Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Obsada Akwarium 112l

Potrzebuję obsadę dla akwarium 112l

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Wolek pisze:Jeśli zostanie z dwie większe muszle to też będzie w dużym stopniu zatwardzać wodę?
będą zatwardzać wodę- a większość ryb słodkowodnych- nie licząc ryb z biotopu Malawi- nie lubi twardej wody.
http://podforak.rzeszow.pl/viewforum.php?f=22
tu masz adresy sklepów na Podkarpaciu. Polecam Iguanę w galerii Nova ( z panem na gg w razie czego się dogadasz- przemiły facet) oraz Aquaticę
Wolek
Posty: 15
Rejestracja: 08 sie 2011, 21:06
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kańczuga
Akwarium: 112l
Płeć:

Post autor: Wolek »

Wszystkie muszle wziąłem z akwarium. Postaram się żeby rybki miały jak najlepiej.
Akwarium 112l (początkujący)
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 678
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:46
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360,70
Płeć:

Post autor: mariusz »

Wolek pisze:Czy ryby w niektórych zoologicznym są chore?
Jest to możliwe :( Trzeba dobrze obserwować zbiornik z którego chcemy kupić rybki.Jeśli jakaś rybka budzi wątpliwości , lepiej ten zbiornik odpuścić żeby nie mieć kłopotu w swoim :P
Wolek
Posty: 15
Rejestracja: 08 sie 2011, 21:06
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kańczuga
Akwarium: 112l
Płeć:

Post autor: Wolek »

Mam taki problem.
Pawie Oczko atakuje (ściga) Molinezje.
Co zrobić?
Akwarium 112l (początkujący)
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

No i ja wtrącę swoje "trzy grosze" :)
Akwarium jest...jakby tu powiedzieć...delikatnie....do przebudowy już na starcie.
Pierwsza sprawa podłoże - kolorowy żwirek - to ma być zbiornik dla żywych zwierząt i powinno sie im stworzyć warunki które byłyby namiastką choćby warunków naturalnych w jakich żyją.W zadnym środowisku naturalnym nie występuje takie podłoże więc tu sprawa jasna - zmiana na żwirek naturalny informacje na temat podłoży w akwarium znajdziesz tu - http://podforak.rzeszow.pl/viewforum.php?f=14
Sprawa druga - obsada ryb - zanim kupisz i wpuścisz do akwarium poczytaj cokolwiek na ich temat...najpierw czytać a potem kupować a nie odwrotnie - potem sie okazuje ze kupiłem coś i nie wiadomo co z tym zrobić. Ta obsada którą masz trzeba zweryfikować i zastanowić sie nad tym co ostatecznie ma w tym akwarium być docelowo. Więcej info znajdziesz tu http://podforak.rzeszow.pl/viewforum.php?f=14 Bedzie Ci łatwiej dobrać ilościowo i pod względem zapewnienia rybom optymalnych warunków.
Roślinność - tak jak wcześniej zostało to napisane na start najlepiej rośliny szybko rosnące i mało wymagające.wiecej info tutaj http://podforak.rzeszow.pl/viewforum.php?f=11
Sumując: Jest duża szansa na to że da się z tego co masz zrobić akwarium..o ile będziesz chciał...można też zrobić odpustowy stragan..wybór oczywiście jest po Twojej stronie :)
Myślę że z pomocą koleżanek i kolegów z Forum uda sie jednak wybrnąć na "prostą".Pozostaje życzyć powodzenia i trzymać kciuki. :)
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Wolek
Posty: 15
Rejestracja: 08 sie 2011, 21:06
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kańczuga
Akwarium: 112l
Płeć:

Post autor: Wolek »

Planowany zakup:
- Harem Pielęgnic Kakadu lub Raminezek
- 4x kirys albinos
- 8x danio
- 3x prętnik karłowaty

- żabienica delikatna |
- salzmani = x2
- ludwiga repens |

[ Dodano: 2011-08-09, 18:50 ]
Hmmm a gdyby tak łodygę winogronu fajnie wyzawijaną włożył ale pierwsze bym ją dobrze wygotował
Akwarium 112l (początkujący)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Wolek pisze:Hmmm a gdyby tak łodygę winogronu fajnie wyzawijaną włożył ale pierwsze bym ją dobrze wygotował
zastanawiałem się kiedyś nad tym, ale kompletnie nie wiem czy by się nadawała, tzn. po nawet lekkim naruszeniu kory puszcza on soki nie wiem czy mają one jakiś wpływ na życie we wodzie.

Co do reszty wszystko zostało już powiedziane, to ja tylko poproszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu :)

Przesunięto temat do bardziej odpowiedniego działu - Dżoena
Ostatnio zmieniony 10 sie 2011, 10:28 przez justfilied233, łącznie zmieniany 2 razy.
Tylko żywe zioło :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”