Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Planowana obsada do 70l. Może być?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Szpileczka pisze:Oświetlenie 2x http://www.zoolight.pl/pr...-D-10000K.html. Przerabiałam pokrywę, a właściwie mąż przerabiał, bo ja się uparłam .
Bedzie dobrze :tak:
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Szpileczka pisze:Podobno uzdatniacz jest mi niezbędny i nie mam nawet co myśleć o tym by go nie dodawać przy każdej podmianie
W życiu nie dałem uzdatniacza. Nie wiem jaka musiałby być woda. Na 99% wystarczy potrzymać wodę w jakimś wiadrze do drugiego dnia (woda odstana) co eliminuje np. chlor gdzieniegdzie używany. U nas woda jest ozonowana więc od roku leję wężem prosto z kranu. Już mi się nie chce lać do kanistrów... bo potem muszę nosić a u mnie to przydałoby się z 50-60 litrów podmieniać.
Szpileczka pisze:Dzięki za wszystkie dotychczasowe rady. Proszę o więcej...
Jak będziesz na etapie roślinek, nawożenia itd. to zawalimy cię pomysłami (głównie sprzecznymi :P) tak więc uważaj :P ("osiołkowi w żłobu dano....").
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Szpileczka pisze:10 Neonów Innesa,
5 Gupików Pawie oczko (1 samiec i 3 samiczki już są, jutro będzie jeszcze 1 samiec-niebieski),
5 Otosków,
10 Microrasbora erythromicron (4 samce + 6 samiczek),
10 Krewetek RC,
2 ślimaki Ampularia
Z gupików bym zrezygnował ;)
Otos musi być, bardzo ładnie sprząta i nie trzeba glonojada który tylko tak się zwie :P
Szpileczka pisze:Zobaczę jak krewetki sobie radzą z czyszczeniem.
W połączeniu z otosami będzie git ;)
Z uzdatniacza do wody możesz śmiało zrezygnować on tylko kieszeń czyści :P
Woda odstana z dobę będzie w sam raz ;)
Roślinek w zbiorniku jak najwięcej, pomogą w stabilizacji zbiornika, będą schronieniem dla krewetek, ryb i będą oko cieszyć ;)
Pozdrawiam i proszę o foto zbiorniczka :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 19:33 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Darek :)
Szpileczka
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2012, 22:05
Imię: Szpileczka
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 70l
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Szpileczka »

Roślinek w zbiorniku jak najwięcej, pomogą w stabilizacji zbiornika, będą schronieniem dla krewetek, ryb i będą oko cieszyć ;)
Taki właśnie mam zamiar ;) . Widziałam kilka zbiorników z działu akwa roślinne. Cuda, kiedyś może pójdę w tę stronę, ale dużo jeszcze muszę nauczyć się żeby odważyć się na ten krok.
Póki co na tylniej szybie planuję zrobić tło z mchów. Tylko jakoś drugi tydzień idą te mchy z Rzeszowa (miały być wysłane wczoraj, ale dziś nie przyszły, więc pewnie wysłane nie zostały :( ). Już przygotowałam podstawę z siatki ogrodowej i czekam :evil: . Muszę sobie znaleźć jakieś zajęcie bo ciągle grzebię w akwarium, zmieniam, poprawiam, dosadzam roślinki. Panie z zoologicznego tylko się śmieją jak wchodzę i zaglądam w kącik z roślinami. Po 12 zł za roślinkę to chyba lekka przesada, no ale cóż :(. Fajne liściaste roślinki na trzeci plan udało mi się kupić, ale zmarniały trochę, jedna już wypuszcza nowe listki, ale ta co była większa jeszcze nie zbiera się do życia. Uśmierciłam Rogatka, sama nie wiem jakim cudem. Wyglądał jakby był rozgotowany, zozchodził się w palcach. Nie wiem czy to możliwe, no ale tak mi to wyglądało. Miałam też taki najzwyklejszy mech pływający i zbrązowiał. Wywalić go czy odżyje? Dziwne, że te najłatwiejsze do utrzymania roślinki padły a inne bardziej wymagające całkiem nieźle sobie radzą. Możliwe żeby to było przenawożenie 8-) ? Pod żwirkiem mam Tetra Planet Complete Substrate.
Pozdrawiam i proszę o foto zbiorniczka :mrgreen:
.
Dopiero zaczęłam czytać o tym jak robić zdjęcia akwarium i testuję różne ustawienia. Jak uda mi się dorwać swój komputer, to ściągnę z aparatu i wrzucę. Na ten, z którego piszę ciężko będzie coś wrzucić i długo trwałoby wysyłanie na serwer.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 23:23 przez Szpileczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Szpileczka pisze: Uśmierciłam Rogatka, sama nie wiem jakim cudem
Rogatek wbrew pozorom jest bardzo czuły na zanieczyszczenia. Wynika to z jego ekspresowego wzrostu. Łapie całą chemię i koniec z nim. Najbardziej znany przykład to lekarstwa dla rybek. Zwykle po leczeniu rogatka już nie ma.
Szpileczka pisze:Po 12 zł za roślinkę to chyba lekka przesada, no ale cóż
Jak będzie już nieco wprawy to polecam wyjazd na spotkanie. Nie będzie to kwota istotna a zawsze podczas comiesięcznych spotkań można się napełnić roślinami.
Szpileczka pisze:Fajne liściaste roślinki na trzeci plan udało mi się kupić
Tylko uważaj bo w zoologach jest duży przegląd gatunków od łatwych, poprzez trudne skończywszy na nie-akwariowych, które z definicji muszą zgnić: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=691
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Szpileczka
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2012, 22:05
Imię: Szpileczka
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 70l
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Szpileczka »

