Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Rybki do 40 litrów

Moderator: Administracja

dood94
Posty: 211
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Lokalizacja: Dąbrowa
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: dood94 »

A nie myślałeś nad ślicznooczką czy jakoś tak :niepewny: wiem że były w Aquatice ale jakie stosunki z kreweciami mają to nie wiem :kwasny:
Awatar użytkownika
piotrek90
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2009, 20:37
Imię: piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: piotrek90 »

Ja mysle ze ci wystarcza jakies male rozborki i krewecie na pokaz Pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2011, 9:41 przez piotrek90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No to stanęło na Razborze Borneańskiej i redkach. Powód prosty - brak funduszy. Myślę, że za miesiąc pokaże swoją 40tkę.
Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

anka pisze:poradźcie czy jest to dobry wybór
Nie ma tu żadnych "herezji". Może być. Co do tzw. glonojadów to rosną one niestety dość duże i będą po pierwsze troszkę się męczyć a po drugie nie będą zbyt pasować do obsady. Nieco droższe (ok. 5-7 zł/szt), ale naprawdę milutkie są takie rybki, które popularnie zwiemy otoskami a w sklepie pewnie będą pod nazwą łacińską (otocinklus). Ostatnio widziałem je w Res-Galu na Paderewskiego. Wszelkie kiryski będą O.K., ale przestrzegam przed zakupem kiryśników. W sklepie sprzedają je bardzo małe i wtedy są najfajniejsze. Niestety rosną bardzo duże i wtedy zjadają neonki i gupiki.
No i ostatnia sprawa: glonojady i kiryski się nie wykluczają. Te pierwsze czyszczą dno, szyby i rośliny a te drugie wygrzebują wąsami zaległy w szczelinach żwiru pokarm, którego glonojady nie wydłubią. Stąd wskazane jest mieć obie kategorie rybek.
No i na końcu uwaga dla początkującej: zaczynaj od małej ilości rybek. W sklepie muszą czyścić zbiorniki codziennie - myślę, że nikt nie ma na to czasu i zniechęcenie gotowe. Na początek ograniczyłbym się do maksymalnie 10-15 sztuk na każdy baniaczek. No i nie stosować zasady "parka rybek" bo większość z wspomnianych (oprócz bojownika) są rybkami stadnymi i dobrze byłoby mieć minimum 4 szt. każdego gatunku.
Pozdrawiam.

Zła nazwa łacińska rybki - cherry_ukasz
Ostatnio zmieniony 16 maja 2009, 9:24 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”