Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

200l pielegnice

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
fish87
Posty: 24
Rejestracja: 29 sty 2013, 17:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów-Kraków
Płeć:

200l pielegnice

Post autor: fish87 »

Witam,
Przymierzam sie do pierwszego duzego akwa 200l. Szkło jak i sprzęt dostanę okazyjnie od znajomego, jednakże nie mogę wam podać szczegółów bo ich nie znam, tyle że filtr kubełkowy, jest pokrywa, oświetlenie to wiadomo, gdyby było ostatecznie nieodpowiednie można to skorygować. Przede wszystkim nastawiony jestem na konkretną faunę i względem niej chcę dobrac roślinność i podłoże.
1. Akwarium tworze docelowo dla pielęgnic/pielęgniczek. To pod nie chcę dobrać resztę. Mam przy tym świadomość, że najlepiej jest pójść w BW by zapewnić rybom optymalne warunki. Tym samym nie mogę się też nastawiać na bogatszą florę - niestety, ale będę się starał przynajmniej na początku aby było trochę roślin tych mocniejszych, najwyżej zostaną pociachane. CO2 zapewne też odpada podobnie jak mocne oświetlenie...
2. Na podłoże planuję niedużą warstwę ziemi przykrytą piaskiem. Nie chcę drobnego piachu więc może zastosuję piasek kwarcowy czarny bądź jasny...

3. Fauna - moja propozycja
- kiryski spizowe 6-8
- otoski x8
- ampularia/krewetki
- piskorki - ciekawe ryby zastanawiam sie nad nimi

- dwie grupki rybek towarzyskich:
1) bystrzyk ozdobny/miedzik czerwony/zwinnik jarzeniec/drobnoustek/danio czerwone (najlepiej by byla to dosc 'zywa' lawica) x15
2) pstrążenica mała x15 (tę chcę koniecznie :)

- a. z maronii (parka)
- harem (1+2/3) A. trifasciata albo A. panduro albo A. hongsloi

Liczę zwłaszcza na opinie w sprawie tych ostatnich, chciałbym jedną parkę wiekszych, a. z maronii wydaje się być też niezbyt kopiącą rybą co jest plusem. Nie wiem jak będzie się zachowywać w połączeniu z powyższymi pielęgniczkami, ale w takim zbiorniku powinny dać sobie radę?
Sugestie do do wyboru pielęgniczek (tu chyba głównie kwestia ubarwienia więc sprawa gustu...)
No i nie do końca jak widać wiem na jaką ławicę towarzyską się zdecydować (popularny neon odpad, już go miałem)

Dodam, że jakość wody mam średnią, tj. twardość 15,8 GH i pH 7.7 i planuję w tym celu zakupić RO3.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2013, 21:49 przez fish87, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”