Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

aranż akwarium

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Agent 007 sumek

aranż akwarium

Post autor: Agent 007 sumek »

chciałbym się was doradzić co do aranżu w akwarium ponieważ moje nie do końca mi sie podobają :> w planach mam wyspę na środku zbiornika a z roślinności chciałbym zostawić 3 max 4 gatunki z tych co posiadam może znajdzie się ktoś chętny do pomocy ?????

[ Komentarz dodany przez: kwadratos: 2011-08-01, 16:41 ]
Przesunięte do odpowiedniego działu - kwadratos
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

slawo a brałeś pod uwagę przesunięcie "wyspy" do krawędzi akwarium tak żeby był zachowany złoty podział? http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82ota_proporcja
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

złoty podział, boska proporcja :roll:
slawo pisze:a z roślinności chciałbym zostawić 3 max 4 gatunki z tych co posiadam może znajdzie się ktoś chętny do pomocy ?????

Ja wezmę te pozostałe rośliny hehe :roll: oczywiście żarcik.
Chciałbym się dowiedzieć o jaką wyspę chodzi ( z czego miała by być zrobiona) :?:
A mnie się wydaje, że taka wyspa na środku mogłaby ładnie wyglądać bo na boku to tak częściej wykonywane.


Ja niestety nie mam tak głowy do aranżacji niestety :lol: hmmm ale wszystko z czasem.
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

a no mam taki korzeń do rogu akwarium stanley07-51 i chciałbym go wykorzystać na środku jako wyspę tym bardziej że jest wysoki po lustro wody comatose na chwilę obecną wyspa ta a raczej korzeń który ma robić za wyspę jest w samym rogu i chciałbym coś zmienić ;)

[ Dodano: 2011-08-01, 20:06 ]
no i potrzebuję jeszcze rady w doborze obsady a mianowicie w nowej aranżacji chciałbym umieścić max dwa gatunki ryb a mianowicie chciałby zostawić rozborę klinową z inna rybą i tu jest pytanie z jaką ? a druga opcja to neon inessa też z inną rybą i znowu pytanie z jaką? może ktoś z was miał doświadczenia z którymś ze składów rybek? Proszę o rady i pomoc ;)
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Sam nie jestem najmocniejszy jeśli chodzi o te zagadnienia ale jeśli miałbym cokolwiek doradzić to może zacząć od określenia warunków w akwarium czyli ilości światła podłoża itd i pod tym kątem robić dobór roślinności. Dobór obsady raczej z jednego kontynentu ii ryby które mają podobne wymagania co do temperatury i innych parametrów wody czyli twardości ph itd. Wtedy wiemy że cała obsada czuje sie dobrze i nie ma tak że część jest w warunkach super a cześć tyle że żyje .
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Łoren pisze:Dobór obsady raczej z jednego kontynentu ii ryby które mają podobne wymagania co do temperatury i innych parametrów wody czyli twardości ph itd. Wtedy wiemy że cała obsada czuje sie dobrze i nie ma tak że część jest w warunkach super a cześć tyle że żyje .
Niestety bardzo mylne spojrzenie ;) ryby z tych samych kontynentów mogą mieć bardzo różne wymagania co do twardości czy ph a nawet temp.
Ale na szczęście akwarystów, ryby ogólnie dostępne są trzymane w podobnych warunkach wodnych( z małymi wyjątkami jak np paletki czy odłów itp.) ale w przypadku razbory i neona jakich by one warunków w naturze nie miały to w sklepach hurtowniach są z przedziału 6,5-7,2ph i o ile mnożą neony w niskich twardościach to i tak potem trafiają na wyższe. W pewnym sklepie w Rzeszowie neony o ile dobrze pamiętam były wrzucone na ph bliskie 8, w tedy było widać po nich że coś się dzieje, ale w niższych rzędu 7-7,2 nie ma żadnych zmian w zachowaniu czy pobieraniu pokarmu czy czymkolwiek innym.
Tylko żywe zioło :D
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

