Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Obsada do Akwarium 62L :)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Pokrywę mam ze świetlówką :)
Właśnie myślę o tych Endlerkach :)
parametry wody to :
pH-7,6
GH-280 czyli jak sie nie mylę 15,5n
Myślicie że korzeń będzie lepszy niż statek ?
Chyba będzie ładniej wyglądał w Akwarium :)
Ps.Jakie ryby polecacie teraz jak już wiadomo jakie są parametry wody ?
Ps2.Stosujecie Karmik taki okrągły na przyssawce ? Czy podajecie rybkom Normalnie pokarm :) Mam filtr skierowany na ten karmnik (w tamtą stronę mi woda płynie) i się zastanawiam czy jest on potrzebny :) Jak uważacie ?
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

VeJeK pisze:Myślicie że korzeń będzie lepszy niż statek ?
Dominiku. Rozwalasz mnie takim pytaniem. Poczytaj coś o ozdobach do akwarium i zastanów się, a odpowiedź sam uzyskasz ;)
VeJeK pisze:parametry wody to :
pH-7,6
GH-280 czyli jak sie nie mylę 15,5n
A po co je mierzysz? Będziesz trzymał wymagające rybki? Tworzysz biotop? A może akwarium roślinne z intensywnym nawożeniem?
VeJeK pisze:Ps.Jakie ryby polecacie teraz jak już wiadomo jakie są parametry wody ?
W tym przypadku nie ma to nic do rzeczy. Takie same rybki polecam. Nadal podtrzymuję to co pisałem w poprzednim poście i wielkość akwarium też nie ma tu w tej sytuacji nic do rzeczy.
VeJeK pisze:Czy podajecie rybkom Normalnie pokarm
No ja bynajmniej podaję najnormalniej jak się da :) Sypnę odrobinkę z puchy a rybeńki już dalej same wiedzą co robić ;)
VeJeK pisze:Stosujecie Karmik[...] i się zastanawiam czy jest on potrzebny[...]
Nie potrzebny.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Mirro, weź nie pisz takich bzdur bo mnie szlak jasny trafia jak to czytam, a początkującym robisz wodę z mózgu. Stary Ty jeszcze nie zacząłeś chyba z akwarystyka pisząc takie brednie 8-) :?:
Mirro pisze:A po co je mierzysz? Będziesz trzymał wymagające rybki? Tworzysz biotop? A może akwarium roślinne z intensywnym nawożeniem?
Nie trzeba tworzyć biotopu żeby trzymać ryby w optymalnych dla nich warunkach, to że ryby żyją nie znaczy że się dobrze czują w akwarium :!:
Mirro, wszystkie ryby które zaproponowałeś żyją w wodzie miękkiej, a kolego miękkiej wody to nie ma. Ryby kupi powiedzmy w zoologicznym i jeżeli jakimś cudem trafią się dzikie ryby to co wtedy powiesz ??? Też powiesz, że nie ma to znaczenia ???

Skoro masz takie podejście to złów sobie klenia w Wisłoku i wpuść go do akwarium 100l z wodą o temp. 25 stopni, przecież biotopu nie tworzysz ;)
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

ziemian, zluzuj troszku porcięta i nie popadajmy w skrajności :) Owszem wiele ryb żyje w wodach miękkich, ale też znakomicie znoszą warunki "domowe". Powiedz jaka jest celowość pomiarów kiedy autor tematu i tak pewnie nic z tym nie zrobi, a skoro leje do akwarium kranówkę, to mało prawdopodobne, że będzie miał miękką i kwaśną wodę. Nic odkrywczego takim mierzeniem nie osiągnie. Więc po co tracić pieniądze na test?
Ważniejsza jest dobrze utrzymana jakość wody niż wyśrubowane parametry i piszę to z własnego doświadczenia. Nie bądź takim radykałem Marcinie, bo reżimy szybko upadają ;)
ziemian pisze:Skoro masz takie podejście to złów sobie klenia w Wisłoku i wpuść go do akwarium 100l z wodą o temp. 25 stopni, przecież biotopu nie tworzysz
I tą wypowiedzią podsumowałeś fakt, że w ogóle nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co pisałem wcześniej. Gdzie pisałem o trzymaniu dużych ryb w małym akwarium? Raczej doradzałem małe rybki. Gdzie pisałem, żeby trzymał rybki w nieodpowiedniej temperaturze?
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

No to korzeń zapewne zakupię :)
Mierzę parametry znaczy nie mierze tylko sprawdziłem na stronie wodociągów :)
Na innym forum prosili o podanie to pomyślałem że tutaj też wstawię :)
Karmnik chyba usunę . Tak pewnie będzie lepiej :)
I mam pytanie . Jakie pokarmy stosujecie dla rybek ?
Ja myślę żeby kupić pokarm roślinny do tego suszoną daphnie + zwykły pokarm + ochotkę :)
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

