Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

240L - Śpokojne rybki

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lukasz26
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2015, 20:22
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Jasło
Akwarium: 240L
Płeć:
Wiek: 35

240L - Śpokojne rybki

Post autor: lukasz26 »

Witam. Zastanawiam się nad obsada do nowego akwarium i postanowiłem zasięgnąć porady na forum. Akwarium będzie miało 240 litrów piaszczyste podłoże i liczne korzenie roślinny planuje ograniczyć do żabienicy i ewentualnie czegos pływającego.
Myślałem o Skalarach ale ciężko przy nich o towarzystwo druga opcja to: 10 kirysek spizowy, zbrojnik, 25 neon inessia, 10 molinezja
Moje pytanie czy do tej drugiej opcji mogę dodać jeszcze 10 gupika czy byłoby już za dużo ryb, oraz pytanie drugie co polecacie trzymać ze skalarami oraz w jakiej ilości

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

lukasz26 pisze:10 kirysek spizowy, zbrojnik, 25 neon inessia, 10 molinezj
ja bym ograniczył ilość molinezji na początek, bo i tak za chwile ich więcej będzie jak się zaczną mnożyć. Gupika tak jak molinezje, ale dodać możesz bez problemu do tej obsady.
Skalary w zasadzie mogą żyć z większością ryb, jak wpuścisz małe to innym rybom nic się nie stanie, chyba że chcesz wpuścić odrazu ogromne.
Także możesz trzymać z inessa, czerwonym, rodostomusy, razbory i co tam chcesz. Odpuścił bym sobie tylko na Twoim miejscu całkiem malutkie rybki typu bystrzyk amadae, razbora borneańska itp.
Awatar użytkownika
lukasz26
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2015, 20:22
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Jasło
Akwarium: 240L
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: lukasz26 »

Jak bym decydowal się na Skalara to tylko małe sztuki które jednak kiedyś urosna i można się wtedy pozbyć neona gupika nie mówiąc o krewetkach. Ale nie mowie ze bym nie chciał 6 sztuk skalara posiadać pytanie tylko z jakim towarzystwem tak na dłuższą metę by mógł żyć.
Molinezje posíadam mala w ilosci 10 szt. A gupika dokupilbym harem mysle ze i tak by przybylo.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Jak skalary od małego wychowywane z neonami to nic im nie grozi. Ja trzymam tak 9 dużych skalarów takich "bardziej dzikich" i na neony nie polują.
Z żyworódek trzymam ze skalarami molinezje (1 samiec +4 samice), plus dużo mieczyków. Z narybku od czasu do czasu się utrzyma z 1 czy 2 sztuki, reszta jest wyjadana na bieżąco ;)
Awatar użytkownika
lukasz26
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2015, 20:22
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Jasło
Akwarium: 240L
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: lukasz26 »

O to cenna informacja. A powiedz przy tym litrazu moglaby byc taka ilosc:

6x skalar
20x neon inessia
10x kirysek spizowy
10x molinezja (ile maksymalnie doroslych?)
10x gupik (j.w.)
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Myślę, że spokojnie może być. Ja mam 1 samca tylko, bo jak było więcej to straszną rozpierduchę robiły.
Po 10 luz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”