Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Raczki i rybki - czy mogą być trzymane w jednym akwarium?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
marcin358
Posty: 40
Rejestracja: 14 sie 2012, 18:11
Imię: marcin
Lokalizacja: stalowa wola
Płeć:
Wiek: 50

Raczki i rybki - czy mogą być trzymane w jednym akwarium?

Post autor: marcin358 »

czy można trzymać w jednym akwarium raczki i rybki?A jesli tak to jaki gatunek raczków mógłby to być?Mam 112l,mieczyki,molinezje,kiryski,otoski,neonki.Czy dodanie raczka miałoby sens?

[ Komentarz dodany przez: Dżoena: 2013-02-13, 10:07 ]
Przeniesiono do odpowiedniego działu. Dżoena

Poprawiłem tytuł - crusta
Ostatnio zmieniony 15 lut 2013, 10:24 przez marcin358, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Raczki z rodziny Cambarellus mogą spokojnie z takimi rybkami żyć, uważałbym z rakami chociażby z rodziny Procambarellus bo te niestety ale dość namiętnie niszczą to co jest wokół, czyli wszelakie rośliny jaki i obsada jaką masz raczej ciężko odczuły by to towarzystwo.
Cambarellusy możesz z powodzeniem trzymać w takim akwarium z takimi rybami, są to spokojnie raczki, a bardzo piękne, nie niszczą roślin a także nie powinny polować na obsadę
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Sebastian1995
Mecenas
Posty: 545
Rejestracja: 02 lut 2010, 15:08
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 375L :)
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Sebastian1995 »

Mam Cambarellus to faktycznie roślinek nie ruszają,a nawet bardzo je lubią :P ale co do rybek to niewiem, te mniejsze i wolniejsze mogą czasami posmakować u mnie czasami upolują jakąś rc ;/ Ale po za tym są mega sympatyczne i towarzyskie :) Napewno odradzałbym ryb dennych do raczków takich jak kiryski, czy nawet pielęgniczki .
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

marcin358 pisze:Mam 112l,mieczyki,molinezje,kiryski,otoski,neonki.Czy dodanie raczka miałoby sens?
Raczki CPO to przetowarzyskie i urodziwe zwierzątka w akwarium. Ale potrzebują wody trochę twardszej i o Ph około 8. Neony i otoski wymagają wody kwaśniejszej 6,5 - 7,2 Ph. I tu pojawia się problem wyboru - raczki i rybki ale jakie.
Miałem (zakup emocjonalny, bez przemyslenia) w swoim RIO raczki CPO w wodzie około 7 Ph i niestety krótko nimi się cieszyłem (i nie tylko ja).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”