ja tak tylko doprecyzuję i zacytuję samego siebie ;) " Dobór obsady raczej z jednego kontynentu i ryby które mają podobne wymagania co do temperatury i innych parametrów wody czyli twardości ph itd
justfilied233 pisze:ryby z tych samych kontynentów mogą mieć bardzo różne wymagania co do twardości czy ph a nawet temp.
dlatego napisałem to co powyżej ;)
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

slawo, A czym dysponujesz? Kamienie? Korzenie? Albo co chciał byś osiągnąć? Kamienie? Korzenie? Może lekki mix z naciskiem na korzenie? Jakie rośliny? Może pooglądaj galerie akwariów konkursowych i coś Ci może do głowy wpadnie.
musiaradka
Posty: 654
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:36
Imię: Piotrek
Lokalizacja: ...
Płeć:

Post autor: musiaradka »

mnie tam sie Twoje akwa podoba
lubie chaos ;)
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

Mirro mi chodzi po głowie głównie jeden korzeń tworzący wyspę kamieni raczej nie preferuję
planowane rosliny to microsoria które mam żabienica delikatna i może jakaś niska kryptokoryna choć nie wiem do końca dlatego pytam i proszę o rady co i jak ;)
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

slawo pisze:mi chodzi po głowie głównie jeden korzeń tworzący wyspę
Skoro tak, to musisz wybrać dość duży korzeń o mocnej podstawie (ale nie za mocnej). Ważne, żeby był mocno rozgałęziony na boki, tak aby ładnie wyglądał ustawiony na środku i tworzył wyspę. Nie będzie to zadanie łatwe, ale warto zadać sobie trochę trudu ;) Microsorium, będzie idealnie pasować do korzenia. Można nm ładnie zamaskować zwykle niezbyt ładną podstawę korzenia oraz kamienie, na których jest ustawiony korzeń (nie zawsze korzeń chce stać na samym podłożu tak jak sobie tego życzymy, dlatego należy mu zrobić podkład z kilku kamieni). Jeżeli korzeń będzie duży, to proponuję naokoło posadzić eleocharis scicularis. Wtedy będzie to wyglądało jak korzeń w trawie. Albo możesz też posadzić małego heńka. Na tył z powodzeniem jakieś łodygowce tworzące kępę, np. z rodzaju rotala czy didiplis albo duży heniek. To tylko takie moje luźne propozycje, ale zwykle jest tak, że wszystko wychodzi w praniu.
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

Mirro własnie coś w tym stylu chciałbym zrobić jeśli chodzi o korzeń to posiadam już dobrego (kandydata) który w chwili obecnej zajmuje róg w akwarium z microsori też coś mam a eleocharis scicularis. niestety nie mam ale będę musiał poszukać jakbyś coś wymyslił to pisz :mrgreen:
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

i ponownie zwracam się z prośbą o pomoc w aranżacji akwarium w prawdzie radziłem się juz paru podforaków jak i co zrobić ale nie mam pomysłu jak zakończyć ta aranżacje poniżej daje zdjęcie tego co jest doradźcie mi proszę co dać na pierwszy plan :/
posiadam:

blyxa japonica
żabienica delikatna
salzmanii

Obrazek

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, 15:20 przez Agent 007 sumek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Sławku nie wiem jak można Tobą rządzić i to na odległość, ale spróbuję. Krzaczki blyxy możesz posadzić poczynając już za kępą salzmanii i w lewo po skosie (jakby do lewego przedniego rogu) ale nie do końca. ie dojedżaj do zielonej krypci - zostaw "dziurę" ścieżkę w głąb. Kępkę salzmanii możesz powiększyć prawie dwukrotnie zwłaszcza w prawo więcej (aż do żabienicy) a i ciut w lewo też. Parę krzaczków żabienicy jeszcze możesz ciasno przy korzeniu z microsorium. Zostaw sobie troszkę miejsca (plaży) a żabienicę z prawej "podeprzesz" troszkę staurogyne.

Pozdrawiam
P.S. Do bani takie pisanie na odległość - wpadnij jutro i dogestykulujemy resztę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”