Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Skład do akwarium 54l

Moderator: Administracja

XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

To co mam dodać do tego podłoża ? bo szczerze nic o tym nie wiem :)
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

to zależy jaką opcję wybierzesz :
* możesz zastosować pod korzonkami kulki z JBL - czyli pod każdą roślinką umieszczasz takie kulki
* robisz restart, czyli wywalasz wszystko z akwarium, wodę przetrzymujesz żeby wlać potem z powrotem, wykładasz wokoło akwarium cienką warstwę żwirku, do środka dajesz ziemie(ok 1 cm) i potem przykrywasz wszystko dalej żwirkiem. zalewasz troszkę wodą, sadzasz roślinki, oczywiście dodajesz więcej roślin, zalewasz szkło do końca i gotowe. Bardziej czasochłonne, ale moim zdaniem tańsze i powinno się lepiej sprawdzić.
Jak poszukasz w galerii to na pewno znajdziesz akwaria które są zakładane na ziemi, a w nich sa opisy jak to dokładnie ułożyć żeby było ok.
Pozdrawiam - Kaśka
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

No dobra tylko ciekawe co ja teraz zrobię z rybami jak zrestartuję zbiornik :D a może być ziemia ogrodowa kupiona w sklepie ?
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Chłopie zadajesz mnóstwo pytań (to dobrze), ale nic z tego nie wynika. Nie samą teorią jest się akwarystą. Rozpisałeś się o oświetleniu, wszyscy udzielili Ci bardzo wyczerpujących odpowiedzi, a tu klops. No ok - Twoja sprawa, ale musisz wiedzieć jedno, że to hobby wymaga nakładów finansowych choćby najmniejszych, ale wymaga. Co do sadzenia roślin to koleżanka Kosteczka rozpisała się, aż nazbyt dobrze i dokładnie - nic dodać nic ująć.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Wiem wiem, już wszystko rozumiem :) jeszcze ostatnie pytanie, może być taka ogrodowa ?
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Może być.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Co do oświetlenia, po prostu już dużo wsadziłem w to akwarium i nie chce wkładać kolejnej stówki tylko po to aby zamontować oświetlenie ;/ zrobię tak jak mówicie z ziemią i zobaczymy co dalej :) dzięki !
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Powiem Ci to raz jeszcze - oświetlenie do Twojego akwa (jak pokombinujesz trochę) nie przekroczy 30zł. Powodzonka.
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

zrobię tak jak mówicie z ziemią i zobaczymy co dalej :)
tylko lepiej żeby to zrobić dobrze, poszukaj tematów na potworaku, które to odzwierciedlają, bo jak coś pomieszasz to może by źle ;)
Pozdrawiam - Kaśka
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Najwazniejsze aby ziemia była odizolowana ;) a jak mogę jeszcze dogodzić ramirezkom i neonkom ? prawdopodobnie będę miał jeszcze kosiarki ( bo mam pełno nitkowatych glonów ), krewetki Red Cherry oraz pawiki :)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Kosiarki rybki dość spore i stadne chcesz je kisic w 54l??? raczej otoski poszukaj predzej sie nadadza.
kosteczka pisze:potworaku,
... :roll:
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

I nie może jej być za dużo maksymalna warstwa to 1 cm.
XMasterX pisze:kosiarki
Nie ten rozmiar akwarium, dla nich 240l to minimum. Po resztą glony nitkowate niezbyt im smakują, Dużo lepsze będą ślimaki brotia sp. ;)
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

I z 5cm żwiru ?:) jutro kupię w sklepie ogrodniczą to w razie problemów będę pisał :)

Słuchajcie mam problem co do ramirezek, wcześniej wstawiłem zdjęcia i prosiłem was abyście pomogli mi w zidentyfikowaniu płci rybek, dalej nie wiem co i jak bo nie widzę żadnej różnicy :D ale od czasu wpuszczenia ( bodajże 4 dni ) ramirezki pływają w jednym miejscu pomiędzy roślinkami, które jeszcze nie zdechły xd dzisiaj podczas porannego kaca siedziałem z 2h i wpatrywałem się w akwarium i zauważyłem, że ramirezki kopią dołek xd

Jedna kopie tak jakby suwając brzuchem, kładzie się w dziurze i płynie ;p gdy neonki podpływają atakują je xd i ciągle trzymają się właśnie tego dołka ;p

No dobra, rzecz oczywista, że jest to tarło...ale czy to jest wgl możliwe, że po kilku dniach ? jakoś nie chce mi się w to wierzyć ;D chyba po prostu im się nudzi xd


Co do kosiarek...wiem, że jest to za mało akwarium ale niestety nie będę go miał zbyt długo ( w sierpniu wyjeżdzam ) i raczej nie urosną duże :) Ale zrobię tak jak radzicie.

Otoski z tego co wiem działają jak glonojoady a ja muszę zwalczyć niktowate glony.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

XMasterX pisze:muszę zwalczyć niktowate glony.
wiec zacząc trzeba od wyeliminowania przyczyny ich inwazji
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Inc0gnit0 pisze:
XMasterX pisze:muszę zwalczyć niktowate glony.
wiec zacząc trzeba od wyeliminowania przyczyny ich inwazji
Już zlikwidowane :) - zwykłą lampką świeciłem xd

[ Dodano: 2015-01-02, 20:17 ]
Kupiłem dzisiaj 3 małe kosiarki... ( wiem, że urosną duże ale one są tylko na chwilę ) ale problem w tym, że pływają i pracują tak jak kiryski :) nie jedzą mi nitkowatych glonów :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”