Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Ameryka obsada 360L

Proszę o pomoc

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Czytaj ze zrozumieniem ;)
"Dochodzi w naturalny sposób" oznacza jedynie fakt, że ryby te w naturze również mogą się ze sobą wytrzeć i stworzyć hybrydę. I tak jest - bywają naturalne kojarzenia się różnych gatunków pielęgnic w naturze.
A to co Ty wrzuciłeś mówi, że do powstania akary EB konieczna jest ingerencja człowieka w proces zapłodnienia ikry. Co jest bardziej sztuczne - ja nie mam wątpliwości, że proces z ingerencją człowieka ;)
A zniekształcenie ryby akurat nie ma nic do jego sztuczności. Deformacje i wady genetyczne są elementem obecnym nie tylko w przypadku hybryd.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

A znasz jakiś przypadek naturalnego powstania papuziej w naturze? W naturze, nie w akwarium, gdzie był 1 samiec czegoś tam i 1 samica czegoś tam i doszło do tarła? Bo tak samo u mnie też gatunki się skrzyżowały - ale to nie oznacza automatycznie, że w naturze do tego dochodzi. Tym bardziej, że potomstwo jest anatomicznie upośledzone. I bezpłodne.

I tak, wolę zdrową hybrydę, nawet, jeśli wyszła spod ręki człowieka.

Ale OK. Jeśli fakty nie przystają do teorii, tym gorzej dla nich. Spoko, Wesołych Świąt :).
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Zenonzlasu pisze:A znasz jakiś przypadek naturalnego powstania papuziej w naturze?
I znowu czytanie - nigdzie nie napisałem, że akurat papuzie powstają w naturze ;)

Trochę nie rozumiem zgrzytu, bo sam wrzuciłeś cytat potwierdzający ingerencję człowieka bezpośrednio w proces zapłodnienia (bez porównania z ingerencją poprzez umieszczenie ryb w tym samym zbiorniku), co z pewnością czyni taki twór bardziej "sztucznym", niż taki który powstaje przez dobrowolne tarło dwóch ryb ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Może bardziej sztucznym jeśli chodzi o sam proces, ale o wiele zdrowszy, jeśli chodzi o wynik.
Z drugiej strony, nie wiemy dokładnie, w jaki sposób powstają papuzie. Czy poprzez nakłonienie dwóch różnych gatunków do tarła, czy przez pobranie ikry i nasienia i wymieszania ich razem.
First created in Tiawan in the 1980's the Blood Red Parrot Cichlid was believed to be a cross between a male midas cichlid and a female red head cichlid but since then there have been many variations to include, Red Devil and Gold and Green Severums and lately to include the convict cichlid pairing as well.
Sporo różnych gatunków wrzucają do tej zupki, jak widać.

Tak czy siak w rezultacie pierwszego powstaje zupełnie normalna ryba, tylko inaczej ubarwiona, w przypadku papuziej mamy Frankensztajna :).
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Panowie skupimy się na baniaku kolegi. Kwestię sztucznych gatunków proponuję pociągnąć w innym wątku.
Pawel11
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2017, 15:09
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koło
Akwarium: 360L
Płeć:

Post autor: Pawel11 »

Dobra jednak dziewczyna przekonała mnie do miodowych :D miodowych parkę mógłbym mieć czy więcej?
Może parka eliotów (sebixów) do tego? :D
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Spokojnie 2 parki możesz do takiego szkiełka wpóścić lub 1 miodowych + 1 cryptoherus sajica/c. nanoletus.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Pawel11
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2017, 15:09
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koło
Akwarium: 360L
Płeć:

Post autor: Pawel11 »

Niestety Sajica odpada ze względu z kupnem (nie ma u mnie na sprzedaż w okolicy) :/ miodówki z c. nanoletus nie odpowiada mi zbytnio bo takie same kolorystycznie są :P
To co z tymi eliotami z miodówkami ? :)
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Cegły. Są czerwone i nieagresywne. Możesz se wrzucić z pięć.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Nie zgodzę się elioty potrafią być wredne a spokojne i nieco ślamazarne miodowe raczej nie poradzą sobie z nimi. Owszem mogą się trafić spokojne eliotki które nawet podczas tarła będą ignorowały sąsiadów ale po co ryzykować? Zbytnie zagęszczenie to stres, a poddane jemu ryby są wyblakłe szare i nijakie. A obserwowanie takich wypłoszów z postrzępionymi płetwami to żadna przyjemność. Nie lepiej poszerzyć obsadę o miecze lub molinezje żaglopłetwe?
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
margin
Mecenas
Posty: 183
Rejestracja: 19 paź 2009, 16:02
Imię: Marzena
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 54, 112 i 126 l
Płeć:

Post autor: margin »

Nie czytałam całego wątku z lenistwa, ale mam pytanie, zamierzasz mieć w swoim akwarium rośliny ? Bo jeśli tak, to przy miodowych nie będziesz ich mieć.
Obrazek
Pawel11
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2017, 15:09
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koło
Akwarium: 360L
Płeć:

Post autor: Pawel11 »

Zapomniałem w ogóle napisać o roślinach, będą : żabienica,kryptokoryna karbowana,nurzaniec wszystko planuje w doniczkach przykryte kamieniami. To pomimo tego nic to nie zmieni?
Jednak wolałbym 2 pary mieć 1 to tak trochę mało,postaram się im rozdzielić tak zbiornik aby połowa jedna była inna i 2 też.
Skoro mówisz że mają być zestresowane ciągle to nie będę ich zdrowia narażał.


Widzę że trochę przesadziłem z moimi wymogami i teraz szukając w necie natrafiłem na czerwieniaka a dokładniej ,,hemiochromis blue neon,, co do niego byłoby dobrym towarzystwem?
wiem Afryka,ale skoro nie mogę w Ameryce znaleźć odpowiedniego towarzystwa to musiałem szukać gdzieś indziej :P


Edit 2: Trafiłem na forum osobę która handluje pielęgnicami i ma sajice na sprzedaż co wy na taką obsade :
parka sajica,parka mekka, mieczyk zielony z 2 haremy, 8x kiryśników, 4 zbrojniki?
Awatar użytkownika
margin
Mecenas
Posty: 183
Rejestracja: 19 paź 2009, 16:02
Imię: Marzena
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 54, 112 i 126 l
Płeć:

Post autor: margin »

Bierz sajicę, rośliny ocaleją :D
U mnie miodowe wyżarły wszystko, łącznie z anubiasami i microzorium. Sajici są ładne i spokojne, wydaje mi się, ze meeki są za agresywne do nich, nie mam dobrych skojarzeń z meekami, samiec siał mi pogrom w akwarium 300 l.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”