Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Obsada, slodkowodne, 126l:-)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
podforak
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2016, 23:59
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Sanok
Płeć:

Obsada, slodkowodne, 126l:-)

Post autor: podforak »

Witam, otoz odkupilem niedawno akwarium 126l od znajomego, juz zarybione. Znajduja sie tam 3 labeo, 2 neonki, skalar, glonojad, platka, molinezja, bojownik, 2 krewetki. Moje pytanie brzmi czy dokupic cos jeszcze czy moze poprzestac narazie na takim towarzystwie? Jesli dokupic to co polecalibyscie? :-) z gory dziekuje za odpowiedz :-)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Raczej na start powinno się zadać pytanie co z tego powino poszukać sobie wnowego domu, skalary i labeo na pewno tu niepasują.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2016, 8:45 przez wisłok, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
Karola
Mecenas
Posty: 252
Rejestracja: 03 maja 2012, 6:21
Imię: Karolina
Lokalizacja: Niechobrz
Akwarium: 112
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Karola »

Rozumiem, że akwarium ma być ogólne? Neony to ryby stadne, więc trzeba by było ich dokupić. Skalar, labeo - kolega powyżej ma rację. Za mały litraż. Jak chcesz zostawić krewetki- fajnie by było gęsto obsadzić akwarium, bo będą doskonałym źródłem białka dla bojka ;) Glonojad może zostać, platka, molinezja- jak Ci się podobają- przeszkadzać nie będą.
Boże! Spraw, żeby się chciało tak, jak mi się nie chce!
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

podforak, zmierz podstawowe parametry wody to będzie można coś powiedzieć. Póki co to na pewno neony (jeśli to Innesa) nie powinny pływać z bojkiem, molinezjami i platkami (jeśli to czerwone to z bojkiem ok).
Parametry mogą być również z wodociągów. Jedno co od razu można powiedzieć to jeśli lecisz na kranówce to na pewno nie są to warunki dla neonów.
Podanie wymiarów akwarium też byłoby mile widziane :)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2016, 12:31 przez Greek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

podforak, Ja bym zostawił neony i dokupił jeszcze z 15 sztuk by ładna ławica pływała, do tego pielęgniczka Ramizerka (parka), zbrojnika zostaw, i jeszcze kilka kirysów (np. Panda) na dno i masz biotop Kolumbia :D
charta non erubescit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”