Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium 240l - roślinne

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
marilyn16
Posty: 132
Rejestracja: 10 lis 2011, 21:52
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 180
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: marilyn16 »

Pomijając już fakt czy EX700 przecieka czy są nowsze super modele, które nie przeciekają uważam, że zwyczajnie będzie to za mały kubeł do 240l.Jak już miała by być tetra to tylko ex1200 i to ten nowszy model. Ja jednak jestem zrażony do tych filtrów i zwyczajnie nie ufam im. Tak jak kosteczka, napisała rzeczywiście warto wziąć pod uwagę Eheima 2228.
XMasterX pisze:Substrat ? czy ziemia ogrodowa ha ha
Jeśli tniemy koszty to chyba lepiej ziemia przykryta żwirkiem ;)
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Tak czytam ten post i też twierdzę, że 1000zł na roślinniaka 240l to ciut za mało. Używany sprzęt? Z używanych "rzeczy" do akwa to polecam tylko rybki i roślinki ;)
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Używany sprzęt?
Dlaczego? Spokojnie filtr o ile dobry może być używany, grzałka też. Inaczej ze świetlówkami, bo jeśli chodzi o roślinne to dobrze żeby były nowe, ale statecznik używany przecież może być...
Tak jak kolega pisał, jak chcesz ciąć koszty to podłoże - ziemia, jeśli nie tniesz kosztów ro substrat. Tak czy inaczej w 1000 ciężko będzie się zmieścić, chyba że za darmo coś dostaniesz :P
Pozdrawiam - Kaśka
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Ja nie wiem skąd Wy bierzecie te ceny. Nawet patrząc po nowym sprzęcie i to tym z droższym ciężko dobić do 2tyś.

Akwarystyka to nie studnia bez dna która musi polegać tylko i wyłącznie na sprzęcie renomowanej firmy. Dużo rzeczy można zrobić "po kosztach" przy odrobinie majsterkowania.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

marilyn16 pisze:Pomijając już fakt czy EX700 przecieka czy są nowsze super modele, które nie przeciekają uważam, że zwyczajnie będzie to za mały kubeł do 240l.Jak już miała by być tetra to tylko ex1200 i to ten nowszy model. Ja jednak jestem zrażony do tych filtrów i zwyczajnie nie ufam im. Tak jak kosteczka, napisała rzeczywiście warto wziąć pod uwagę Eheima 2228.
XMasterX pisze:Substrat ? czy ziemia ogrodowa ha ha
Jeśli tniemy koszty to chyba lepiej ziemia przykryta żwirkiem ;)
Eheim 2228 też fajny ale trochę mnie dziwi fakt, że nie ma ich na allegro oraz podobnie jak JBL - brak używek ;p



Co do ziemi - mam tak w 54l i jestem zadowolony ale myślę, że gdybym zainwestować w substrat to efekty byłyby nie do porównania, mam rację ? nigdy nie miałem substratu więc nie wiem ;p


kosteczka pisze:
Używany sprzęt?
Dlaczego? Spokojnie filtr o ile dobry może być używany, grzałka też. Inaczej ze świetlówkami, bo jeśli chodzi o roślinne to dobrze żeby były nowe, ale statecznik używany przecież może być...
Tak jak kolega pisał, jak chcesz ciąć koszty to podłoże - ziemia, jeśli nie tniesz kosztów ro substrat. Tak czy inaczej w 1000 ciężko będzie się zmieścić, chyba że za darmo coś dostaniesz :P

Do takiego akwa najwyżej mogę dostać roślinki za darmo ha ha :D

Świetlowki liczyłem na 150zł ale to takie normalne - skoro mówimy tutaj o specjalnych to wątpię, że się zmieszczę xd


Pumba pisze:Ja nie wiem skąd Wy bierzecie te ceny. Nawet patrząc po nowym sprzęcie i to tym z droższym ciężko dobić do 2tyś.

Akwarystyka to nie studnia bez dna która musi polegać tylko i wyłącznie na sprzęcie renomowanej firmy. Dużo rzeczy można zrobić "po kosztach" przy odrobinie majsterkowania.

Też jestem tego zdania ale jak tak liczę to powoli się zastanawiam nad zmniejszeniem pojemności, powiedzmy do 200l;p


Bo licząc 240l, szkło z tego co widzę z grzałką i szafką mógłbym dostać za 500zł, filtr używany powiedzmy 300zł, 150zł oświetlenie .... i wychodzi 950zł ;p i pewnie kilku stówek na substrat xd
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Zmniejsz baniak do 112l to i koszty spadną o połowę ;)
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Za małe :D 200 minimum ;p


Byłaby straszna różnica pomiędzy substratem a ziemią, prawda ? ile kosztowałby dla 200/240 l ?
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

