Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

obsada 250 L - AMERYKA POLUDNIOWA

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
jasmine
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2016, 15:46
Imię: jasmine
Lokalizacja: internet
Akwarium: 250
Płeć:
Wiek: 39

obsada 250 L - AMERYKA POLUDNIOWA

Post autor: jasmine »

Witam zdecydowałam się na akwarium 250 L, już je kupiłam, po przeczytaniu rożnych biotopów najbardziej odpowiada mi Ameryka Poludniowa, czy możecie mi pomoc w dobraniu rybek, uwzględniając, ze bardzo podobają mi się skalary ( chce mieć parkę). Problem dla mnie stanowi fakt, ze mieszkam w Anglii i dlatego podliczam linka do sklepu, aby dobrać rybki z tego miejsca: http://neptune-aquatics.co.uk/shop/cate ... pical-fish. Akwarium zalane od 2 tyg, są tam rośliny :Elodea densa, Hygrophilla polysperma, Green cabomba, Vallis torta. Filtr Jebao external 402. Oświetlenie : http://www.ebay.co.uk/itm/272308383207? ... EBIDX%3AIT.
Grzałkę mam dobra, lecz nie pamiętam nazwy, wywaliłam pudełko a nie spisałam danych. Czekam na przesyłkę gdzie mogę sprawdzić parametry wody :http://www.ebay.co.uk/itm/Aquarium-Wate ... XQsMZRjUkR gdy już je zrobię jakie muszę mieć dla skalarów pomiary? Nie kupie rybek do póki nie będą odpowiednie warunki, ale zaczynam się już rozglądać. Proszę o kilka wariantów. Pytanie dodatkowe czy skalary mogą być z mieczykami, kolega ma mniejsze akwarium, które chce oddać bo ona ma 4 samice 1 samca i tylko 20 l wiec za male dla niego, czy mogę połączyć skalary i inne rybki, zabrać od niego mieczyki?
jasmine
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Panda Corys x 8szt lub Corydoras Agazzizi
Hemigrammus Bleheri x 20szt
Pterophyllum Scalare x 6szt
Cory Loxozonus x 10szt
może jeszcze jak nie za dużo Purple Emperor Tetra x10szt
mieczyki nie są z ameryki południowej
Łukasz
jasmine
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2016, 15:46
Imię: jasmine
Lokalizacja: internet
Akwarium: 250
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jasmine »

Czy nie za sporo na dnie ma być tych ryb? Panda corys i jeszcze cory loxozonus , przeliczając 18 ryb.
Jakie mam mieć parametry wody aby skalary i inne rybki się dobrze czuły?

[ Dodano: 2016-07-30, 22:12 ]
Dzisiaj poszłam do innego sklepu zoologicznego zobaczyłam tam tetra colors, pytałam sprzedawcy o nią odpowiedział ze spokojna rybka nadaje się do akwarium z innymi. Co to właściwie jest, na stronach internetowych pisze, ze sztucznie barwiona, czyli jak? Moge ja kupić, czy odradzacie ?
jasmine
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Co to jest tak naprawdę cholera go wie, jedno jest pewne że ryby te są w barbarzyński sposób męczone przy okazji barwienia i mają coś wspulnego z żałobniczką. Ryby raczej spokojne, przynajmniej gdy opiekowałem się nimi w sklepie nie zauważałem czegoś niepokojącego. Jednak odradzam ich zakup brak popytu skutkuje brakiem podaży i rybki tą drogą może kiedyś przestaną być torturowane dla zachcianki klienta.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Na dnie spokojnie wystarczy 6-8szt. Jednego z kirysków.
Zwinniki ok. Skalary w miarę możliwości polecam pasiaki. Do tego dołożył bym jeszcze parkę Microgeophagus Ramirez bo innych pielęgniczek nie widzę a bardzo fajnie uzupełniają obsadę.
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Napisąłem tam panda lub agazzizi nie dwa gatunki naraz. A tak wogóle ten sklep ma mały wybór ryb. Tem. ok 26C, woda miennka twardośc ogólna 5-8, ph 6-6,5 będzie ok.
Łukasz
jasmine
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2016, 15:46
Imię: jasmine
Lokalizacja: internet
Akwarium: 250
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jasmine »

Własnie w UK jest problem bo to jeden z lepiej zaopatrzonych sklepów, w pozostałych gł. sprzedają ryby z Azji ale takie duże szczególnie brzanki rekinie, denisona, oraz neonki, molinezje - nie ma z czego wybierać, a jak doczytałam to one potrzebują więcej miejsca. Chce zapytać o żywe kultury bakterii, czy warto je kupować i przy podmianie wody dodawać. znalazłam tez taki preparat: http://www.ebay.co.uk/itm/JBL-Filter-St ... SwPc9W1XJC jeśli mam zamiar czyścic filter co jakiś czas to będzie lepszy niż te w kropelkach do bezpośredniego dodawania do wody ?
jasmine
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Bakterie przy starcie akwa jak najbardziej. Potem czyścisz wkłady filtra w wodzie z akwa przy podmianie i nie dodanesz już bakterii. Ewentualnie uzdatniacz do wody którą dolewasz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”