Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nowe akwa dla GURAMI ZŁOTEGO I MARMURKOWEGO

jak założyć dla nich domek?

Moderator: Administracja

panufnik
Posty: 33
Rejestracja: 20 lis 2011, 21:51
Imię: Rafał
Lokalizacja: Piła
Akwarium: 360 litrów
Płeć:
Wiek: 44

Nowe akwa dla GURAMI ZŁOTEGO I MARMURKOWEGO

Post autor: panufnik »

Witam wszystkich, którzy odwiedzą mój post. Przepraszam jeśli post znajduje się nie w tym miejscu co powinien. Myślałem jednak że stworzenie sobie nowego wystroju będzie w tym miejscu idealne a WY pomożecie mi i doradzicie.

Posiadam zbiornik o pojemności 350 litrów. akwarium to jest typu corner a jego boki mają długość 2 x 87cm, wysokośc 61cm, grubośc szkła 1cm.

To jest aktualne zdjęcie mojego akwarium :

Obrazek

W akwarium tym znajdują się :

- gurami złote 7szt
- gurami marmurkowe 7szt
- gurami mozajkowe 1 szt. (został mi ostatni)
- neonki czerwone 23 szt
- kirys 3 szt
- zbrojnik niebieski 2 szt
- piskorki Myersa 3szt
- bocja siatkowana 1szt (najstarsza rybcia)
- żałobniczki 2szt (również stare rybcie - wcześniej trzy mi padły ze starości)

Moi mili przy mieszkańcach jw. jakie zrobić mieszkanko dla rybek. Głównym gatunkiem będzie gurami i chciałbym stworzyć im warunki jakie są zbliżone w naturze. Chodzi mi głównie o :

- jakie tło,
- czy korzeń jaki posiadam może być czy coś zupełnie innego,
- jaki żwirek,
- jakie roślinki,
- jakie dodatki,
- i to wszystko co myślicie aby warunki były zbliżone dla gurami.

Do wyjęcia z akwa przy nowej oprawie będą te, które jeszcze pływają z w/wym rybciami :

- brzanka purpurowa 5szt
- brzanka odska 5szt
- bystrzyk pełno płetwy "CYTRYNKI" 2szt (wcześniej miałem skalary i cytrynki padały ich łupem)
- molinezje 3szt
- mieczyki 5szt

PS. Może macie sami jakieś projekty lub znacie strony internetowe gdzie można podpatrzeć akwa aby stworzyć dla moich rybek idealny domek :D bo ciężko znaleźć.

[ Komentarz dodany przez: b@ndziork@: 2013-01-24, 16:46 ]
Nie zamykam tematu ale przenoszę go w odpowiednie miejsce, może ktoś podpowie Ci jeszcze co i jak zrobić :)

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, 21:02 przez panufnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Jeżeli chcesz akwarium biotopowe to nie to forum, tutaj raczej jest nastawienie na akwaria roślinne. Ludzie Ci nie pomogą, a jeżeli pomogą to nie w taki sposób jak potrzebujesz.

Napisz wątek na http://cichlidae.pl/index.php tak jest sporo osób które mają Azję także i sobie pooglądasz i Ci odpowiednio doradzą... ;)
panufnik
Posty: 33
Rejestracja: 20 lis 2011, 21:51
Imię: Rafał
Lokalizacja: Piła
Akwarium: 360 litrów
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: panufnik »

dzięki

[ Dodano: 2013-01-24, 12:21 ]
można zamknąc temat
Awatar użytkownika
piter1991
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2010, 17:22
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: piter1991 »

jeżeli chcesz akwarium biotopowe to polecam stronkę http://www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=40039

co do akwarium z gurami tu masz azjatyckie akwarium
http://www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=59374 jak dla mnie to jedno z najładniejszych akwarium jakie widziałem , z gościem się nie skontaktujesz gdyż od jakiś 2 lat nie widziałem jego nowych postów na forum ;/ a szkoda
panufnik
Posty: 33
Rejestracja: 20 lis 2011, 21:51
Imię: Rafał
Lokalizacja: Piła
Akwarium: 360 litrów
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: panufnik »

piter1991 wielkie dzięki za linki. a tak wogóle to co to za rybcia na twoim awatarze?
Awatar użytkownika
piter1991
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2010, 17:22
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: piter1991 »

microrasbora galaxy
Markiz

Post autor: Markiz »

I ten pan a iwdac po baniaku że specjalista, gurami spokojnie wsadza w 112 litrowe akwa - a tu kilka osób piszczało strasznie że nie wolno i tylko prętniki :P
Awatar użytkownika
piter1991
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2010, 17:22
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: piter1991 »

Jak dla mnie specjalista ;) gdyż zakochałem się w jego akwariach :lol:
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Rybka w awatarze piter1991 to danio galaxy. Taksonu microasbora nie ma.
Markiz doczytaj dalsze strony, ludzie poprawiali rozne jego obsady wiec to nie jest 100% wzor do nasladowania.
carpe diem ;]
Awatar użytkownika
piter1991
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2010, 17:22
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: piter1991 »

polak.krk, mógł byś dać mi jakiś lepszy link który wg ciebie dobrze opisanych biotopów azjatyckich, chętnie poczytam :lol: ja jakoś znaleźć nie mogłem, to że kilka propozycji było nie popartych praktyką no cóż łatwo o błędy ale jakoś w naturze razem występują.
W akwarium nie odwzorujesz na 100% naturalnego środowiska gdyż dużo jest różnych źródeł, dużo rozbieżnych informacji(dotyczących tego samego gatunku) więc nie rozumiem do końca czemu uważasz że to nie jest wzór do naśladowania bo jak dla mnie jest mógł byś rozwinąć swoją wypowiedź?
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Kliknij ten link, tam inni poprawiali rozne obsady ktore on tam napisal, on sie nawet sam z tymi poprawkami zgodzil ale nie mogl edytowac....
Ziemian napisal Wam forum gdzie kroluja biotopy i mozesz stamtad czerpac informacje/inspiracje.
carpe diem ;]
Markiz

Post autor: Markiz »

Póki co bez poprawek czekam na porządną praktyczną publikacje o żywieniu piranii polak.krk, bo na razie się wszędzie czepiasz a nic konkretnego nie dajesz w zamian :P
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

O toto Polak z całym szacunkiem ma dużo do powiedzenia, ale tylko krytyki i bezsensownych zdań z których nic nie wynika tylko negowanie innych. Wysil się kolego i napisz coś konkretnego bo na razie dużo gadasz, ale o niczym... ;)
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Dalem Ci link, a w tej chwili to zasmiecasz temat kolegi tematem o piranii. Chcesz wiedziec wiecej to napisz na forum cichlidae to Cie ktos naprowadzi na dobra sciezke. :evil:
carpe diem ;]
Awatar użytkownika
piter1991
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2010, 17:22
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: piter1991 »

zgadzam się z markizem i ziemianem ze kolega się czepia... a nic konkretnego nie daje w zamian patrzyłem na ta stronkę z "grubsza" i nic ciekawego o Azji nie znalazłem ... no chyba że się trzeba zarejestrować i są jakieś dodatkowe działy
później może to zrobię bo wczoraj chciało mi się spać jak znajdę coś ciekawego to napiszę :D
Ostatnio zmieniony 25 sty 2013, 12:48 przez piter1991, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”