Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Dobra osada? [240l]

Moderator: Administracja

polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Teraz to juz mieszasz na maxa. :) Akary mozesz miec w akwarium roslinnym, dodajac nawet a. cacatuiodes.
carpe diem ;]
szym3klb
Posty: 54
Rejestracja: 11 cze 2012, 18:58
Imię: Szymon
Lokalizacja: Kolbuszowa Górna
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: szym3klb »

Ok, to dzięki wielkie za pomoc :)
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Szymku, jak cos to pytaj Lidki, to znana postac pracujaca w sklepie z zabawkami :mrgreen:
A tak powaznie: zulix, crusta, mirro itd. sa do pomocy. ;)
carpe diem ;]
szym3klb
Posty: 54
Rejestracja: 11 cze 2012, 18:58
Imię: Szymon
Lokalizacja: Kolbuszowa Górna
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: szym3klb »

Ok, poproszę ich żeby się wypowiedzieli w tym temacie :)
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Moim zdaniem zbyt duża ilość pielęgnicowatych w zbiorniku, to delikatnie mówiąc.... porażka. Póki rybeńki są młode wszystko będzie w porządku. Ale rybki mają to do siebie, że rosną i później mogą pojawić się problemy.

Skalary - uchodzą za spokojne i towarzyskie. Niestety wcale tak nie jest. Sam ich nie miałem, ale miał mój brat i trochu poobserwowałem sobie te rybki. One mają dość wojowniczy charakter. Nawet dobrana para potrafi się tłuc między sobą i wykończyć się na wzajem. A już dwie pary w jednym zbiorniku, to moim zdaniem przesada. Dopóki rybki są młode będzie dobrze, ale jak podrosną to para dominująca zamęczy tę drugą.

Co do innych pielęgnicowatych, tych mniejszych, to wydaje mi się, że może być różnie. Jak skalary będą mieć tarło, to prawdopodobnie będzie wojna. Ale mniejsze pielęgnicowate typu Ramirezy, też są zadziorne i podczas tarła będą przeganiać inne ryby. Ciekawą sytuacją mogło by być, kiedy więcej rybek miało by tarło.

Gurami trochę tu nie pasują. Chyba, że mozaikowa, bo są najspokojniejsze. Ale w okresie tarła też potrafią pokazać na co je stać.

Co do ławicowych, to moim zdaniem najfajniej wyglądają dorbne rybki typu neon zielony, razbora espei. Myślę, że nie zostaną pożarte przez skalary ;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

polak.krk pisze:A tak powaznie: zulix, crusta, mirro itd. sa do pomocy. ;)
No co ty.... Ja się znam na obsadach jak kura na pieprzu. Nie jestem człowiekiem renesansu tj. nie jestem gościem od wszystkiego.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Jeżeli chcesz mieć jakieś pielęgniczkowate to najlepsza opcja to Ramirezy 1+1 albo Borelli 1+2/1+3. Kakadu nie polecam bo będzie ostro jak 2 tudzież 3 samice wyprowadzą młode.

Co do A. Agassizi to też nie są to aniołki :D
szym3klb
Posty: 54
Rejestracja: 11 cze 2012, 18:58
Imię: Szymon
Lokalizacja: Kolbuszowa Górna
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: szym3klb »

Tylko pytanie - gdzie mogę dostać w Rzeszowie ramirezy albo borelli? ;) Kakadu mi się właśnie słabo podobają. Musiałbym zobaczyć je może na żywo :P

PS: ziemian w Twoim awatarze jest agassizi? :>
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Myślę, że nie będzie problemu z dostaniem Ramirez bankowo, a Borelli też jak gościowi powiesz w sklepie to może weźmie chodź pewnie będzie gatka typu "tobie sprzedam, a z resztą co zrobię".

Co do awatara to tak jest to Apistogramma Agassizi Tefe Brazylijska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”