Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Moja banka 180L- jakie ryby do tego litrażu?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
KARP
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2013, 14:10
Imię: Michal
Lokalizacja: mielec
Akwarium: 180L
Płeć:
Wiek: 40

Moja banka 180L- jakie ryby do tego litrażu?

Post autor: KARP »


Co myślicie o obsadzie:
12x neon
6x brzanka wysmukla
6x tetra niebieska
2x pretnik karlowaty
2x bocja siatkowana
1x barwniak czerwonobrzuchy
1x piskorek
1x sum szklisty
1x mulojad
1x krewetka filtrujaca
Dwa filtry zewnetrzny (AQUAEL 500L/H) i wewnetrzny, grzalka 100W, swiatlo w przebudowie, butla (6kg)CO2.

[ Komentarz dodany przez: Dżoena: 2013-01-26, 14:33 ]
Temat przeniesiony do odpowiedniego działu, dostosowany tytuł do zawartości postu. Dżoena
Ostatnio zmieniony 26 sty 2013, 16:02 przez KARP, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Ogólnie tragedia, zupa rybna jak trzeba ;)
Markiz

Re: Moja banka 180L

Post autor: Markiz »

Po piwrwsze jaki wymiar zbiornika :P
KARP pisze:
Co myślicie o obsadzie:
12x neon - niech sobie będzie bo wszyscy wrzucają ostatnio
6x brzanka wysmukla ujdzie w tłumie
6x tetra niebieskazamiast tego drugi rodzaj brzanki
2x pretnik karlowaty za żadne skarby z brzankami więc się zastanów
2x bocja siatkowana
1x barwniak czerwonobrzuchypasuje jak pięśc do nosa - po drugie trzyma się parami, ryba w parze robi się terytorialna i nijak nie pasuje do powyższych
1x piskorek
1x sum szklisty minimum 4 szt i rosną troszkę więc nie bardzo
1x mulojad
1x krewetka filtrujaca
Dwa filtry zewnetrzny (AQUAEL 500L/H) i wewnetrzny, grzalka 100W, swiatlo w przebudowie, butla (6kg)CO2.
]
Może nie katastrofa ale mam pytanie do kolegi-w skali od 1-10 jaka jest twoja wiedza na temat ryb??bo to zajeżdża albo szukaniem po grafikach google albo zasadą łażenia po sklepach i :ta rybka bo mi się podoba"
Ostatnio zmieniony 26 sty 2013, 14:48 przez Markiz, łącznie zmieniany 1 raz.
KARP
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2013, 14:10
Imię: Michal
Lokalizacja: mielec
Akwarium: 180L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: KARP »

Wiec barwniak wypad, a co do reszty to moze mi pomozesz, chcialbym dokupic piskorki jeszcze, i krewetki ale bocje sa :( , moze cos jeszcze ale co?

[ Dodano: 2013-01-26, 15:20 ]
a co do wiedzy to chyba nie zabardzo o rybach?
:evil:
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 678
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:46
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360,70
Płeć:

Post autor: mariusz »

KARP pisze:to chyba nie zabardzo o rybach
A właśnie proponuje coś poczytać o rybach najlepiej akwariowych ;)
Markiz

Post autor: Markiz »

Nie wiem jak bocja ma się do krewetek filtrujących-natomiast to co nie ruszyłem na czerwono to jest cacy-zobacz temat naszego kolegi o nowym domu dla gurami-tam sa odnośniki do biotopów azjatyckich z których większość w twoim wyborze pochodzi. nie będę ci narzucał żadnej obsady-mogę co najwyżej odradzić co nie pasuje z logicznego i pragmatycznego punktu widzenia.
KARP
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2013, 14:10
Imię: Michal
Lokalizacja: mielec
Akwarium: 180L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: KARP »

Markiz, co moge dokupic do tego zeby nie bylo za ciasno,przyjmuje nawet najgorsza krytyke ;)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

KARP, najpierw zorientuj się chodź trochę temacie ryb i ich wymagań, to podstawa.
a co do obsady to piskorki tak jak i sumy szkliste obowiązkowo minimum po 5 sztuk. Z tym że te sumy tak jak i prętniki do brzanek średnio pasują. Barwniaka również nie polecam do tego zestawienia bocji łacznie 4-5(wszystko zależy od wymiarów baniaka). Mułojady polecam minimum 2, jeden się będzie samotnie czuł.

ziemian, Twój post jest tak bezużyteczny i bezsensowny że szkoda gadać. Takie teksty to możesz pisać gdyby bardzo doświadczony akwarysta zaproponował taką obsadę, a że taka sytuacja się raczej nie zdarza to daruj sobie jakiekolwiek wypowiedzi jak mają wyglądać tak jak ta.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Kolega nie zwykłem pisać komuś i chwalić jeżeli nie ma czego. Po prostu piszę to co myślę i tyle i bynajmniej Tobie nic do tego...O ile wiem wolność słowa panuje ;)
Wg mnie kolega powinien najpierw trochę więcej poczytać wtedy brać się za dopasowywanie obsady, z tego co wybrał wygląda że nic nie poczytał i tyle. ;)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

ziemian pisze:Kolega nie zwykłem pisać komuś i chwalić jeżeli nie ma czego.
Nikt nie mówi że jest tu co chwalić.
ziemian pisze:Po prostu piszę to co myślę i tyle i bynajmniej Tobie nic do tego...O ile wiem wolność słowa panuje ;)
I o ile ja wiem panują też jakieś zasady na forum, a jedną z nich jest pisanie na temat. Jeżeli masz ochotę pisać sobie "co chcesz" to jest do tego odpowiedni dział.
ziemian pisze:Wg mnie kolega powinien najpierw trochę więcej poczytać wtedy brać się za dopasowywanie obsady, z tego co wybrał wygląda że nic nie poczytał i tyle. ;)
I można tak było napisać plus dorzucić które ryby kompletnie nie pasuję, jeżeli nie miałeś czasu/nie chciało ci się dokładnie sprawy przeanalizować i powiedzieć dokładnie co i jak.

Pamiętam jak zaczynałem przygodę z akwarystyką. Człowiek pisał obszerny post dot. obsady(bo za dwa dni miał jechać po ryby) a w odpowiedzi dostał:
- zupa rybna
-beznadziejna obsada
-ogólnie tragedia wywal wszystko
-(z 5 ryb nie pasowało 4 a odpowiedź to) wywal skalary, mieczyki, neonki i molinezje
I w tedy co, jeżeli po dwóch dniach nie było rzeczowej SENSOWNEJ odpowiedzi? Jechało się i kupowało ryby wg "podoba mi się"

P.S
Szczerze to wolałem jak nikt nic nie pisał niż pisał tak jak ty.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Kolega zapytał o radę bardziej doświadczonych akwarystów - i takiej oczekiwał zakładając temat. Nie spodziewajmy się po świeżo zarejestrowanych forumowiczach, że będą tryskać wiedzą. Gdyby taką mieli- po co logowaliby się na forum?
Z tego względu proszę o ograniczenie się w wypowiedziach do głównego wątku ;)
Markiz

Post autor: Markiz »

KARP pisze:Markiz, co moge dokupic do tego zeby nie bylo za ciasno,przyjmuje nawet najgorsza krytyke ;)
Podpowiedzi masz, wiesz że większość ryb to Azja-teraz tylko pokopać po necie i dać propozycje do przeanalizowania. Daj boże za jakiś czas kupisz większy baniak i znów pytania o obsadę to nie bardzo mi się widzi :P
Jak to Nikoś mówił "trzeba dać wódkę/wędkę żeby sobie sami tych ryb nałapali" :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”