VeJeK pisze:I mam pytanie . Jakie pokarmy stosujecie dla rybek ?
Odnoszę wrażenie, że chcesz stworzyć akwarium ogólne. Dla rybek, które podałeś jest bardzo wiele pokarmów i pewnie ilu akwarystów tyle będzie opinii. Jednak z pokarmów, które stosowałem zauważyłem, że najchętniej przymowane przez moje ryby jest pokarm "Krysek" Tropicala (bardzo dobry nie tylko dla kirysków), Betta też z Tropicala - bardzo dobry pokarm nie tylko dla Bojowników. Chętnie przyjmowany przez wszystkie inne rybki. Bardzo ładnie się po nim wybarwiają. Również bardzo chwalę sobie Vitality & Colour oraz Supervit też z Tropicala. Bardzo chętnie też był przyjmowany pokarm dla krewetek Hikari Shrimp Cuisine. A jeśli chcesz urozmaicić dietę rybek, to fajnie jest podać komara mrożonego (oczywiście trzeba najpierw odciąć porcyjkę, rozmrozić i przepłukać ;) Wystrzegaj się ochotki. I nie podawaj zbyt dużo pokarmów proteinowych, bo spasiesz rybki i będą pływać takie świnki a nie żwawe smukłe rybki ;) Oczywiście nie może być tak, że całkowicie usuniesz pokarmy białkowe z diety rybek. Ale też nie przesadzaj.
VeJeK pisze:Ja myślę żeby kupić pokarm roślinny do tego suszoną daphnie + zwykły pokarm + ochotkę
Może lepiej Vitality & Colour Tropicala, Betta też Tropicala i mrożoną larwę komara (czrny komar czy jakoś tak się to nazywa). Taka moja sugesta. Ale tak jak już pisałem. Ilu akwarystów, tyle zdań w tej kwestii.
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Ok Czyli tak
prosił bym cie o podanie mi tych nazw w szeregu .
Pokarm ogólny :
Pokarm roślinny:
I pokarm ochotka czy jakoś tak . Jeżeli chodzi o ochotkę czy jak tam uważasz larwę komara (ale chyba to jedno i to samo) to chce podawać to 1 w tygodniu :)
Jeżeli ktoś ma jeszcze coś do dodania na temat :
obsady
podłoża
podmian wody
pokarmu
To z całą przyjemnością przeczytam jego uwag :)
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

VeJeK pisze:Jeżeli chodzi o ochotkę czy jak tam uważasz larwę komara (ale chyba to jedno i to samo)
To nie to samo.

Nie rozgraniczał bym na pokarm ogólny i roślinny itp.
Po prostu kup:
Betta - Tropical
Vitality & Colour - Tropical
Mrożonkę czarny komar.
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Ok :) I takiej odpowiedzi oczekiwałem :)
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Mam do was pytanie .Czy używacie jakiś nawozów do roślin ?
I czy jak wstawialiście korzeń do swoich akwariów to płukaliście go ? moczyliście czy co ?
Co ile podmieniacie wodę ?
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

VeJeK pisze:Co ile podmieniacie wodę ?
Na starcie co drugi dzień. Później już co tydzień.
VeJeK pisze:jak wstawialiście korzeń do swoich akwariów to płukaliście go ? moczyliście czy co ?
Zwykle stosuję korzenie "dżapańśkie", które nie toną więc trzeba je pomoczyć ze trzy tygodnie. Czy płuczę..... jeśli jest to stary korzeń, na którym jest osad, to tak. Płuczę i szoruję szczotą. Jeśli nowy, to nie. Tylko moczę.
VeJeK pisze:Czy używacie jakiś nawozów do roślin ?
Oczywiście. Ale to jest sprawa mocno indywidualna. Nie ma jednej recepty na każde akwarium.
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Ok dzięki za informację :) Nawożenie roślin sobie odpuszczę :)
Co myślicie o deszczowni ? opłaca się montować czy nie ?
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Mam do was jeszcze pytanie dotyczące obsady . Jestem Głupi i zrobiem troch inaczej niż mi polecaliście no ale tak bywa taki już jestem :)
A więc czy Powiedzmy "ta" obsada będzie dobra ,chodzi mi o to czy się nie będą drażnić i czy krewetek mi nic nie zje ? heh ostatnio się na te krewetki napaliłem jak łysy na dredy :)
- 9-15 neon innesa
- 1+2 gupik pawie oczko
-4 kirysy
-prętnik 1+1
-oraz krewecie RC
-i 1 malutki glonojad :)

Oraz do akwarium mam zamiar dać Mech żeby krewecie mogły sobie spokojnie tam siedzieć :)
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

Prętniki mogą czasem zjadać krewetki pawiki no cóż róznie to bywa jeżeli chodzi o neony i kiryski bądz spokojny krewetek nie rusza
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Dobra dzięki za odpowiedź :) Może znajdzie się jeszcze ktoś chętny do odpowiedzi ? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”