Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pomoc w aranzacji akwaium 126l

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
wiki23
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2012, 14:46
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Wiek: 39

Pomoc w aranzacji akwaium 126l

Post autor: wiki23 »

Witam wszystkich serdecznie mam na imie Dominik, przygode z akwarium zaczalem bardzo niedawno kiedy to dostalem akwarium od kolegi wiec nie wiem zbyt duzo na tema akwarystyki (ciagle sie ucze duzo czytam) Zwracam sie do was z prozba o aranzacje akwarium bo kompletnie nie mam na niego pomyslu, co chcialbym zmienic to napewno podloze na czarny zwir i tlo ciemno niebieskie.
Opis
Akwarium 126l
Filtracja Tretra ex700
Oswietlenie zaczynam od tylu, standardowa swietlowka diversa T8 18W, Power GLO 18000k,
jako dodatkowe oswietlenie Sylviana Grolux 8500k
Ogrzewanie grzalka z termostatem 200W
Roslinki, no i tu jest problem bo nie mam zielonego pojecia jak sie nazywaja.
Obsada
13 neonkow czerwonych
10 rozbor klinowych
2 molinezje czarne
2 mieczyki
2 kiryski spizowe
2 danio (siostra kupila wiec sa)
2 zbrojniki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fotograf kiepski to i zdjecia kiepskie postaram sie zrobic cos lepezego wieczorem.Pozdrawiam serdecznie Dominik.

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 23 paź 2015, 21:40 przez wiki23, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

Hej, jak dla mnie za dużo ryb stadnych i tło do wymiany. Pozbyłabym się molinezji, mieczyków oraz dania a na ich miejscu powiekszyłabym kiryski ponieważ 2 szt to stanowczo za mało gdyż jest to ryba stadna;) Napisz może ja jakich rybkach Ci najbardziej zależy wtedy będzie łatwiej coś dobrać;) Z roślin, których dostrzegłam to prawdopodobnnie (nie jestem pewna na 100% ze względu na jakość zdjęć) kabombe karolińska, parę odmian cryptocoryny, nurzańca i prawdopodobnie za korzeniem żabenice;)
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Tak zrob. Najlepiej jakis ciemno zolty piasek - naturalny, rzeczny.
Pasowaloby uporzadkowac obsade. Zmienic tlo i przede wszystkim usunac ten duzy korzen.
Rosliny masz: zabienica, chyba amazonska, cryptocoryne chyba wendtii green, sagitarie subulate, widze tez microsorum i ludwige, chyba repens.
Akwarium do wyprostowania, przed Toba sporo czytania. :) Musisz miec jakis plan i pomysl na to co tam chcesz miec i jak miec. :)
carpe diem ;]
wiki23
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2012, 14:46
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: wiki23 »

Sam nie wiem(to moj najwiekszy problem sam nie wiem czego chce) na jakich rybkach najbardziej mi zalezy wszystkie mi sie odobaja :), a korzen sam znalazlem w sobote i nie chcialbym go wyrzucac bo bardzo mi sie podoba :) ewentualnie jakos inaczej go umiejscowic. Co do roslin to wiem ze mam jeszcze microsorium na tym srodkowym plaskim korzeniu.

Ma ktos jescze jakies pomysly??? Zalezy mi na zostawieniu tego korzenia moze go jakos przytne??? oddale od czola??
Ostatnio zmieniony 17 gru 2012, 18:10 przez wiki23, łącznie zmieniany 5 razy.
wiki23
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2012, 14:46
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: wiki23 »

Lekka zmiana obcialem korzen przesununalem go bardziej w tyl wydaje mi sie ze jest lepiej, teraz czekam na rozrost microzorium, i reszty wtedy zobaczymy jak to bedzie wygladac.
Obrazek

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, 21:32 przez wiki23, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

wiki23 pisze: korzen sam znalazlem w sobote
mam nadzieję że go spreparowałeś przed wrzuceniem do akwa :mrgreen:
a mi sie on właśnie podoba, daje dużo możliwośći aranżacji, można go pięknie obsadzić mchami, mikrozoriami, anubiasami i utworzyć całkiem miły klimat ....do dzieła :)
Pozdrawiam
Marta
wiki23
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2012, 14:46
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: wiki23 »

Tak spreparowalem go pol dnia gotowal sie w wielkim garze. Pozniej dlugo sie moczyl w wodzie. Ciesze sie ze nie tylko mi podoba sie ten korzen, wlasnie bardzo podobaja mi sie rosliny na korzeniach moze podpowiecie co na nim posadzic zeby go fajnie obroslo???
Ostatnio zmieniony 19 gru 2012, 12:25 przez wiki23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Proszę o dostosowanie tematu wątku do regulaminu działu Galeria. W przeciwnym wypadku temat zostanie zablokowany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”