Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Zakładanie Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
szymek123q
Posty: 58
Rejestracja: 19 paź 2009, 20:54
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Zakładanie Iwagumi

Post autor: szymek123q »

Chce założyć 25-ęcio litrowe iwagumi chciałbym osiągnąć efekt taki jak na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=E7TMLqomtR0 i tu pojawiają się pytania:
1. Może wie ktoś czy widział ktoś gdzieś takie kamulce.
2. Jeśli nie znajdę taki jak na filmiku to zastosuje Dragon Stone lub Manten Stone, ale ile ich trzeba do 25-tki. (Dragone stone na allegro widziałem na sztuki)
3. Jak oddzieli taką drużkę z piasku od np. czarnego grysu.
Na razie tyle pytań ale jak będę miał jakieś wątpliwości to dopisze.. ;)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Więc te kamyczki co widziałeś na filmiku to są właśnie kamulce ADA'owskie, także jak chcesz takich użyć to troszkę zapłacisz. Ile Ci ich trzeba? dobre pytanie bo tego nie wiadomo z góry zależy jakie mają kształty. Z tego co widzę, to podłoże od piachu jest oddzielone tymi właśnie kamieniami. Jak też tak robię, że jak mam już jaką "plażę" lub ścieżkę w aranżacji oddzielam ją od podłoża właśnie kamieniami - naturalnie i wygodnie :). Robiłem to też przy pomocy folii takiej twardej ogrodowej, ale często wystawała i nie wyglądała.

Co do tej kompozycji na filmiku...Widywałem lepsze ;) ta jest zbyt wypośrodkowana.
Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
szymek123q
Posty: 58
Rejestracja: 19 paź 2009, 20:54
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post autor: szymek123q »

A może znasz nazwę tych kamulców??
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Dokładnie to ciężko powiedzieć. Są to albo grey mountain, albo knief stone(najmniej prawdopodobne) albo manteny właśnie. I na te ostatnie bym stawiał. Ale z kamyczkami to tak, że samemu na składach budowlanych można samemu coś ładnego znaleźć i to znacznie taniej :D
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”