Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[112] Takie Nasze :) Ogólne - dobór obsady

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Jak jest sporo roślin to dojrzewanie akwa bez zwierząt dla mnie jest błędem. Ja bym powoli wpuszczał.
Bardzo Ci dziękuję za tą opinię bo już się bałam że będę musiała jeszcze długo czekać :)Bardzo się cieszę - teraz jak najszybciej wpuszczam rybki :)

Co do rybek, nie zastanawiałaś się nad rasborami: galaxy lub maculata?
Zastanawiałam się i to bardzo długo, aż w końcu z neonów czerwonych poprzez rasbory różne, danio, itp stanęło na simulansach :)
Pielęgniczki Ramireza to bardzo wrażliwe rybki. Nie polecałbym początkującemu
Miałam je już w 30l :/ i jakoś przeżyły ( choć wiem że to był błąd) to i teraz mam nadzieję że będzie ok. I na pewno zrobię wszystko żeby miały dobrze :) A co będzie to się okaże, życz mi powodzenia ;)
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

kosteczka pisze:A co będzie to się okaże, życz mi powodzenia
Życzę Ci powodzenia, a jak nie będziesz zmiękczać wody, to w życzeniu powodzenia może pomóc wywar z szyszek olchy czarnej i liście ketapangu ;) Niestety mi Ramirezy zawsze chorowały w twardej wodzie. Zdecydowanie lepiej czują się w miękkiej.
emik
Posty: 25
Rejestracja: 07 mar 2013, 15:17
Imię: Emil
Lokalizacja: łódzkie
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: emik »

I do tego są wrażliwe na duże stężenia związków azotowych, chlor i duże ilości produktów przemiany materii.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Kiedyś czytałem taką opinię (chyba A. Sieniawskiego a więc jednego z guru polskiej akwarystyki - raczej w książce Akwaria holenderskie), że neony mają wyjątkowo małą przemianę materii więc są lubiane w akwariach holenderskich - można ich napchać bardzo dużo. Mówię to w tym aspekcie, że mało psują wodę swoimi odchodami. O krewetkach nie wspomnę - one również będą zjadać glony, które będą.
Tylko, aby nie przekarmiać... Lepiej niech nieco głodują na początku, aby nie destabilizować wody.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Red
Posty: 43
Rejestracja: 13 lut 2013, 20:15
Imię: Robert
Lokalizacja: Częstochowa
Akwarium: 144 litry
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: Red »

emik pisze:I do tego są wrażliwe na duże stężenia związków azotowych, chlor i duże ilości produktów przemiany materii.
bądżmy dobrej myśli, że jednak simulansy nie naprodukują za dużo produktów przemiany materii ;)

Unikałbym popularnych żyworódek czyli mieczyki, gupiki, molinezje, które potrafią wyprodukować naprawdę dużo produktów przemiany materii.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2013, 15:35 przez Red, łącznie zmieniany 1 raz.
"Opowiem Ci w słowach kilku co myślę o tym wilku" czyli coś o mnie i moim akwarium ;) -
"wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - B.Pascal
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Życzę Ci powodzenia, a jak nie będziesz zmiękczać wody, to w życzeniu powodzenia może pomóc wywar z szyszek olchy czarnej i liście ketapangu
Jeśli chodzi o szyszki to kolega Zafirex już mi proponował żeby wrzucić - tylko one sprawiają że woda staje się herbaciana tak? A jeśli chodzi o ten wywar i liście - to jak to jest odnośnie zabarwienia wody? I proszę o przepis na ten wywar ;)
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Jeśli nie przesadzisz z ilością szyszek to woda nie będzie herbaciana ;) Ja szyszki zalewam wrzątkiem i po wystudzeniu leję do akwarium, zaparzasz jak herbatę :P
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

ok ale jak często? i ile tego wlewasz? ile dajesz szyszek? tak się dopytuję bo jeśli chodzi o wywar to nie mam pojęcia żadnego
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Ja daję przy podmianie czyli co tydzień, wywar z 5-6 szyszek akwarium 200 litrów
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

ok dziękuję - na pewno skorzystam :)
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Witam. po raz kolejny naszły mnie wątpliwości i nowe pomysły, więc liczę na Waszą opinię.
W akwarium pływa już 19 neonów simulans - i tak się zastanawiam czy nie dokupić więcej bo to małe pchły i w takim stadzie ich prawie nie widać - co myślicie?
Doszły również 4 otoski i krewetki - większa ilość chyba około 20.
Miałam kupować kiryski pigmeje, ale tak poczytałam że one pływają bardziej w środkowej części akwarium, inaczej niż inne kiryski - przy dnie. Więc sobie pomyślałam że może zamiast takich kirysków szczeniłabym sobie z 6 szt razbor espei albo hengela. Ogólnie bardziej mi się podobają niż kiryski ale nie wiem czy mogą być z taką obsada. I czy wystarczy w strefie przydennej to co jest. Proszę o opinię.
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

:)
Pozdrawiam - Kaśka
Red
Posty: 43
Rejestracja: 13 lut 2013, 20:15
Imię: Robert
Lokalizacja: Częstochowa
Akwarium: 144 litry
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: Red »

a uprzedzałem, że pchły z simmulansów :) co do reszty obsady to może jakieś zwinniki lub bystrzyki (jak zwykle zaproqonuję zwinnika Armstronga [złotego])
"Opowiem Ci w słowach kilku co myślę o tym wilku" czyli coś o mnie i moim akwarium ;) -
"wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - B.Pascal
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

jeśli chodzi o zwinnika to zupełnie odpada, natomiast bystrzyk hmmm - wydaje mi sie że razbora hengela albo espei jest jak dla mnie ładniejsza :) a wiesz - jestem kobietą więc to też się liczy :D tylko nie wiem czy może być. Bo obsada wyglądała by ostatecznie tak :
neon simulans około 30? bo kupiłam 20 i mało mi się wydaje
2 ramirezki electric blue weloniasty albo początkowo 3- 1plus2
6-8 razbora hengela lub espei
6 otosek
krewetki
Za dużo czy będzie?
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Jak myślicie dobrze będzie czy za dużo? Lepiej np. zrezygnować całkowicie z razbor lub kirysków i dokupić tych neonów do 30, czy neonów może być więcej i te razbory też mogą być zamiast 6 kirysków? Wiem że już nie chcecie ze mną gadać :P Ale postaram się żeby to było ostateczne pytanie w sprawie obsady :mrgreen:
Pozdrawiam - Kaśka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”