Zbiorniczek tak wyglądał jak wpuściłam Gupiki:
Obrazek.

Nieco później wyglądał tak:
Obrazek

Dzisiaj z samego rana:
Obrazek.
Po prawej stronie widać Ophiopgon "KYOTO" (T) jest u mnie trzeci tydzień, jeszcze nie gnije, może jednak zostanie. Podobają mi się trawniczki.

Moja kochana Gałęzatka:
Obrazek

Tu mam wątpliwość czy ten mniej wybarwiony Gupik to samiec czy samica? Niby zbyt barwna jak na samicę, a z drugiej strony kształt ciała bardziej wskazuje na samiczkę :?
Obrazek
Obrazek

P.S. Przepraszam, że zdjęcia nieprofesjonalne i nieobrobione.

P.S.2 Wiem, że do krewetek powinien być czarny żwirek, niestety u nas nie było go w wystarczającej ilości. Zdecydowałam się dodatkowo na ten brązowy, planuję "zapuścić" roślinami całe dno - zrobić trawniczek, więc i tak nie będzie go widać ;).
Ostatnio zmieniony 09 sie 2012, 8:07 przez Szpileczka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3449
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Samice są coraz bardziej kolorowe więc już na oko to samica :)
Szpileczka pisze: Ophiopgon "KYOTO" (T) jest u mnie trzeci tydzień, jeszcze nie gnije, może jednak zostanie
Nie zostanie. To rośliny znoszące okresowe zalewanie, np. miesiąc lub dwa a potem muszą wyschnąć aby żyć. Czasem kupuje się tego typu rośliny "na pokaz" tj. podczas wystaw akwarystycznych dla gawiedzi. Zwykle po miesiącu zaczynają marnieć i w końcu zgniją. To tylko kwestia czasu. Piszę po to, abyś nie traktowała swoich umiejętności jako przyczyny zaniku rośliny w przyszłości.

Oczywiście roślin tyle co nic więc koledzy Przeworszczanie - pomóżcie koleżance :) Tak to jest skazane na siedlisko glonów :(
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Szpileczka
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2012, 22:05
Imię: Szpileczka
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 70l
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Szpileczka »

Dzięki, tyle to wiem, ale ta 1 szt. "wątpliwa" nadal jest dla mnie wątpliwa ;) posiada trochę cech jednego i drugiego. W zależności od części dnia raz wydaje mi się samiczką, raz samcem. Poczekam może podrośnie i bardziej się określi ;). Samiec nie wydaje się być tym "osobnikiem" zainteresowany, choć dość chętnie ściga pozostałe 2 samiczki.

