia w milionach sztuk. Ma sprawiać mi radość i cieszyć oko stąd decyzja zakupu hybryd pinto z ...
Niestety życie zweryfikowało moje plany i musiałem ratować crystale i hybrydy crystali z głównego akwarium i tez tam są. Stąd tez krzyżówek będzie sporo xd.

Na dzień 04.04.2017. po kosteczce pełza trzy samice z jajami. Nie spodziewam się że będą młode ponieważ kostka jest świeża, ale zobaczymy co przyniesie czas.
Proszę o wyrozumiałość, ale ciągle czytam i się uczę o hodowli krewetek(z roślinnym zajęło mi to rok może tutaj będzie szybciej).
Bardzo dziękuję Stanisławowi z Łętowni (stan_shrimps) za jego nieocenioną pomoc przy starcie krewetkarium oraz jego śliczne krewetki.
Dobra rozpisałem się jak zwykle, a teraz do rzeczy:D
Akwarium zostało zalane 16.03.2017.
Początki były trudne :D
Obrazek

Obrazek

Po trzech godzinach wyglądało tak:
Obrazek

Po czterech tak:
Obrazek

Potem pomyślałem i wymyśliłem takie coś :D
Obrazek

Potem pozostało już tylko czekać i czekać i czekać..(podobno trzy tygodnie xd) ... Dobra po dwóch dniach dręczyłem już mojego "mentora" czy mogę wpuścić jakieś krewety (nie napisze, o nie że kolega Kasztan pisał mi, że nie wytrzymał długo i po paru dniach wpuścił redki, ale o tym jak wspomniałem nie napisze xd).
Ja wytrzymałem 4 dni i poszedł neocardino dzikus niestety jak to w życiu testerów bywa przeżył godzinę może dwie. Następny tester poszedł po 6 dniach i kolejny po siedmiu i po ośmiu. Wszystkie żyją do chwili obecnej i maja się dobrze. W nagrodę mogą pomieszkać w komfortowej kostce :d Po dwóch tygodniach niestety ratowałem i nie mając nic do stracenia wrzuciłem do kostki moje crystale i hybrydy. Po czym po kilku dniach (następnego dnia xd )zamówiłem moje planowane hybrydy pinto:D.
Mieszkańcy wyglądają mniej wiecej tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A kosteczka w całości na dzień dzisiejszy mniej wiecej tak:D

Obrazek

Podmiany wedle zalecenia raz na tydzień 1-2 l wody plus mineralizator Salty Shrimp Gh+ do wartości TDS - 130
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Oho, gdzieś to już widziałam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Muszę zaglądnąć co by zobaczyć z bliska ;)
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Ładnie będzie, mi tu jakiegoś korzonka brakuje by robale mogły sobie połazić w górnych partiach.
pawprz pisze:nie napisze, o nie że kolega Kasztan
Dobrze że tego nie napisałeś :roll:
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Post autor: Krzych82 »

pawprz pisze:Założenie tej kosteczki to spełnienie mojego marzenia. Nie ma ona na celu handlu dystrybucji czy mnożenia w milionach sztuk.
Tak to się przeważnie zaczyna od jednej kosteczki, a później jest jeden regalik :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pawprz pisze: Po dwóch tygodniach niestety ratowałem i nie mając nic do stracenia wrzuciłem do kostki moje crystale i hybrydy
A co się działo w ogólnym?

Ogólnie spoko kostka, ale zamiast tych kamulcy jaki korzeń byś dał i chyba trochę za dużo zielonego (wiem wiem skrzywienie roślinniaka), jak się rozrośnie to krewtków nie będziesz widział ;)
Widzę Gwiazdę wodną jak się rozrośnie to zamawiam sadzonkę, ok. Wymienimy się ;)
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

Jak to się mówi ładne złego początki ;) Mówiąc to mam na myśli wypowiedź Krzycha... bo to św. Prawda... jedna kostka... a może jeszcze jedna... :D

Powodzenia w hodowli :))
Patrząc na twoje zdjęcia spodobała mi się jeszcze bardziej tonina tylko kurde gdzie ja ją wepchnę u siebie ;)))
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Krzych82 pisze: A co się działo w ogólnym?
Miałem atak nitek z głupoty (Fe ok. 1.2mg/l dziennie). Poszła zielona herbata plus 3 do 6 razy wieksza dawka Carbo no i niestety Crystale tak nie lubia troche padlo resztę odratowałem do kostki. Najbardziej ubolewam nad stratą wszystkich bluboltów bo ładnie rosły. No ale nauczkę mam. Z Neocardin padły chyba tylko dwie, ale reszta zrzuciła jaja..

A kosteczki fakt śliczne są. O krzaku pomyśle na razie mam głowę zajęta czymś innym.

Ps. Tonine w głównym mam piękną niestety z drobnymi nitkami i będę ciął chyba w piątek
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

Współczuje straty ... u mnie przez wadliwy zawór padło z 5 samiczek z jajami blue oraz deep blue tiger ...
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

kasztan pisze:Ładnie będzie, mi tu jakiegoś korzonka brakuje by robale mogły sobie połazić w górnych partiach.
Wziąłem sobie do serca i masz babo placek wyszło koksiarsko:D

Obrazek

Obrazek

I żeby nie było że bajki opowiadam hybryda (chyba nie mam pewności) z jajami :
Obrazek
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

No i elegancko, ten jasny czubek korzenia aż się prosi o przyklejenie jakiejś małej bucki ;)
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Bucka jest mała i śliczna ale wczoraj brakło czasu. Remont prawie zakończony więc będę miał więcej czasu na dopieszczanie
Awatar użytkownika
pppila8
Posty: 111
Rejestracja: 05 lut 2015, 22:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Mielec
Płeć:

Post autor: pppila8 »

W jakiej 'wersji' masz to podłoże - normal , powder? Czarne, brązowe? I ile go wsypałeś?
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Normal, czarne 3 litry
Awatar użytkownika
Blondona
Posty: 339
Rejestracja: 15 sty 2017, 18:24
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Mam!!!!!!!!!
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Blondona »

Dlaczego tam wsadziłeś papier śniadaniowy? :))))
Tzn. tak sobie pomyślałam zanim nie cofnęlam się kilka zdjęć do góry... :)))))
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Listek Ketapangu....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”