150zł oświetlenie ....
A że tak zapytam na czym to oświetlenie chcesz zamontować? Liczysz tutaj już pokrywę z oświetleniem czy same świetlówki? Bo jak myślisz o roślinniaku to starczy Ci zapewne na świetlówki ze statecznikiem, oprawkami i odbłyśnikami - i to nie wiem czy nie braknie. A zamontujesz to sobie wtedy na suficie :P Chyba że dołożysz do pokrywy lub zdecydujesz się na belkę która kosztuje zapewne więcej jak 150 zł.
Jeśli chodzi o różnicę 200 l a 240 l to nie ma praktycznie żadnej i na tym kosztów nie obetniesz, natomiast dobrze zaznaczył kolega motylek - jak zejdziesz do 112l to i koszty zejdą. Tylko czy jest sens...
Ja nie wiem skąd Wy bierzecie te ceny. Nawet patrząc po nowym sprzęcie i to tym z droższym ciężko dobić do 2tyś.
Jeśli kolega chcę faktycznie roślinniaka to też ceny nie są z kosmosu... Nie powiesz mi chyba że się zmieści w tym 1000 zł tak jak planuje...

Kolego proponuję Ci abyś dozbierał jeszcze trochę kasy, nie ma co się śpieszyć z zakładaniem zbiornika jeśli nawet nie wiesz czy Ci kasy starczy. Ewentualnie jak masz gdzie trzymać to kupuj na raty,jak uzbierasz już wszystko to na spokojnie założysz baniaczek.
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
marilyn16
Posty: 132
Rejestracja: 10 lis 2011, 21:52
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 180
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: marilyn16 »

Tak jak kosteczka, pisze same świetlówki będą 150 kosztować :) Ja za używaną belkę 3x54w plus 4 świetlówki dałem 250 zł i uważam, że super udało mi się kupić.
Pumba pisze:Akwarystyka to nie studnia bez dna która musi polegać tylko i wyłącznie na sprzęcie renomowanej firmy
Tutaj można by polemizować. Jeśli chodzi o typowy LT to może i racja ale jak ktoś myśli nad porządnym roślinnym HT to moim zdaniem kosztom nie ma końca. Ciągle coś jest do kupienia, ciągle jest jakiś niedosyt itp.
XMasterX pisze:200 minimum ;p

I tak trzymaj. 240 będzie ładnie wyglądało. Cierpliwość w akwarystyce jest kluczem do sukcesu :)
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

kosteczka pisze:
150zł oświetlenie ....
A że tak zapytam na czym to oświetlenie chcesz zamontować? Liczysz tutaj już pokrywę z oświetleniem czy same świetlówki? Bo jak myślisz o roślinniaku to starczy Ci zapewne na świetlówki ze statecznikiem, oprawkami i odbłyśnikami - i to nie wiem czy nie braknie. A zamontujesz to sobie wtedy na suficie :P Chyba że dołożysz do pokrywy lub zdecydujesz się na belkę która kosztuje zapewne więcej jak 150 zł.
Jeśli chodzi o różnicę 200 l a 240 l to nie ma praktycznie żadnej i na tym kosztów nie obetniesz, natomiast dobrze zaznaczył kolega motylek - jak zejdziesz do 112l to i koszty zejdą. Tylko czy jest sens...
Ja nie wiem skąd Wy bierzecie te ceny. Nawet patrząc po nowym sprzęcie i to tym z droższym ciężko dobić do 2tyś.
Jeśli kolega chcę faktycznie roślinniaka to też ceny nie są z kosmosu... Nie powiesz mi chyba że się zmieści w tym 1000 zł tak jak planuje...

Kolego proponuję Ci abyś dozbierał jeszcze trochę kasy, nie ma co się śpieszyć z zakładaniem zbiornika jeśli nawet nie wiesz czy Ci kasy starczy. Ewentualnie jak masz gdzie trzymać to kupuj na raty,jak uzbierasz już wszystko to na spokojnie założysz baniaczek.

Kupuję akwa z pokrywą więc nie muszę się o to martwić ;p 150zł liczyłem za same świetlówki ( nie firmowe ), w razie czego dołożenie świetlówki to nie problem - u mnie w 54l wszystko to samoróbka :D


Skoro pomiędzy 200l a 240l nie ma żadnej różnicy finansowej to już wolę więcej wydać...

Kolega ma 112l i to jednak stanowczo za mało gdybym chciał hodować roślinki;p


Co do pieniędzy, tak jak pisałem, zbiornik chce założyć za jakieś 2 miesiące a na razie chciałem się dowiedzieć ile by mnie to wszystko kosztowało - i dopiero bym zbierał pieniążki więc spokojnie, nie chce założyć zbiornika na szybko ;D

marilyn16 pisze: I tak trzymaj. 240 będzie ładnie wyglądało. Cierpliwość w akwarystyce jest kluczem do sukcesu :)

Teraz mam 54l i co dla mnie frajda, zajmuję się nim codziennie a co dopiero 240l xd

Chciałbym potem sprzedawać roślinki aby trochę nadrobić ale z tego co widzę to taki baniaczek zwróci mi się po 4 latach :D


I za prąd miesięcznie pewnie będę płacil z 50zł :D
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Jednak mogę wydać 2000zł :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”