Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

112L 80x35x40 - prośba o dobór obsady

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
jackul
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, 13:59
Imię: jacek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

112L 80x35x40 - prośba o dobór obsady

Post autor: jackul »

Witam ,dopiero się tu pojawiłem ;)
Swój baniak założyłem dwa tygodnie temu tzn, kupiłem zasypałem żwirkiem i posadziłem roślinki , teraz zaczynam myśleć o domownikach i dlatego pytanko co sądzicie o takiej obsadzie na początek:
4 x skalar
20 x neon innesa
5 x danio
2 x molinezja
2 x bocja wspaniała
2 x kirysek panda
3 x zbrojnik

Akwa 112l panoramiczne 80x35x40 :D

Komentarz dodany przez: Mirro: 2013-09-30, 16:32
Nie bójmy się zakładać nowych tematów. Jeśli będzie wszystko na "kupie", to dopiero wtedy robi się bałagan ;) Wydzieliłem do nowego
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2013, 22:14 przez jackul, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Witam jackul. Jeśli chodzi o obsadę do tego zbiornika, to to co jest wymienione to stanowczo za duży mix.
Z tych rybek które wymieniłeś proponuje zrobić coś takiego np.

20 x neon innesa
do tego danio może być z 6-8szt
jeśli chodzi o kiryski to tak z 6-8 szt ponieważ to są ryby stadne. Ja trzymam w swoim akwarium mniejsze - kiryski pigmejki - małe i nie przekopują dna, lub kirysek malutki - też fajna rybka -.
Jeśli chodzi o zbrojniki to tak, ale nie wszystkie. Jeśli chodzi o ilość to wydaje mi się że 3 będzie za dużo w takim akwarium - ale tutaj niech się wypowiedzą szpece od zbrojników - bo w tym temacie u mnie kiepsko. Ale zamiast nich możesz tez pomyśleć o otoskach w ilości ok 6 szt.
Do tego możesz jeszcze dołożyć coś z np. pielęgniczek małych typu kakadu 1 samec i 2 samiczki lub parka czy viejta. Fajną rybką jest też Barwniak Czerwonobrzuchy - parka - zamiast pielęgniczek.

Bocja odpada bo to duża rybka jak na taki zbiornik, skalary też odpadają.
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
jackul
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, 13:59
Imię: jacek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: jackul »

Mirro dziękuje za nowy temat ;)
Będę odważniej kroczył po forum :D

[ Dodano: 2013-09-30, 17:06 ]
Dzięki Kasiu ;) Tak właśnie zaczynam przeglądać forum i dobierać obsadę ale że wcześniej poza bojownikiem w kuli nie zajmowałem sie tym to troche strzelałem z propozycją ;)
Sprawdzę sobie propozycje od Ciebie jeszcze pod względem biotopu i zaczne zarybianie bo chyba dwa tygodnie dojrzewania zbiornika wystarczy ;)
Jeszcze wieczorkiem wrzucę foto baniaka i poproszę o opinie co do roślinek bo widziałem w twym temacie że tu na prawdę masz już niezłe osiągnięcia ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Sprawdzę sobie propozycje od Ciebie jeszcze pod względem biotopu
pod względem biotopu - to pasują:neon, kirysek i pielegniczka - to rybki z jednego biotopu, ale może zechcesz stworzyć coś innego - czytaj i pytaj ;)
Jeśli chodzi o roślinki to mam niewielkie pojecie na ten temat, ale oczywiście jak tylko będę wiedziała to pomogę. Ale jest na forum dużo lepszych szpeców niż ja w tej dziedzinie i myślę że wspólnymi siłami damy rade ;)
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Zbrojnik max 1 szt, ale jak będziesz miał kiryski to bym sobie go darował. Propozycja kosteczki, co do obsady bardzo fajna ;)
Awatar użytkownika
jackul
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, 13:59
Imię: jacek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: jackul »

Obrazek
tak wygląda baniak na dziś ;)

To jak to jest z tym biotopem bo w sklepie mówili mi by dobrać rybki z jednego biotopu ale czy jest to konieczne czy wystarczy dobrać wielkość i odpowiednie warunki wody tem, i ph.

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, 21:52 przez jackul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Biotop nie jest chyba konieczny.
Zastanawia mnie jednak ten korzeń. Czy na nim jest coś białego? I wyjmij ten sztuczny wulkan, bo wg mnie to troche tandetne ;) Ale to tylko moje zdanie :)
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Jeśli chodzi o biotop to nie ma potrzeby żeby było wszystko pod jeden biotop, bo zawsze możesz mieć ogólne, dobrać odpowiednią ilość i wielkość rybek i będzie ok. Aczkolwiek rybki z jednego biotopu mają takie same parametry w utrzymaniu, więc żebyś bardzo nie szalał to trzeba dobrać takie rybki, które będą potrzebowały żyć w akwa o podobnych parametrach.
Jeśli chodzi o samo akwa to :
- więcej informacji odnośnie filtracji, oświetlenia
- napisz jakie masz podłoże? czy pod tymi kamyczkami masz jakąś ziemię czy substrat czy kulki czy coś?
- popieram kolegę kuba4410 -ta ozdoba jest kiepska 8)
- ta roślinka która jest z drugiej strony korzenia niż ozdoba - z tego co kojarzę nie nadaję się do akwarium, ostatnio jeden z kolegów na forum też ją zdobył bo mu się bardzo podobała ;) - nie przetrwa
- proponuję również dosadzić więcej roślinek - wejdź na dział Giełda i w razie potrzeby myślę że coś dla siebie znajdziesz - na pewno będzie taniej niż w sklepie ;)
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
jackul
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, 13:59
Imię: jacek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: jackul »

