Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium 240l - roślinne

Moderator: Administracja

XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Akwarium 240l - roślinne

Post autor: XMasterX »

Siemanko ! jestem nowym użytkownikiem a zarazem hobbystą jeżeli chodzi o akwarystykę :) już kilka lat posiadam moje małe 54l i zajmuję się hodowlą roślinek :)



Za jakiś miesiąc - może dwa planuję zakupić jakieś większe akwa ;p nabrałem doświadczenia i mogę się skusić na 240l ;p myślę, że to dobry wybór - nie za małe a w sam raz ;D

I proszę was o pomoc w dobraniu......wszystkiego :D

Ale tak, co to za wystrój ? Nie chce się bawić w jakieś ameryki, azje itd...
Bardzo lubię rośliny i chcę je wszystkie hodować dlatego pragnę stworzyć akwarium w którym będą idealne warunki dla wszystkich roślin. Właśnie na roślinach zależy najbardziej.

Co do ryb...jeszcze o tym nie myślałem ale prawdopodobnie będą to skalary, ramirezki oraz bocje wspaniałe - ale tutaj na razie nie zawracam sobie tym głowy - bądź co bądź nie będą to jakieś pielęgnice, które zjedzą mi roślinki :)



Co do miejsca...nie wybralem 240l bo mam dużo miejsca...prawdę powiedziawszy akwa wstawię za 1-2 miesiące - czyli po przeprowadzce :D

Cena ? szczerze nie mam pojęcia ile takie coś wyniesie ale myślę, że taki próg " około " to 1000zł ;p


I tutaj zaczyna się wasza rola :D co możecie mi doradzić ?

Jak najlepsze warunki dla roslin ! od filtra do podłoża ;p
Awatar użytkownika
marilyn16
Posty: 132
Rejestracja: 10 lis 2011, 21:52
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 180
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: marilyn16 »

Samo szkło + kubełek + oświetlenie + zestaw CO2 i już mi wyszło ponad 1500 zł, a gdzie reszta?? Więc jak myślisz o roślinniaku tej pojemności to wg mnie powinieneś przyjąć próg co najmniej 2 tys. Lepiej później cieszyć się, że zostało trochę kasy niż złościć, że brakło :)
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Jakim cudem ;p ja bez trudu znalazłem 240l, z grzałką oraz filtrem Tetra EX 700 za 500zł ;p

Rzecz jasna ja nie szukam rzeczy nowych ;p no chyba, że filtrerek.

Zestaw CO2, 250zł a co do oświetlenia nie mam pojęcia ;p ile tutaj bym wydał ?
Awatar użytkownika
marilyn16
Posty: 132
Rejestracja: 10 lis 2011, 21:52
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 180
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: marilyn16 »

Moim zdaniem ex700 troche mały do tej bańki. Z własnego doświadczenia odradzam ten filtr. Przy mojej bańce 170l był za słaby i ryzyko zalania mieszkania po przez jego nieszczelności jest zbyt duże :D Wiadomo, że jeśli nie szukasz rzeczy nowych to jakoś to będzie ;) Co do światła to pasuje zrobić chociaż te około 0,6W/l czyli jakaś pokrywa bądź belka 3x54W. CO do filtra to u siebie używam JBL Crystalprofi e1501 więc mogę go śmiało polecić. Cena niewygórowana a efekty pracy o niebo lepsze niz ex700 :)
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

marilyn16 pisze:Co do filtra to u siebie używam JBL Crystalprofi e1501 więc mogę go śmiało polecić. Cena niewygórowana
Ja mam JBL e901 w 54L i też śmiało mogę polecić te filtry. Są ciche od pierwszego dnia,łatwo je ustawić,tani i ładny :mrgreen:
Mam go ustawionego na około 70% mocy i nie robi pralki w akwarium przypominam mam 54L.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Oświetlenie 3x54W ? tak ? wystarczy ? czyli to jakieś 150W na same świetlówki.

