Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

krewetki a ryby

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
kicak
Posty: 37
Rejestracja: 06 gru 2010, 19:13
Imię: Przemek
Lokalizacja: Manasterz
Akwarium: 72 l i 112 l
Płeć:
Wiek: 27

krewetki a ryby

Post autor: kicak »

z jakimi rybami najlepiej trzymać krewetki mogą być takie jak gurami lub glonojad czy raczej jeszcze mniejsze np. gupiki , neonki lub kiryski
Awatar użytkownika
Akuku.
Mecenas
Posty: 517
Rejestracja: 18 lut 2011, 20:38
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów-Zwięczyca
Akwarium: krewetkarium 27l
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: Akuku. »

Najlepiej bez ryb :mrgreen: Glonojady i kiryski raczej nic im nie zrobią ale jestem prawie pewien co do gupików - zżarły by je z apetytem. Nie wiem jak z gurami.
Jak krewetki mają być z rybami to zrób im jak najwięcej kryjówek w postaci korzeni, mchów i takich dupereli :D
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Akuku. pisze:Nie wiem jak z gurami.
też by zaskamowały w krewetkach :) Neonki czerwone też nie pogardzą krewetką, kiedyś mi zabiły w 4 podrośniętą redkę.
Z rybek jakie możan trzymać z krewetkami bez jakichś strat w krewetkach to min. otoski, kiryski i bystrzyki amande. Reszta rybek jakie miałem z krewetkami posmakowała w nich. Ja nie mam rybek w krewetkarium. Tylko krewetki u rybek, w 95 :P
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Akuku. pisze:Najlepiej bez ryb :mrgreen: (...)
I to jest najlepsza odpowiedź. :tak:
Akuku. pisze: (...) Glonojady i kiryski raczej nic im nie zrobią (...)
U mnie właśnie z powodu krewetek glonojadki opuściły baniaki...mlaskały aż im się płetwy trzęsły, jak dorwały młodą krewetkę zaraz po wylince. :/
Neonki zielone/simulans (te najmniejsze) to samo - poszły won :srzelanko: chwilę było ok, ale jak raz spróbowały tak tyle. :/

Jedyne rybcie, które z własnego doświadczenia mogę polecić, bo wręcz unikają kontaktu z krewetkami to otoski. :)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

kicak, polecam stadko kiryska karłowatego (pigmeja). Rybka w stadku prześlicznie przemierza toń wody.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”