[ Dodano: 2012-08-09, 10:57 ]
zulix pisze:Oczywiście roślin tyle co nic więc koledzy Przeworszczanie - pomóżcie koleżance :) Tak to jest skazane na siedlisko glonów :(
Zrobię mały wypad do Jarosławia, tam więcej sklepów i może znajdę ciekawsze roślinki ;). Póki co glonów nie ma aż tak dużo, pojedyncze nitki. Często podmieniam wodę i na noc zakładam deszczownicę by mocno pompowała tlen pod wodę. Myślę, że gdyby nie było CO2 już zginęłabym marnie...

Mąż obiecał zrobić mi coś takiego: http://pieczatki-wizytowki.pl/denitryfikator/. Wyszperałam kilka dni temu.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2012, 9:58 przez Szpileczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3449
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Szpileczka, na tą chwilę to denitryfikator nie będzie Ci raczej potrzebny.
Takie rzeczy stosuje się raczej w baniakach biotopowych, gdzie nie ma roślin i nie ma co azotu pobierać. U Ciebie zainwestował bym raczej w roślinki niż w to cudo. ;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

W akwariach roślinnych, nawożonych, denitryfikator jest wręcz szkodliwy.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Dolej wody tak aby światło z oświetlenia nie raziło czyli 1 cm od górnej krawędzi szyby,
zulix pisze:Jak będzie już nieco wprawy to polecam wyjazd na spotkanie. Nie będzie to kwota istotna a zawsze podczas comiesięcznych spotkań można się napełnić roślinami.
dosadź roślin
Warto przyjechać bo roślin cała masa za grosze i za free a i atmosfera jest nieziemska można pogawędzić o wszystkim ;)
Pozdrawiam Darek :)
Szpileczka
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2012, 22:05
Imię: Szpileczka
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 70l
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Szpileczka »

OK, czyli ten wynalazek zbędny. Mąż się ucieszy ;). Rośliny dokupiłam na allegro, u nas kiepski wybór w sklepach :(. Przyszedł mech, zamontowałam jako tło, czekam aż urośnie.

Co do dolania wody, to specjalnie jest mniej żeby ślimaczki mogły "wyłazić" 2x Ampularia, ale jeśli radzicie dolać, to doleję.

Nie mogę dostać u siebie rybek 10 Microrasbora erythromicron, sepher ewentualnie załatwi, ale z Wrocławia więc je odpuszczę. Zamiast nich będą 5xTęczanka Wernera same samce.

Woda w akwarium zrobiła się przeźroczysta.

Zastanawiam się czy powinnam podać żelazo w płynie, czy jeszcze niekoniecznie :?: . Pomożecie w podjęciu decyzji? Pod żwirkiem pół opakowania Tetra Plant Complete Substrate. Niektóre roślinki zaczęły wybarwiać się na rdzawy kolor.

[ Dodano: 2012-08-10, 19:39 ]
Darek pisze:
zulix pisze:Jak będzie już nieco wprawy to polecam wyjazd na spotkanie. Nie będzie to kwota istotna a zawsze podczas comiesięcznych spotkań można się napełnić roślinami.
dosadź roślin
Warto przyjechać bo roślin cała masa za grosze i za free a i atmosfera jest nieziemska można pogawędzić o wszystkim ;)
Chętnie, tym bardziej, że jakoś mało osób rozumie moje "napalenie" na akwarium. Koleżanki patrzą jak na ufoludka. A ja tylko szukam okazji żeby posiedziedź przed akwarium i ostatnio to chyba tylko o tym mówię.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3449
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Szpileczka, bo akwarystyka to choroba ;)
Szpileczka
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2012, 22:05
Imię: Szpileczka
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 70l
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Szpileczka »

K2 pisze:Szpileczka, bo akwarystyka to choroba ;)
Oj tak w 100% zgadzam się.
Właśnie zamówiłam sobie jeszcze trochę roślinek na http://plantagarden.pl. Możecie mi coś na ich temat powiedzieć, macie doświadczenia z tą firmą? Na allegro dość dobre opinie mają. Spadam bo trochę późno się zrobiło. Dobrej nocy wszystkim życzę. Dzięki za Wasze wsparcie i rady (woda już dolana ;) ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”