Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Informacje-Akwarium w stylu"ryuboku"

Akwarium "ryuboku"

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zibi
Posty: 176
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:48
Imię: Zbigniew
Lokalizacja: Sieniawa
Płeć:

Informacje-Akwarium w stylu"ryuboku"

Post autor: zibi »

Witam interesuje mnie styl Akwarium "ryuboku" bardzo lubie duzo korzeni w akwarium. Moze jest ktos na forum o podobnym zainteresowaniu lub ktos widzial gdzies dobry artykul na ten temat prosilbym o linka
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Ja również lubię dużo korzeni, ale bardziej wolę połączenie holendra z ryboku.
Powiem Ci, że sam próbuję jakoś ustawić te korzenie. Szukałem info na ten temat i nie znalazłem oprócz takich ogólników typu, że motywem przewodnim są korzenie. W sumie, po zastanowieniu się, nie dziwie się, że nie ma opsiane jak to zrobić, gdyż po prostu nie da się tego opisać (przynajmniej tak mi się wydaje :P ).
Przede wszystkim musimy sami sobie mniej więcej wyobrazić czego chcemy. Następnie trzeba wyszukać "wymarzone" korzenie, a to wcale nie jest takie łatwe, nawt w sytuacji, gdy gotówka nie jest problemem ;) Powód jest prosty - różnorodność korzeni jest wręcz nieskończona. Ale często nawiedzając sklepy zoo z naszym ulubionym typem korzeni można wybrać coś interesującego. Później jest już tylko mierzenie, ustawianie i dopasowywanie korzeni do siebie. I tu też ciężko cokolwiek opisywać, gdyż różnorodnych korzeni jest cała masa. Musimy użyć inwencji twórczej... Jak to cherry_ukasz ma w podpisie "ogranicza nas tylko własna wyobraźnia" ;)
Awatar użytkownika
zibi
Posty: 176
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:48
Imię: Zbigniew
Lokalizacja: Sieniawa
Płeć:

Post autor: zibi »

No masz racje tez szukalem czegos w necie myslalem ze moze bedzie jakis artykul o jakims zapalencu korzeni w akwarium:) Ja na dniach bede kombinowal bo mam dwa nowe korzenie znalezione w lesie po dlugich poszukiwaniach. Zostaly wygotowane w wodzie z sola teraz sie mocza czekam jeszcze na mchy ktore zakupilem u crusta i bede dzialal:) jak mi sie uda cos ciekawego zrobic podziele sie widokiem:D
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Co do stylu Ryuboku...
Sprawa się ma tak, że to jest wg mnie bardzo złożona sprawa przynajmniej jak dla mnie. Poczyniłem tylko jedną kompozycję głównie z korzeni. Ogólnie idę bardziej w styl nature. Czemu? Ano właśnie dlatego, że wg mnie łatwiej jest zrobić kompozycje z kamieni i korzeni niż z samych korzeni.
Problem jest również w wymiarach akwarium. Pod Ryuboku przydało by się akwarium z dużą głębią. Korzenie ułożone w jednej płaszczyźnie spowodują, że akwarium wyjdzie Ci płaskie jak plakat na ścianie...A chyba nie o to Ci chodzi.
Z tego powodu proponuje Ci wyciąć sobie z kartonu podkład o wymiarach akwarium. Na tym podkładzie wstępnie postarać się poukładać korzenie tak, aby zbudować formę jak najbardziej przestrzenną. Jeśli już wyjdzie Ci forma, która w znacznym stopniu jest przestrzenna to przyglądnij się na miejsca łączenia korzeni. Spróbuj w wyobraźni (bo szkoda na sucho pchać roślinki) wyobrazić sobie jak ta roślina przykrywająca łączenia będzie wyglądać. Jeżeli planujesz obsadzać korzenie mchami to z tym też nie przesadzaj - nie obsadzaj całych korzeni. Postaraj się obsadzić tylko niewielki procent leżący bliżej frontu a więcej korzeni obsadź w środkowej części. Za korzeniami umieść jakieś rośliny kolorowe.

Na razie to tyle moich uwag. Postaram się w weekend sklecić coś więcej.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”