Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

200 litrów, skalary i...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marilyn16
Posty: 132
Rejestracja: 10 lis 2011, 21:52
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 180
Płeć:
Wiek: 36

200 litrów, skalary i...

Post autor: marilyn16 »

Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam panoramę około 200 litrów, która od jakiegoś czasu straszy mnie swoją pustką. Chciałbym wprowadzić trochę "koloru" do baniaczka ale jestem w kropce z uwagi na moją dotychczasową obsadę. A więc posiadam:

2 dorosłe skalary (chyba dwie samice)
2 duże kiryski pstre
1 bardzo duży synodontis
1 trzciniak (około 30 cm)

Na dnie zbiornika znajduję się torf, który przykryty został kruszonym bazaltem. Mam też 2 nieduże korzenie i 2 domki z kokosa. Florę zbiornika tworzą:
kilka gałązek kabomby, dwa rodzaje trawy, i kilka sadzonek "liściaków". (Sory za ten opis ale nie mam pojęcia co to za zielska :) )

Proszę o pomoc z uwagi na trzciniaka, który bardzo lubi zjeść mniejsze rybki pokroju neonek. A z drugiej strony nie chciał bym wpuszczać do zbiornika dużych ryb. Zastanawiałem się nad ramirezami oraz kakadu choć nie wiem czy przyjmą się w tym towarzystwie. Chciałbym również aby jakaś rybka zapuściła się czasem w górne partie zbiornika bo pusto tam. Prawdopodobnie dokupię jeszcze 2 lub 4 skalary choć nie wiem czy moje dorosłe osobniki zakolegują się z młodszymi.
Proszę o rady i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Do takiego akwarium 1 parka dorosłych skalarów to jest wszystko i absolutne max ;)

To raz, a dwa jeżeli chcesz mieć w miarę normalne akwarium to trzciniak i synodontis są do oddania bo żyją w innych warunkach niż skalary czy inne ryby żyjące z nimi np. ramirezy które podałeś ;)

Także moja propozycja obsady to:

1 para skalarów
3 pary ramirez lub kakadu układ 1+3- 1 samiec, 3 samiczki
ryby ławicowe np. 20 Drobnoustek Marginatus
15 otosków
Awatar użytkownika
marilyn16
Posty: 132
Rejestracja: 10 lis 2011, 21:52
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 180
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: marilyn16 »

Marcin dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o trzcinika, to szkoda jest mi się go pozbywać z uwagi na to, że jest ze mną jakieś 8 lat. Jeśli chodzi o synodontisa to chętnie bym się z kimś zamienił na coś innego ale nie mam z kim. Swoją drogą dobrze jest wiedzieć, że ramirezy czy kakadu żyją w haremach :) W sklepie na pewno bym się tego nie dowiedział., a znając siebie na pewno rozglądał bym się za parkami.
Może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?? :)
Wrzucam poglądowe zdjęcie baniaka zrobione przed chwilą. Może ktoś jeszcze pomoże w odpowiednim ułożeniu tego chaosu :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Ramirezy żyją w parach ;) Kakadu żyją w haremach, choć to nie jest taka prosta sprawa bo również można je trzymać w parach ;)

Ale jeżeli chcesz ramirezy to najlepiej kupić kilka sztuk powiedzmy jak chcesz docelowo 2 czy 3 parki to kupujesz 8 sztuk i czekasz, aż się dobiorą pary, a resztę ryb oddajesz/sprzedajesz.

Co innego z kakadu, tutaj kupujesz do tak urządzonego akwarium 1 samce i 3 samiczki, ale musisz bardziej dno zagracić ;)
Awatar użytkownika
marilyn16
Posty: 132
Rejestracja: 10 lis 2011, 21:52
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 180
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: marilyn16 »

Dno jeszcze będę urozmaicał. Szukam jakiegoś ładnego większego korzenia i czekam aż mi się roślinki porozrastają.
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

No i jak ? Wydaje mi się że zmiany jakieś nastąpiły :D
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
marilyn16
Posty: 132
Rejestracja: 10 lis 2011, 21:52
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 180
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: marilyn16 »

Nastąpiły nastąpiły ale to pewnie będzie osobny temat do napisania którego muszę się w końcu zebrać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”