Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[112] korzeniowe szalenstwo

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Steiner
Posty: 299
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wysoka Głogowska
Płeć:
Wiek: 28

[112] korzeniowe szalenstwo

Post autor: Steiner »

Witam. Ostatnio naszlo mnie na zrobienie akwarium z wystajacymi korzeniami oraz roslinami nad tafla wody. Po zdobyciu odpowiednich korzeni mam dylemat bo po wstepnej przymiarce oswietlenia (nie tego z foto) pod prawym porzeniem jest ciemno a co bedzie gdy dojda rosliny? Nastepna rzecza to rosliny, jakich uzyc? Myslalem na pewno nad microsorium ale co z reszta i te nad tafla wody? Co do obsady chcialem wrocic do skalarow, pielegniczek i glonojadow. A podloze jakie bedzie w baniaku to czarny bazalt. Co o tym Sadzicie? O aranzacji, florze i faunie?
Obrazek
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

Aranż super, ale nie pchaj tam skalarów, jakieś małe pielęgniczki do tego drobnicy i ekipy sprzątające. Rośliny microzorium, a anubiasy tam gdzie ciemniej ;) nad wodę może spróbuj jakiś meszek blisko wody gdzie korzeń jest mokry (oczywiście nadwodny meszek ;) ) jakiś papirus też by mógł być, CHAMAEDOREA u mnie w hydroponice sprawdza się znakomicie, skrzydłokwiat może jeszcze ;)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Co do obsady to jeżeli masz filtr RO i trochę poczytasz to możesz spróbować z jakimiś mało wymagającymi apisto nawet dzikimi ;)

Z hodowlanych tutaj nie masz wyboru praktycznie także tutaj bym się nie pchał. Co do skalarów to broń Cię Panie Boże !!! Akwarium jest za małe na skalary zwłaszcza z tymi korzeniami które zajmują sporą jego część.

Dla skalarów takie minimum to 90x40x50h ;)

Jakieś L-ki możesz wpuścić z jakiś mniejszych. ;)
Steiner
Posty: 299
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wysoka Głogowska
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Steiner »

Aranż jednak nie wypali :| Ale dzięki chłopaki za pomoc ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”