Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

jak wielkie akwarium??

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Ja mam wielopłetwce senegalskie - ryba długości 15cm zabija i zjada ramirezy w max rozmiarach ;] Ale strasznie "dupiaste" są te ryby, nie kupuj ich :roll: Aż strach pomyśleć co zjada jak dorosnie do swoich 70cm, niedługo im nowego akwarium będę szukał.
Awatar użytkownika
arowana1987
Posty: 21
Rejestracja: 03 kwie 2011, 6:42
Imię: Adrian
Lokalizacja: Kleczany,Sędziszów Młp.
Akwarium: 12l.54l.65l.300l.450
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: arowana1987 »

comatose dzieki wielkie :) jak bede bogaty to napewno cos sobie z tej listy kupie:)
:)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Arowana i 450l to wielkie nieporozumienie ;) w ogóle szkoda stawiać 450l z zamysłem gdy urośnie postawię większe bo:
1. będzie miała problemy z prawidłowym wzrostem
2. jak kolega pisał w przypadku channy, 2 miechy i możesz jechać po 1000l+ więc mówienie że kupię większe jest oszukiwanie samego siebie ;) dobrze wiemy wszyscy że na 90% dłużej ona posiedzi w tym 450l ;) Ja osobiście jak bym miał za 2-3 miechy stawiać od nowa dużo większe akwa to bym wolał poczekać ten czas i od razu postawić większe ;)
Jak chcesz dobra tej ryby i oglądać jej poprawne zachowania kupa minimum 1400l o odpowiednich wymiarach.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

justfilied233, A czy Ty czytałeś te głupoty w linku, który wskazał "donio" w dobrej wierze: "http://www.arowana.pl/?wyposazenie . Jak łatwo ktoś może bez wyrzutów sumienia pisać takie bzdury. Ja wiem, ze jest demokracja, ale to dotyczy przecież żywego zwierzaka. Za dręczenie, za nakłanianie do dręczenia powinno się karać.

Z wyrazami szacunku
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Pyszczak pisze:Minimalne wymiary akwarium to:
długość-160cm
szerokość-60cm
wysokość-50cm
Pyszczak pisze:-donio- chyba korzystaliśmy z tego samego źródła :P
Po tym stwierdziłem że podane wymiary są z tego linku i nie chciałem sobie podnosić ciśnienia czytając jakieś bzdury, ale jedna przeczytałem i nie myliłem się niestety :/

a to to nie wiem czy płakać czy śmiać się
Jednak, aby ryba czuła się dobrze i abyśmy nie musieli jej sprzedawać kiedy już podrośnie, akwarium powinno mieć wymiary: 180 cm długości / 80 cm szerokości / 70 cm wysokości.
nie wiem co za delikatnie mówiąc "ktoś" pisał ten artykuł. A co najciekawsze nie wiedziałem, że w akwa mamy długość, szerokość i głębokość. Które jest które ??
Tylko żywe zioło :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”