Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wenezuela - Rio Orinoco

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Toshi
Posty: 115
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:43
Imię: Toshi
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Toshi »

OK. Już widzę, że jest parę możliwości więc jak dojdzie już do czegoś konkretnego to będziemy razem kombinować ;)
Akwa na razie mieć nie mogę ale przygotowania trwają...kolekcja korzeni się rozrasta, dziś jadę po kolejną porcje piachu...a raczej bardzo drobnego żwirku ( przesiewam se go przez sito ) , pojawiają się nowe pomysły, wizje...i aranżacje...na sucho w piwnicy :lol: heheh Przynajmniej mam jakąś namiastkę akwa...
Awatar użytkownika
Toshi
Posty: 115
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:43
Imię: Toshi
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Toshi »

Witam wszystkich...różne sprawy które mnie wyhamowały w zakładaniu zaczynają się klarować, więc trzeba wrócić do tematu i powoli się szykować...jeszcze miesiąc lub dwa i powinienem mieć moje Orinoko :) ale...
Mam do Was prośbę...jest gość który chce opchnąć trochę sprzętu

( akwa 126l + oświetlenie 2 x 20 W Aquaglo i Floraglo ,głowicą Power head,grzałk z termostatem 150 W Atman, oprócz tego dodaje świetlówkę używana ( 2 tygdnie ) Powerglo i jeszcze chyba paski testowe ... w sumie za 200)

Kompletnie nie mam pojęcia o oświetleniu i nawet nie zgłębiałem tematu. Wiem, że dobór zależy od roślin jakie chce mieć.
Myślę głównie o mchach, Vallisnerii i małych odmianach żabienic ( Echinodorus cordifolius ( małe odmiany np. Gelb lub Pumila ), Echinodorus parviflorus, Echinodorus tenellus ) może coś pływającego....nic jeszcze nie jest pewne
Możecie powiedzieć mi coś o tym oświetleniu? Jest podstawowe, czy dla zawodowców?
Brać? :)
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Toshi pisze:Możecie powiedzieć mi coś o tym oświetleniu? Jest podstawowe, czy dla zawodowców?
Jest przede wszystkim za małe jak na ten litraż tzn..wystarczające do akwarium LT ale bardziej wymagające rośliny będą potrzebowały oświetlenia rzędu 0,5W/L. Nie jestem pewien ale power-glo ma temp barwową chyba 14000K - i to pod rośliny jest ..takie ło...nie służy ale i nie szkodzi ;) Ryby za to wyglądają świetnie (wybarwiająca) . Flora glo to ponoć typowa pod rośliny - ale z tego co wiem za świetlówki Hagen płaci się bebechy a rewelacji nie ma .Według wskażnika PUR zwykłe philips 865 biją te Hagena na głowę.Istota sprawy - ilość W/L coś w okoilcy 0,5) i odpowiednia temperatura barwowa - moim zdaniem zestaw składający sie ze świetlówek od 6500K do 10000K sprawuje sie świetnie - sam mam taki zestaw i jestem zadowolony.
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Toshi pisze:jest gość który chce opchnąć trochę sprzętu
... za 200. Negocjuj jeszcze, ale wg mnie to przyzwoita oferta i ma się nieźle do Twojego projektu, także co do światła dla planowanej flory.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Toshi
Posty: 115
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:43
Imię: Toshi
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Toshi »

Ciągle dopracowuję na sucho :mrgreen: aranżacje mojego akwa... i chyba w końcu udało mi się stworzyć wersję ostateczną, ale zmiana ustawienia korzeni pociągnęła za sobą zmianę ( częściową ) roślin...i nad tym teraz pracuje :)
Mam pytanie...Gdzie zaopatrujecie się w ciekawsze rośliny? Bo w sklepach to raczej mizerie widzę.
Możecie coś powiedzieć o tym sklepie? Kupujecie tu? http://www.roslinyakwariowe.pl/
Ewentualnie polećcie coś innego.
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Toshi pisze:.Gdzie zaopatrujecie się w ciekawsze rośliny?
napisz co konkretnie Cie interesuje?
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
Toshi
Posty: 115
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:43
Imię: Toshi
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Toshi »