Co do EX 700 - A o co chodzi z ryzykiem zalania ? :) jest awaryjny ?


JBL Cristalprofi e1501 - może i dobry ale powiem szczerze, że 500zl za filtr trochę mnie przeraża ;p na dodatek używanych coś nie widzę ;p
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

XMasterX pisze:JBL Cristalprofi e1501 - może i dobry ale powiem szczerze, że 500zl za filtr trochę mnie przeraża
masz rację lepiej kupić tańszy, a za 2 miesiące kupić JBL lub eheim bo tamten słaby,głośny itp. :tak:
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Niby tak :D a co do dźwięku ;p


marilyn16, Masz ten filtr może w sypialni ? da się zasnąć gdy jest oddalony 2metry od łóżka ?
Awatar użytkownika
marilyn16
Posty: 132
Rejestracja: 10 lis 2011, 21:52
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 180
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: marilyn16 »

Mam go właśnie w sypialni ale jest zamknięty w szafce więc jest ok. Powiem Ci szczerze, że gdyby nie był w szafce to rzeczywiście miałbym problem. Co do ex700 to u mnie ciągle stał w wiadrze bo cały czas gdzieś przeciekał. Wymieniałem w nim uszczelkę, rozkręcałem osuszałem i uszczelniałem od środka... Zawsze gdzieś ta woda znalazła sobie ujście z niego. Na szczęście się zepsuł i wymieniłem na JBL :)
Co do oświetlenia to z tego co pisałem wychodzi 162W czyli 0,67W/l hehe ale zawsze można pomyśleć nad oświetleniem led, które z tego co widzę u niektórych forumowiczów całkiem nieźle się sprawdza. Co do JBL Cristalprofi e1501 myślę, że jeszcze zbyt wcześnie na używki ale zawsze jakiś cień szansy jest :) Poza tym kubełek to jedno, wypada jeszcze pomyśleć o jakiejś filtracji mechanicznej.
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

marilyn16 pisze:Powiem Ci szczerze, że gdyby nie był w szafce to rzeczywiście miałbym problem.
Mój jest po za szafką jakieś właśnie 2-2,5m od łóżka. Filtr jest tak cichy, że komputer jest głośniejszy od kubełka :P
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Dość często mamy na "giełdzie" E1501.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Jeżeli chodzi o Tetra EX700 - niby lipka a przeglądam ogłoszenia akwari i 90% ofert ma właśnie w zestawie ten filtr ;p

To dobrze, 2 metry od łóżka mam 54l z filtrem Aqua Clear 30 to powiem szczerze, że jak się wsłucham to mnie mocno irytuje ale da się przeżyć ;p

Macie rację to do szafek - na pewno dużo wygłuszy :)


K2, A kojarzysz może cenę ? tak orientacyjnie :)



Powoli zaczynam się obawiać 240l ale ok :D

Szkło, filtr, grzałka pewnie ze 100zł, oświetlenie... i dochodzimy do podłoża ;p dla roślinek jest to pewnie najwazniejszy punkt :)

Substrat ? czy ziemia ogrodowa ha ha :D
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Nie pamiętam dokładnie, ale ok 350,-
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Ja sprzedawałam swego czasu ten filterek za 250 zł, myślę że w granicach 300 byś znalazł, natomiast zastanów się nad Eheimem 2228, jeśli zależy Ci na cichej pracy to polecam - miałam jbl e1501 i teraz mam tego - nie ma porównania jeśli chodzi o głośność. A cena za używkę podobna - trzeba tylko troszkę poszukać.
Pozdrawiam - Kaśka
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Cześć jezeli chodzi o filtr tetra serie ex to pierwsze modele potrafiły przeciekać, ale to poprawiono to są te filtry z napisem na pudle NEW. A niedawno wprowadzono już trzecią generację tych wiltrów. Ja użytkuję już trzy lata właćnie tą drugą generację z napiswem NEW i nic nigdy nie ciekło.
Łukasz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”