Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[22l] krewetkarium/mcharium yankees

Moderator: Administracja

yankees
Posty: 237
Rejestracja: 22 paź 2009, 19:36
Imię: stev
Lokalizacja: rz
Płeć:

Post autor: yankees »

Witam ;)

Aktualizacja .


W akwa nie działo się ostatnio za dobrze . Aranż chciałem zmienić , wywaliłem mchy i zostawiłem tylko duży środkowy kamień . Chciałem zeby wokół kamienia rósł eleocharis , rotala wyrastała zza niego a z przody był jakiś trawniczek . Wszystko piorun strzelił odkąd zacząłem lać marco i ferro+ z PG . Miałem wielkie nitki , jakieś glony . Zmarniał mi cały eleocharis , z czasem po przycięciu rotala już nie odrosła i zgniła , co dziwne przetrwał mały heniek .


Foto :


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Odbija :


Obrazek



Całość :


Obrazek



Tutaj mam prośbę do Was co robić , czym nawozić oprócz co2 ? Nie chciałbym nabawić się znowu nitek lub innego cholerstwa . A i jeszcze mógłby mi ktoś powiedzieć co było przyczyną tego ataku glonów , co źle robiłem ?



Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Przenawoziłeś ;) Zresztą jeżeli robisz podmianki kranex'em to stąd nitki - w kranexie ostatnio jest sporo azotu. w nawozie tez jest (co jest oczywiste) w ten sposób rozregulowałeś ilość poszczególnych składników, nie masz roślin szybko rosnących i masz efekt ;)

Także nawozić, to trzeba z głową :)


Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
yankees
Posty: 237
Rejestracja: 22 paź 2009, 19:36
Imię: stev
Lokalizacja: rz
Płeć:

Post autor: yankees »

Tylko nawoziłem zgodnie z zaleceniami producenta , a podobno dawki które zaleca producent są i tak za małe , więc myślałem , że nic się nie stanie .


Pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”