Tak konkretnie to jeszcze do końca nie wiem, bo jestem na etapie planowania...ale myślę o:
- nurzańcu amerykańskim ( mam w planie 2-3 kępki ) na boku i w kącie akwa,
- jakiejś małej ( stosunkowo, bo czytałem, że są to raczej duże rośliny ) żabienicy w części centralnej. Tu mam problem, co wybrać? Z tego co pamiętam jak brat miał akwarium to nurzaniec ma jasne liście, więc chciałbym ciemnozieloną, o szerokich sercowatych liściach, najlepiej coś w rodzaju horizontalis - czyli żeby rozchodziła się na boki,
- pasowały by mi jakieś delikatne trawki na przód...może żabienica delikatna?,
- bardzo chciałbym jakieś mchy, ale znalazłem tak niesamowity korzeń, że teraz żal mi go zasłaniać. Bardzo podoba mi się jak korzeń lub zatopione gałęzie są obrośnięte mchem, ale nie na zasadzie, że tworzy się takie bezładne kłębowisko tylko jak ten mech jest stosunkowo krótki tak, że w dalszym ciągu widać kształt korzenia czy gałęzi. Nie wiem, czy to jest jakiś specjalny gatunek mchu czy jest on tak przycinany,... ale robi klimat :)

Fajnych roślin jest sporo...wiem...problem mam też taki, że nie chcę by to były jakieś bardzo wymagające rośliny z mega ekstra światłem, CO2 itd.
Tylko czy tak się da?
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Toshi pisze:problem mam też taki, że nie chcę by to były jakieś bardzo wymagające rośliny
Tylko czy tak się da?
Myślę, że nie masz problemu z doborem roślin o niskich wymaganiach, zwłaszcza światła, CO2 bo Twoje propozycje są rozsądne. Jest jeszcze taka "żabienica czterożebrowa" - też polecam. A "Rośliny akwariowe" to solidna firma. Ja w Rzeszowie radziłem sobie tak, ze w upatrzonym sklepie składałem zamówienie na roślinki i spokojnie do 2 tygodni miałem co tylko chciałem nawet z zagranicy sprowadzone (Holandii, Belgii). Możesz o mchach dużo dowiedzieć się od naszego crusta - uwierz mi dobry jest.

Powodzenia
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

Toshi pisze:- jakiejś małej ( stosunkowo, bo czytałem, że są to raczej duże rośliny ) żabienicy w części centralnej.
Polecam żabienicę łamliwą.Nie rośnie duża ,ma mnóstwo liści,jest ciemno zielona.
pawel
Awatar użytkownika
Toshi
Posty: 115
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:43
Imię: Toshi
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Toshi »

Ładna...ale 15cm to troszkę za mała.
A coś w rozmiarze 20-25cm?
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Toshi pisze:A coś w rozmiarze 20-25cm?
C. Tropica "Tropica"
Ostatnio zmieniony 09 gru 2011, 14:52 przez zdzislaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Toshi
Posty: 115
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:43
Imię: Toshi
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Toshi »

Podoba mi się E. ''Ozelot Red'' i E. Devils Eye ale patrząc na zdjęcia na Akwa-mani i tutaj

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/roslin ... -1829.html

to jak na moje oko zupełnie inne rośliny....i weź tu sobie coś wybierz...o różnicach w wielkościach roślin na różnych stronach już nie wspomnę :(
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

E.Regina?
pawel
Awatar użytkownika
Toshi
Posty: 115
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:43
Imię: Toshi
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Toshi »

Obrazek

Pytanko do Was....Co to za mchy te 3 kupki w środku na dole tuż nad dnem? Te jasnozielone.

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 21 paź 2015, 18:45 przez Toshi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

wgłębka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”