Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Obsada do 45l

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bakłażan
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:50
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Obsada do 45l

Post autor: Bakłażan »

Posiadam akwarium 45 l ( 60 x 30 x 30) , przednia szyba profilowana.
Myślałam o szczupieńczykach karłowatych, sztuk 6 (2+4). To odpowiednia ilość? Czy można by było jeszcze coś do nich dołożyć?
Czy w Rzeszowie i okolicach można znaleźć te ryby? Czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia ? W internecie szczerze mówiąc jest stosunkowo mało informacji o nich.
I kolejna sprawa z roślinami. Akwarium jest średnio naświetlone. 1 x 15 W. Jakie rośliny nadawały by się?
Czy ktoś wie jak nazywa się to podłoże? Spotkałam się z nim tylko w krewetkariach, czy można je stosować w 'normalnych' akwariach?
Zdjęcie podłoża.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :D
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Spokojnie możesz je tam trzymać, do tego np. krewetki na początek coś z pospolitszych tj, red cherry, crystal red z niższych gradacji. Koniecznie dużo kryjówek dla krewetek ale i miejsca do pływania dla szczupieńczyków, głównie przy powierzchni. Staraj się unikać roślin które będą "kładły" się na lustrze wody ja nurzaniec, ale możesz a nawet powinieneś wrzucić kilka małych pisti i w takiej samej ilości je utrzymywać, żeby rybki miały gdzie się schować.
Jeżeli jeszcze chcesz to np. 5 otosków lub kirysków pigmey/malutkich. Ja w podobnym akwa trzymam również piskorki srebrne Pangio angullaris.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
Bakłażan
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:50
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Bakłażan »

justfilied233, dzięki za odpowiedź. piskorki kategorycznie odpadają, bałabym się tam ręki wsadzić. :>
a widziałeś gdzieś w Rzeszowie sczupieńczyki? Ja gdzieś rok temu widziałam je w Iguanie w Novej, ale teraz chyba ich tam nie mają.
Możesz mi podać jakieś inne propozycje nietypowych, oryginalnych rybek tak do zastanowienia się? :mrgreen:
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Przy akwarium odpowiednio zarośniętym polecam Dario Dario, niezwykle Ciekawe ryby z Azji. Sepher je teraz sprowadził, sam chyba będę brał... ;)
Ostatnio zmieniony 19 lis 2012, 17:21 przez ziemian, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”