Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[112] Takie Nasze :) Ogólne - dobór obsady

Moderator: Administracja

A.WILCZEK
Mecenas
Posty: 587
Rejestracja: 21 gru 2012, 11:11
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Rudna Mała k Rzeszowa
Akwarium: 180x55x45h
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: A.WILCZEK »

Kasia pytaj od tego jest forum... A szczerze to nie wiem co Ci doradzić wizualnie bym to musiał zobaczyć ile czego jest...

[ Dodano: 2013-03-15, 10:56 ]
A weź jeszcze pod uwagę z zgodnie z założeniami po tym jak akwarium dojrzeje będziesz mogła zredukować liczbę roślin co też zwiększy miejsce na rybki... Ale to tylko pod warunkiem że będziesz się trzymać tego założenia ;)
Pozdrawiam Arek
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Ano właśnie, tak naprawdę to zależy mi na tej razborce i dlatego się pytam czy w ogóle się nadaję ( zamiast kiryska pigmejka), a neony simulansy są dwa razy mniejsze od czerwonych więc myślę że jeszcze parę sztuk chyba nie zaszkodzi 8-)
Ale nikt już chyba nie chcę ze mną gadać na temat mojej obsady bo jestem upierdliwa :P
heh opierniczycie mnie za to na spotkaniu :lol:
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Witam ponownie. Pora na odświeżenie tematu.
Chciałabym dodać coś do mojej obsady i bardzo proszę o wasze opinie :D
W tej chwili mam :
neon simulans ok 25szt
ramireza electric blue 2 szt
otos 4 szt
krewetki
Na pewno będzie jeszcze dokupione : 2 otoski i 6 kirysków pigmejków
A chciałaby jeszcze do tej obsady dołożyć pielęgniczki kakadu lub agassiza 2 szt - i tu proszę o poradę - co by się lepiej nadawało.
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
franz
Posty: 282
Rejestracja: 05 lis 2012, 21:55
Imię: franz
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 160l, 40l, 30l
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: franz »

kosteczka pisze: pielęgniczki kakadu lub agassiza
z tego co sie orientuje to powinny być trzymane w haremach.

U Kakadu jak jest parka, to masz jak w cypryjskim banku, że samiec ją zagoni :lol:
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=19961

To, co zdarzyło się raz, może nie zdarzyć się już więcej. Lecz, To, co zdarzyło się dwa razy, zapewne zdarzy się i trzeci...
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

no to ok, może być harem jak dla mnie, kwestia tylko właśnie co lepsze i w jakiej ilości w moim zbiorniku z ta obsada będzie ok
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

kosteczka pisze:A chciałaby jeszcze do tej obsady dołożyć pielęgniczki kakadu lub agassiza 2 szt - i tu proszę o poradę - co by się lepiej nadawało.
Do ramirezek niestety ani jedno ani drugie. Więcej niż jeden gatunek pielęgniczek/pielęgnic na taki litraż to dość. Moim zdaniem do obecnej obsady możesz dodać to co planujesz:
kosteczka pisze: 2 otoski i 6 kirysków pigmejków
może być nawet 4 otoski, ale nic więcej. Nie jest to fajny widok kiedy ryby się tłuką "na poważnie". No chyba, że lubisz takie klimaty. Ale ja osobiście wolę patrzeć na sielankę w akwarium, a nie na wojnę.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Dodawanie do tej obsady pielęgniaczki kakadu czy agassizi całkowicie, ale to całkowicie odpada. Kupisz czy parkę czy harem któregokolwiek z tych gatunków spowoduje prędzej czy później zabicie Ramirez. Do tej obsady nie ma co dodawać, jest dobrze.
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

No to wszystko jasne :) Dzięki że jak zawsze jesteście czujni i że jest ktoś, kto mi wybije głupie pomysły z głowy ;)
Pozdrawiam - Kaśka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”