Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

obsada do 170l

Moderator: Administracja

sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

obsada do 170l

Post autor: sky »

potrzebuje pomcy w dobrze obsady, otóż baniak ma wymiary 100x40x50 (profil),
na pewno chciałbym parke kakadu, ramirez oraz małą ławice neonków. Mam porobione kryjówki z płaskich kamieni i pare kokosow. Myslicie ze taka obsada ma szanse ??? ewentualnie co mozna do tego dolzyc?? Oraz pytanie tylko nie wiem czy dobry dział, ale nie chce mi sie pisac nowego tematu, ale wode mam : ph -7,5-8, GH -12, KH -13, a czytałem ze pielegnice lubia kwasna wode, wiec nie wiem czy u mnie pociągną ?

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu, poprawiłam błędy i literówki - Dżoena
Ostatnio zmieniony 07 lis 2012, 22:02 przez sky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Proponuję najpierw obniżyć trochę twardości potem pH jakoś lekko. Zainwestuj w filtr RO.

Rzuć jakieś zdjęcia baniaka...
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

narazie baniak wygląda tak:
Obrazek

co do filtra RO to niestety trochę za drogi jak narazie... (Na to co widać na zdjęciu wydałem 400 zł) i niestety nie mam jak na akwarium więcej kasy

a są może jakieś sposoby poza RO i liści dębu i szyszek które zmieniają kolor wody ?? nie chce mieć herbaty w akwarium... a co z wodą destylowaną ?? prawda czy mit ??

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 23 paź 2015, 16:05 przez sky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Hmm w tym akwarium bardziej bym widział roślinniaka LT.
Wsadź ziemię ogrodową pomieszaną z torfem kwaśnym w stosunku powiedzmy 5:2 i przysyp to drobny żwirkiem np. takim jaki już masz. Totem pytaj tych co znają się lepiej na roślinach...

Co do wody RO to możesz popytać na pewno za drobną opłatą ktoś Ci będzie robił powiedzmy z 15l tygodniowo do podmian. Wtedy zejdziesz z parametrami. ;)
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Masz dostep do wody destylowanej ze pytasz o nia?
carpe diem ;]
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

ziemian pisze:Hmm w tym akwarium bardziej bym widział roślinniaka LT.
Wsadź ziemię ogrodową pomieszaną z torfem kwaśnym w stosunku powiedzmy 5:2 i przysyp to drobny żwirkiem np. takim jaki już masz. Totem pytaj tych co znają się lepiej na roślinach...

Co do wody RO to możesz popytać na pewno za drobną opłatą ktoś Ci będzie robił powiedzmy z 15l tygodniowo do podmian. Wtedy zejdziesz z parametrami. ;)
pod żwirem mam juz jakies 5kg substratu tetry

a co do wody destylowanej to nie moze byc taka zwykla kupna?
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Moze byc, ale masz akwa 170l, wiec to sie nie oplaca. Oplaca sie zakup filtra RO. Do akwa max. do 60-70l jeszcze moze sie oplacac zakup wody RO/destylki.
carpe diem ;]
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

no w sumie fakt ze jakby trzeba bylo kupic co tydzien 15 litrow destylki to $$$$.
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

17x2 = 34litry, chyba ze mala obsada to moznaby te 17 podmieniac. :) Oczywiscie jeszcze zalezy jaka filtracja. :)
carpe diem ;]
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

w takim razie kakadu niestety odpada... a co do reszty to mysle ze ramirezy spokojnie będą żyć w takiej wodzie.... co proponujecie dodać do pary ramirez i 30 neonków ??
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Możesz też spróbować z hodowlanymi A. Borelli również bez problemu poradzą sobie w takiej wodzie. ;)
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Ostatnio byl taki temat i wyszlo ze nie za bardzo dobrze jest laczyc ramki i borelki. Albo jedne albo drugie, do takiego dna to 3+3 ramek albo 3+3 borelek. Ziemian co sadzisz? :)
carpe diem ;]
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Ja bym na takie no 3 par Ramek nie dawał, ale Borelli owszem :D Piękne ryby i na pewno właściciel będzie zadowolony. Czytałem też że w twardszej wodzie się rozmnożyły komuś także tu również nie powinno być problemu ;)
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

a gdzie można je kupić w rzeszowie ?? bo nie ukrywam ze to od tego głównie zalezy co będę miał w akwa,
nie chce kupować ryb z innych miast bo martwi mnie troche transport i pozatym nie mam czasu żeby czekać o którejś tam godzinie na peronie, bo mi praca nie pozwala
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Popytaj tych z Rzeszy ale powinieneś je gdzieś dostać... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”