Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Skład do akwarium 54l

Moderator: Administracja

XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Wie ktoś o co chodzi ?:D
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

A kto Ci powiedział, że kosiarki nitki jedzą?
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Miałam 450-tce swojego czasu 10 kosiarek. I piękne nitki na korzeniu- niczym łąki zielone :roll:
Abstrahując od o wiele za małego zbiornika jak na te ryby- jak nie zlikwidujesz przyczyny powstawania glonów- żadne ryby Ci nie pomogą- ani otoski, ani kosiarki, ani inne.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Sam się zastanawiam czy nie zainwestować przy walce z glonami ale w podkaszarkę ;)
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Jedyna, mechaniczna pomoc, jaką sama sobie aplikowałam to nawijanie nitek na patyczek od szaszłyków. Nie pomoże, ale ograniczy. Na chwilę :P
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

K2 pisze:A kto Ci powiedział, że kosiarki nitki jedzą?
yyy wszędzie tak jest napisane xd i pytałem się na forum ;) i w każdym sklepie zoologicznym...........

Jeżeli chodzi o przyczyny to je zlikwidowałem, świeciłem lampką xd
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

i pytałem się na forum
tylko którym :P
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

taaa... mi też opowiadali, że salarias w morskim będzie super na glony. A i owszem- wcina je, ale nie jest ani w połowie rozwiązaniem na glony.
W sklepach mówią cuda- pamiętam, jaką krytykę usłyszałam w jednym, jak się pochwaliłam, że akwarium na ziemi ogrodowej postawiłam.
Słowa sprzedawców traktuj z dystansem. Na forach- jak jest kilka tysięcy użytkowników- zawsze może się znaleźć taki mądry, który Ci podpowie rybkę na glony ;)
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

yh ;[ to po jakiego mi te kosiarki ? ;D


Więc co mam kupić to glonów nitkowatych ? krewetki Red Cherry je zjedzą po jakimś czasie ? trochę wątpię...;D
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

W walce z glonami pomaga trochę "wiedzy" akwarystycznej i odrobina doświadczenia ;) Zakup chociażby podstawowe testy i wtedy zobaczysz sam co da się zrobić.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

motylek pisze:W walce z glonami pomaga trochę "wiedzy" akwarystycznej i odrobina doświadczenia ;) Zakup chociażby podstawowe testy i wtedy zobaczysz sam co da się zrobić.
Ziomek ale te nitki na 100% są przez lampkę która stała przez kilka dni ( głupi myślałem, że przez chwilę zastąpi świetlówkę ), już oczywiście nie świecę lecz glony niktowate zostały i teraz co mam z nimi zrobić :) dlatego chcę wiedzieć jaka rybka mi pomoże :D


A i również coś do czyszczenia z glonów korzenia, czy krewetki red cherry dadzą radę ?


Takie glony mam na mysli:

Obrazek

Obrazek




I mam jeszcze jedną prośbę :) wiem, że nie ten dział ale nie chce zakładać kolejnego tematu na jedno pytanie;) wie ktoś co to za rośliny ? bo je dostałem i nie wiem co to jest xd

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pudło
Posty: 22
Rejestracja: 24 paź 2014, 20:56
Imię: Krystian
Lokalizacja: DPL
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: pudło »

I mam jeszcze jedną prośbę :) wiem, że nie ten dział ale nie chce zakładać kolejnego tematu na jedno pytanie;) wie ktoś co to za rośliny ? bo je dostałem i nie wiem co to jest xd

Roślinka(liść) ze środkowego zdjęcia wygląda mi na doniczkową
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

pudło pisze:I mam jeszcze jedną prośbę :) wiem, że nie ten dział ale nie chce zakładać kolejnego tematu na jedno pytanie;) wie ktoś co to za rośliny ? bo je dostałem i nie wiem co to jest xd

Roślinka(liść) ze środkowego zdjęcia wygląda mi na doniczkową
Akurat tutaj dostałem sam wyrwany liść hah :D więc nie wiem czy to puści xd
Awatar użytkownika
AcidDrinker
Mecenas
Posty: 50
Rejestracja: 23 wrz 2014, 20:23
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Częstochowa
Akwarium: 128, 300
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: AcidDrinker »

Glonów to ty masz kolego pełen przekrój, a nie tylko nitki. Żadna rybka czy krewetka nie pomoże, najpierw trzeba ustabilizować zbiornik. Jak dołożysz teraz światła to będzie tylko gorzej.
Masz na forum ogromny kawał wiedzy, ale odnoszę wrażenie, że nawet nie chciało Ci się poczytać na temat zakładania zbiornika. Sadzisz pojedyncze liście rośliny doniczkowej w podłożu, natomiast roślinkę trawnikową masz owiniętą wokół korzenia.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Posadziłem zwykłą roślinę doniczkową ponieważ taką dostałem, co miałem ją wyrzucić ? a jeżeli chodzi o tą owiniętą wokół korzenia, zrobiłem tak ponieważ nie wiedziałem co to za gatunek, gdzie rośnie itd i po to się pytam aby ją prawidłowo posadzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”