Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Malawi 240 od podstaw

Moje pierwsze malawi w budowie ;)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

wszystko bardzo ciekawie się zapowiada :>
lecz co do tej aranżacji i kamieni to ja chyba bardziej widziałbym te białe kamienie(wapień), mimo tego, że zlewały by się z piaskiem to właśnie dlatego mogło by wyjść fajne połączenie... ;) może warto spróbować...? :P

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Robert ustaw sobie obsade na 2 gatunki starczy ci powaga lepiej obserwowac normalnie 2 niz stado sledzi przy szybie
robkot22
Posty: 47
Rejestracja: 17 lut 2011, 11:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: robkot22 »

zobaczymy jak będzie :) na razie baniaczek stoi z dwoma glonozjadami :) co do tego nic się nie zmieni i one tu maja już mieszkanie pewne :) w poniedziałek jadę zaglądnąć na skład z kamieniami zobaczymy czy będzie coś nowego.
jonybrawo pisze:Robert ustaw sobie obsade na 2 gatunki starczy ci powaga lepiej obserwowac normalnie 2 niz stado sledzi przy szybie
2 to trochę mało , 4 mogę się zastanawiać :)
ale podkreślam jeszcze raz, do obsadzenia zbiornika jeszcze chwilę bedzie czas na to zeby wszystko przemyśleć , trochę kusi mnie co by było gdyby od "małego" i w takiej ilości i gatunkach chorować taką ilość w 240l :) na razie załatw mi tą folię :D ;) i muszę wszystko powoli kupować bo nawet grzałki nie ma :)
Piczman
Posty: 16
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Leżajsk
Akwarium: 80x40x35
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Piczman »

Jest tu kto ?

Wrzucam fotkę fajnego biotopu malawi z piaskiem kwarcowym i jasnymi kamieniami.
Dzis zaczynam budowę właśnie takiego :)

<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Może nawet zaraz założę jakiś dziennik ,,,
Ostatnio zmieniony 20 paź 2015, 18:02 przez Piczman, łącznie zmieniany 1 raz.
robkot22
Posty: 47
Rejestracja: 17 lut 2011, 11:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: robkot22 »

trochę czasu upłynęło, dawno mnie tu nie było :) ale myślę ze to się zmieni i będę odwiedzał forum codziennie :) Postaram się kontynuować wątek o Malawi od podstaw :)
Nie było mnie jakieś pół roku w domu i po powrocie akwa w stanie opłakanym...
nic dziwnego, było pod opieką żony :) szybki restart całości, wymiana piasku kwarcowego ( mączki ) na tłuczkę marmurową białą troszkę grubszą... obsada... sam juz nie wiem co tu pływa... żona kupowała i wpuszczała to co się jej podobało... coś tam sie pozjadało... coś padło... itd... ale to się pewnie zmieni niebawem. myślę o 2 gatunkach po 20 sztuk hodowanych razem od "małego" - selekcja naturalna :) to co zostanie to będzie :) myślę o saulosi... i coś do tego... ale to bedziemy rozważać innym razem

Moje malawi półki co wygląda tak :

Obrazek

niebawem bedzie jakieś 15 kg filipińskiego... update po tym jak bedzie juz w akwa :)
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

robkot22 pisze:Moje malawi półki co wygląda tak :
Póki co Twoje malawi wygląda całkiem fajnie :) Rybki żona dobrała ładne ;) Zwłaszcza ta żółto-brązowa (ten tygrys na środku nieco na lewo). Ja tam się nie znam na malawi, ani na rybkach w nim pływających, więc nazwy nie znam :zakryta:

Ale co do aranżacji. Łupek filitowy (chyba tak się to nazywa) prezentuje się całkiem nieźle. Można by jedynie dokupić trochę tej skałki i potłuc na mniejsze, tak aby "uzupełnić" aranżację. Rośliny i białe otoczaki nie pasują moim zdaniem do wystroju.
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Heh, widzieliśmy się dzisiaj w Iguanie w Novej :) Ten pasiasty żółto-czarny pośrodku to Pseudotropheus crabro, rośnie duży i wredny, potem zrobi się cały szaroczarny.

Akwarium fajne, rzeczywiście można trochę łupka dołożyć.

Saulosi jak najbardziej, tylko żeby to na pewno było saulosi, bo w sklepach często są małe żółte pyszczaki sprzedawane pod taką nazwą, a potem robi się nich co innego (jak się robi granatowo-czarne w kratkę zamiast pionowe paski, to nie saulosi).
robkot22
Posty: 47
Rejestracja: 17 lut 2011, 11:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: robkot22 »

Miło :) bede działał :) tylko z zoną muszę do konsensusu dojść :)
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Ja myślę, że dobrze by było założyć temat w dziale " akwaria biotopowe" co do samego akwarium to te roślinki nie pasują, te białe kamyczki też są jakieś takie nie bardzo. W poniedziałek postaram się wpaść po mój super filtr a przy okazji chętnie zobaczyłbym tą 240-stke.
robkot22
Posty: 47
Rejestracja: 17 lut 2011, 11:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: robkot22 »

Zapraszam :) rośliny -->> aut, około środy - startuje roslinne na substracie + krewetki :) malawi bedzie sukcesywnie dopieszczane :) jak sie do mnie wybierasz to odrazu bym od ciebie zakupił porcyjke mchu z kostki bo masz piękny :)
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Przywiozę Ci po trochu z każdego, jak będziesz chciał to mam też krewetki rc.
jah
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2012, 10:45
Imię: Michał
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: jah »

pytanko o podloże do malawi - czy moze byc piach wiślany czy jednaki nie ta impreza
Ostatnio zmieniony 21 paź 2012, 9:10 przez jah, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Może najlepiej drobny choć tak żółty to raczej do bw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”