Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jakie podłoże do malawi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Jakie podłoże do malawi

Post autor: Mirro »

Jak w temacie.
W ogólnym zarysie ma być to piach kwarcowy, ale czytałem coś o procesach gnilnych. Tak, że lepiej go zmieszać z grysem koralowym. Czy to prawda?

Ile piachu jest potrzebne na akwa o powierzchni 100x40? Wysokość podłoża ma wynosić ok 10 wraz ze styropianem.
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

witam

nie mieszaj z gryzem koralowym bo ja tak zrobiłem i wyglada to jak trupowisko heheeh grys ja daje do filtra kubła przemieszany z ceramiką albo dodatkowo do koszyka, co do piachu to najlepiej kwarcowy, myśle ze ok 40kg bedziesz potrzebował jak nic. Ja mam biały piasek bo żółty mi sie nie podoba nie mieszaj z niczym bo ryby bedą kopać i przez skrzela przesypywac. Co do procesów to tworzą się strefy takie z bąbelkami ale naj sprzątasz to ręką poruszasz i będzie ok bo i tak piasek bedzie sie zagloniał.
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

Mirro - jako że niedawno zacząłem przygodę z Pysiami też sporo czytałem o piasku. Wniosek był taki że załadowałem żwir kwarcowy 1,4-2mm (from kwarcsystem). Ile tego poszło nie mam pojęcia bo był ze starej aranżacji. Rybki zadowolone przekopy robią ogromne, jeżeli chcesz to zapraszam oglądniesz jak wygląda akwa o takich wymiarach jakie zamierzasz postawić ;)
Aha - jedna praktyczna rada, najpierw kamienie później piach/żwir, bo jak będą podkopy to mogą Ci spadające kamienie bałaganu narobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”