Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jakie rybki z pyszczakami

Zakladam akwarium z pyszczakami i czy moge zostawic glonojada???

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
thor1n
Posty: 19
Rejestracja: 12 sty 2013, 23:17
Imię: :D:D
Lokalizacja: Lesko
Płeć:
Wiek: 35

Jakie rybki z pyszczakami

Post autor: thor1n »

Posiadam zbiornik 240l filtr 2 x aqua szut 750 ale chce zrobić holenderski. Grzałki 2 z termostatem utrzymuje wodę na 26 stopni. Posiadam 20 pyszczakow 4cm :
Mertiaclima estherae
Melanochromis cyaneorhabdosa€“maingano
Pseudotropheus socolofi
Pseudotropheus socolofi snow
Oraz starego zbrojnika niebieskiego +-25 cm i tygrysiego z 15 cm niestety on wyleci na pewno, posiadam starego kiryska spiżowego 6cm i pande nieco mniejszego ale nie wiem czy on może być z pyszczakami
Do zbiornika wlałem sera aquatan na dnie ok 3 cm pisaku kwarcowego zasypanego żwirem koralowym 4cm nawkładałem piaskowca robiąc im fajne miejsca do chowania się. Po 48h wpuściłem kiryska i glonojada obecnie akwarium stoi juz 8 dzień czy mogę zacząć wpuszczać pyszczaki i jaki gatunek rybek jeszcze mogę trzymać razem z nimi????

Ort, literówki, przeniosłem od razu do innego działu - crusta
Ostatnio zmieniony 04 maja 2013, 8:27 przez thor1n, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Czy dobrze zrozumiałem że chcesz u tych pyszczaków zrobić holendra? Raczej przy tych rybach będzie to trudne
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Ale sie ubawilem, pamiętaj poczytaj o pyszczakach a pózniej dodawaj do nich kirysy !!!
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Pyszczaki trzyma się same. Poczytaj sobie o tym gatunku pielęgnic. Socolofi będą się krzyżować.
KODI
Posty: 132
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:03
Imię: Konrad
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: KODI »

Raczej cienko widzę tę wizję :podwójnie widzę:
Rybcie ,które ewentualnie mogły by być z pysiami ,to inne pysie np. tanganickie .Jednak temat jest zbyt złożony ,aby jednoznacznie odpowiedzieć ;) Z własnego doświadczenia wiem ,że kiryski za jakiś czas nie będą szczęśliwe .Wszystkie ryby żerujące przy dnie są przez pyszczaki gnębione ,wyjątek stanowią zbrojniki ,które bardzo dobrze sobie z nimi radzą.
Holender z pysiami to dość odważny projekt,obawiam się jednak ,że nie do zrealizowania na dłuższy metę.
Zapraszam do mojego tematu na innym forum,może on Ci przybliży nieco naturę i możliwości łączenia pyszczaków z innymi rybami :P

http://afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=1228
POZDRO
Obrazek
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

20 pyszczaków w 240 litrach to już przerybienie. Ja bym już nic nie dodawał
KODI
Posty: 132
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:03
Imię: Konrad
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: KODI »

MariooT pisze:20 pyszczaków w 240 litrach to już przerybienie. Ja bym już nic nie dodawał
Bez przesady ;) Mam nieco inne zdanie ,jeszcze jest kwestia ,jaki efekt się chce osiągnąć :!:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”