kuba4410-
Zastanawia mnie jednak ten korzeń. Czy na nim jest coś białego? I wyjmij ten sztuczny wulkan, bo wg mnie to troche tandetne
Tak jest cos w rodzaju pleśni ale czytałem że to przejdzie samo po jakimś czasie.
Jeżeli chodzi o wulkan to niestety jest nie do ruszenia bo to ozdoba którą córa wybrała :pani: no i ma w sobie dodatkowe napowietrzanie ;)

kosteczka -
- więcej informacji odnośnie filtracji, oświetlenia
- napisz jakie masz podłoże? czy pod tymi kamyczkami masz jakąś ziemię czy substrat czy kulki czy coś?
- popieram kolegę kuba4410 -ta ozdoba jest kiepska 8)
- ta roślinka która jest z drugiej strony korzenia niż ozdoba - z tego co kojarzę nie nadaję się do akwarium, ostatnio jeden z kolegów na forum też ją zdobył bo mu się bardzo podobała ;) - nie przetrwa
- proponuję również dosadzić więcej roślinek - wejdź na dział Giełda i w razie potrzeby myślę że coś dla siebie znajdziesz - na pewno będzie taniej niż w sklepie ;)
a wiec:
-filtr fan2 plus moc 90-450, oświetlenie 2x18 (pytanko odrazu ile czasu na dobe oświetlać? ;)
-podłoże to żwirek drobny a kamyczki tylko niewielka ilość w przedniej części
- niestety ona musi zostać ;P
-hm... coż póki co chyba jaki pierwsza puściła pędki wiec zobacze bo też mi się podoba
-jak widziałem fotki min. Twojego akwa to też do szedłem do wniosku że coś jeszcze jest potrzebne tak wiec na pewno zairze tam ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Jeśli chodzi o filtr to obawiam się że może być za słaby... :? Planujesz coś innego dać?
Dobrze by było zainwestować w jakiś filtr zewnętrzny.

Jeśli chodzi o oświetlenie to najlepiej by było jakbyś zaczął od początku założenia zbiornika od 5 godzin świecenia, a potem tygodniowo zwiększać co godzinę. Aż do uzyskania fuul świecenia. Ile świecić? Różnie - ja świece ok. 10 h zaczynając od popołudnia do nocy, inni świecą trochę rano, potem z 2 godzinki przerwy i znowu włączają. Taktykę musisz sam opracować ;)

Na takim podłożu mogą roślinki nie dać rady,tylko niektóre. Dobrze by było żeby była pod nim warstwa ziemi lub substratu wtedy roślinki by ładnie rosły. Jeśli już nie ma odwrotu to proponuję kulki gliniano torfowe powkładać w żwirek.

Wulkan -no cóż, może zarośnie i go widać nie będzie :P

Dajesz jakiś nawóz? typu węgiel w płynie ?
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
jackul
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, 13:59
Imię: jacek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: jackul »

Z filtrem nie myślałem nic bo ten był w zestawie (podobno odpowiedni) , baniak jest wypukły wiec litrarzowo jakieś 92 pojemności jest tak, na razie zobacze co sie bedzie działo ;)
Z oświetleniem to tak ok 5-6 obecnie świece popołudniu ,a teraz będe to faktycznie musiał dopracować by było 10 h ;) pewnie trochę rano a potem reszta albo zainwestuje w czasowy włącznik i po sprawie ;) kiedyś trzeba do pracy iść ;)

Od nowa to już raczej nie będę zakładał tak wiec w kulki poleca ;)

Zarośnie albo się znudzi ;)
A co do nawozu to jeszcze nic nie wlewałem ;(
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

na razie nie świec 10h tylko co tydzień zwiększaj czas świecenia o godzinkę. Jeśli chodzi o jakiś nawóz to na początek zapewne wystarczy węgiel w płynie i nawóz potasowy, ale tu proszę o potwierdzenie tych którzy się znają ;) No i koniecznie roślinki , nie czekaj tylko załatwiaj i wsadzaj. Jest teraz trochę ogłoszeń ze sprzedażą roślin więc wykorzystaj to :)

[ Dodano: 2013-10-01, 14:38 ]
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... ebe#200866

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... ebe#200848

Jak przyjdziesz na spotkaniu to może z tego tez coś zostanie ;) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=21272
Wybór jest
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
jackul
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, 13:59
Imię: jacek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: jackul »

Jest teraz trochę ogłoszeń ze sprzedażą roślin więc wykorzystaj to :)
Wykorzystałem ;) dziś po południu odbieram ;)

A na spotkanie jak tylko czas pozwoli to się wybiorę ;)
Kulki i nawóz też dziś dokupie no i pora pomyśleć nad kolonizacją ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

O nawóz popytaj kolegę zulixa ;)

[ Dodano: 2013-10-01, 16:31 ]
Jarku jesteś? :mrgreen:
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
jackul
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, 13:59
Imię: jacek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: jackul »

Dosadziłem roślinek i kupilem tak jak pisałeś kulki oraz węgiel w płynie , oraz pierwszych osadników , 8 danio oraz 6 neonek;)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”