Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

120l

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

120l

Post autor: Szyszka »

Szkło zamówione, lada dzień przyjedzie więc zostało mi tylko wstępne ogarnięcie rybska.
Akwarium: 100x35x35
Woda taka jak była, na oko Kranovix z RO jakoś 3:1+CO2, pH 6,5 GH 10 KH 6

Planuje się:
-1+1 lub 2+2 A. Borelli - nie wiem czy nie zażrą się na takim terenie, w harem ich nie pcham bo swoje doświadczenia już mam. Ewentualnie inny gatunek pielęgniczek do pary Borelli - Kakadu? Ewentualnie jakiegoś kolorowego jegomościa samotnika, ewentualnie NIC.
-10x Corydoras zapewne Aeneus ewentualnie Metae
-6x Hara Jerdoni lub 2xL104 lub 2xL015 lub 2xAncistrus sp. (Hara + Kiryski się ponoć wykluczają)
-3-4x Paludomus sp. Bella

I ławica - coś z tego:
-Hyphessobrycon Amandae
-Hasemania Nana
-Kryptopterus Minor - niektóre źródła mówią że do 15cm bydle rośnie, wtedy odpada
-Gymnocorymbus Ternetzi

Coś co w miarę składnie pływa w ławicy, plus ile tego zwierzęcia na taki litraż.
Przy niczym konkretnym się nie upieram oprócz pary Borelli i Paludomusa bo to przechodzi ze starego akwa. Z Internetu korzystać umiem także interesują mnie Wasze spostrzeżenia jako posiadaczy tych rybek (głównie o ławice chodzi bo z tego mam pałę), a nie jakieś tam przepisywanki z neta xd

Akwarium z drobnym piaskiem, sporo roślin-nic wymagającego, korzenie i kryjówki + lotnisko dla ławicy. Belka 24W na razie zostaje, potem będą LEDy chyba też 24W bo to w sumie niewiele teraz.
Żaden biotop - ogólne, towarzyskie.

Z góry dzięki ;)
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Szyszka pisze:Hara + Kiryski się ponoć wykluczają)
Nie tylko ponoć, a nawet na pewno. W ogóle nie polecałbym łączenia E. jerdoni z czymkolwiek pobierającym pokarm z dna, ani z czymkolwiek mocniej ogarniętym (czyli z apisto też nie).
Szyszka pisze:Kryptopterus Minor - niektóre źródła mówią że do 15cm bydle rośnie, wtedy odpada
Niezależnie od tego ile rośnie to tej rybki raczej nie kupisz ;) K. vitreolus już bardziej :)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Greek pisze:Niezależnie od tego ile rośnie to tej rybki raczej nie kupisz K. vitreolus już bardziej

Możliwe że Vitreolus, w książce podany jest jako Minor/Bicirrhis. O tego mniejszego w każdym razie chodzi.

A Hary do krewetkarium może 20l? Strasznie mi się podobają :/
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Szyszka pisze:A Hary do krewetkarium może 20l? Strasznie mi się podobają :/
Jak najbardziej, nawet 30cm akwarium :)
Tylko powiem Ci szczerze, że nie mam pojęcia czym one się żywią. Nigdy nie byłem świadkiem aktu spożycia. IMO najlepsza opcja to warstwa detrytusu, którą się będą raczyć, przesiewając co trzeba.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Obrazek

Poradzą sobie ;)

Co z resztą obsady?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”