Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[60l]dobór obsady-muszlowce

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
didek890
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2011, 16:46
Imię: Dawid
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 375l, 30l, 40l
Płeć:
Wiek: 35

[60l]dobór obsady-muszlowce

Post autor: didek890 »

Witam. mam pytanie co do obsady do akwarium o pojemności 60 litrów. akwarium zalane jakieś 2,5 tyg. temu. Jeśli chodzi o obsadę to mam 2 pytania.
- jeśli chodzi o wielkość zbiornika czy mogę połączyć np jakieś 2 gatunki. myślałem już coś o multifasciatusach i np jakiś jeszcze inny gatunek (jakiś nie agresywny). Czytałem ze ogólnie muszlowce są agresywne jeśli chodzi o swój gatunek.
- po drugie: gdzie w Rzeszowie mogę kupić muszlowce. Na pewno są w Aquatice ale jeszcze Pani powiedziała ze nie można rozróżnić płci. Chciałem spytać czy ktoś widział jeszcze jakieś muszlowce w innych sklepach. :)
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Możesz zajrzeć na Słocinę do PNOS-u. Chwilę tam nie byłam, ale zawsze mieli kilka zbiorników ryb z Tanganiki i Malawi.
didek890
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2011, 16:46
Imię: Dawid
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 375l, 30l, 40l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: didek890 »

Oj tam też właśnie byłem i niestety nie było:P może ktoś jeszcze wie gdzie mogę je dostać??
KODI
Posty: 132
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:03
Imię: Konrad
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: KODI »

Tak się składa ,że mam dostęp do ciekawych muszlowcy ;)
Jeżeli chodzi o sklepy zoologiczne ,muszlowce są mało popularne ze względu na cenę i zainteresowanie kupujących :( Tak naprawdę w sklepie jest ciężko kupić ciekawe gatunki .
Jak byś był zainteresowany zapraszam na PW
POZDRO
Obrazek
didek890
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2011, 16:46
Imię: Dawid
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 375l, 30l, 40l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: didek890 »

a może ktoś się orientuje czy w zoologicznym na ul. Okulickiego są jakieś muszlowce?
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

didek890 pisze:czy w zoologicznym na ul. Okulickiego są jakieś muszlowce?
Myślę, że są bo są na pewno w NOVA. W NOVA z przyjemnością przyglądam się często Muszlowcom wielkookim (Lamprologus ocellatus), a na Okulickiego podziwiałem Neolamprologus caudopunctatus.
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

mam dokładnie akwa 60l i trzymam 1+3 wielopręgie jest to najciekawszy budowniczy, w dodatku najmniej terytorialny muszlowiec. Największy wybor to iguana okulickiego, reszta sklepów lipa. Widziałem tez brevisy. Na tak mały zbiornik to tylko 1 gatunek najlepiej włąsnie wielopręgie. Cena ponad 13 zł to lipa w krakowie 8zł ale trzeba zapłacic bo nigdzie nie ma w Rzeszowie.
piorun
Posty: 59
Rejestracja: 22 lut 2011, 9:51
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 900
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: piorun »

jonybrawo pisze:Na tak mały zbiornik to tylko 1 gatunek najlepiej
Święte słowa, za mały plac manewru żeby pchać więcej :)
didek890
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2011, 16:46
Imię: Dawid
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 375l, 30l, 40l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: didek890 »

dzięki za informacje. za waszymi radami zakupiłem 4 Neolamprologus multifasciatus a także 2 naskalniki. Wszystko kopiłem właśnie na ulicy Okulickiego. Na prawdę jest tam największy wybór gatunków muszlowców. Jak już rybki się zaaklimatyzują dodam zdjęcia baniaczka. jeszcze raz dzięki za informacje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

witam w gronie multifaciatusów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”