Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nowe akwa dla GURAMI ZŁOTEGO I MARMURKOWEGO

jak założyć dla nich domek?

Moderator: Administracja

Markiz

Post autor: Markiz »

Stare książki z końcówki lat 80 traktowały o akwariach izotopowych-nie pamiętam teraz która, ale była jedna taka co nawet podpowiadała jak stworzyć biotop z rodzimymi rybami typu Koza, Śliz, Strzebla Potokowa. Ja tu bibliotek nie mam niestety po polskiemu ale wy możecie poszukać bo naprawdę powrót do akwarystyki z przed 20 lat daje nieraz zaskakująco dobre efekty przy użyciu obecnej techniki. A ja zobaczę co tu angole mają :P
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Ziemian co mam Ci napisac bo nie rozumiem Twojego stwierdzenia. :)
Piter co mam Ci dac? Tam jest duzo wiedzy jesli chcesz miec akwarium biotopowe. O karmieniu ryb odpowiednimi pokarmami tez jest dzial. Sa nawet zdjecia ryb co widac ze byly karmione miesem. itd.

Poprawilem tylko bledy a Wy skoczyliscie na mnie razem. Bardzo nieladnie z Waszej strony.
carpe diem ;]
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Nie rozumiesz???

Po prostu pomyśl zanim cokolwiek napiszesz, bo negowanie wszystkiego nie mając o tym wiele do powiedzenia jest śmieszne.

Tyle ;)
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Od tej pory wszystkie posty, które nie będą związane z tematem będę usuwał. Jeśli macie sobie coś do wyjaśnienia, to proszę, zróbcie to przez PW.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Mirro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Mirro pisze:Od tej pory wszystkie posty, które nie będą związane z tematem będę usuwał. Jeśli macie sobie coś do wyjaśnienia, to proszę, zróbcie to przez PW.
Podpisując się pod tym stwierdzeniem oczyszczam wątek z OT. I równie konsekwentnie będę to robić dalej, jeżeli dyskusja będzie odbiegać od temat
Ostatnio zmieniony 25 sty 2013, 19:01 przez Dżoena, łącznie zmieniany 2 razy.
panufnik
Posty: 33
Rejestracja: 20 lis 2011, 21:51
Imię: Rafał
Lokalizacja: Piła
Akwarium: 360 litrów
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: panufnik »

A co powiecie o umieszczeniu w akwarium gliny już wypalonej. Przez ferie z córką udałem się do Miejskiego Domu Kultury gdzie bawiliśmy się gliną. Ja zrobiłem małą grotę a córka posąg. Jeśli glina ta zostanie wypalona to można umieścić w akwarium i tu kryje się kolejne pytanie czy można każdy rodzaj gliny wypalony umieścić w akwarium. Ja miałem glinę koloru szarego. Byłby to ciekawy element w nowejaranżacji akwarium gdyż grotę ta mam zamiar pokryć Gałęzatką kulistą.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2013, 18:29 przez panufnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

Glina jak najbardziej nadaje się do akwariów nawet od jakiegoś czasu pojawiają się sprzedawcy, którzy wypalają "groty dla glonojadów" i handlują na allegro. Musi być dobrze wypalona bo Ci woda ją rozpuści i pozyskana z miejsca czystego ekologicznie bo możesz potruć ryby.
panufnik
Posty: 33
Rejestracja: 20 lis 2011, 21:51
Imię: Rafał
Lokalizacja: Piła
Akwarium: 360 litrów
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: panufnik »

Dzięki. Muszę jeszcze poczytać o tym. Właśnie wiem tylko, że pani która prowadziła pracownie z glina pozyskuje ją z Warszawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”