Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Ameryka obsada 360L

Proszę o pomoc

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

To ile Ty tych gatunków w końcu chcesz mieć? Teraz widzę, że zaproponowałeś obsadę z trzema parami dużych pielęgnic.
W trzy pary można iść w takim akwarium, ale w przypadku pielęgniczek ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Pawel11
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2017, 15:09
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koło
Akwarium: 360L
Płeć:

Post autor: Pawel11 »

tzn 3 pary już proponowałem wcześniej i było ok. :) chciałbym mieć 2 gatunki pielęgnic i więcej sztuk ale skoro nie można tak to próbowałem kombinować w kierunku 3 par


Edit: Sory że tak kręce , co wy na to abym w moim akwarium miał parkę eliota oraz pomaranczowopłetwej akary. Dorzuciłbym do tego na dno kiryśniki wraz zbrojnikami?
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Salvini jest wredna, unikałbym. Może pielęgnica miodowa? Miałem kiedyś też parkę tzw. Honduran Red Point Cichlid - taka bardziej niebieska i spokojniejsza odmiana pielęgnicy zebry. Tylko ciężko je dostać.


@Greek: Wygląda na to, że z Ramirezki poszedł tylko gen odpowiedzialny za ubarwienie, który w przypadku zwykłej akary błękitnej jest recesywny. Osobiście wolę takie kombinacje niż dziwactwa w stylu papuziej. PS. Mi się kiedyś w akwarium wytarła samica Meeki z samcem zebry, trzymałem całość aż małe miały ok 2 cm, ale nie wiem, czy były płodne - oddałem całość do sklepu dawno temu.

Electric Blue Acara are a product of forced hybridization, which is the process of combing the eggs from a female fish with the sperm of a genetically similar donor male species. Which in the case of Blue Acara is easy to do as they lay eggs that are externally fertilized. In the case of Electric Blue Acara, Asian fish farms were able to fertilize Blue Acara eggs with the sperm from the genetically similar Electric Blue Ram. The resulting fertilized eggs are then hatched and raised in a lab, where the resulting offspring are then line bred in order to stabilize the recessive trait.
Like the Electric Blue Ram, the Electric Blue Acara will breed true with all of the fry exhibiting electric blue coloration. If cross bread with a typical Blue Acara, you will end up with 100% normal Blue Acara who carries a recessive electric gene. This is good for the long term health of the species, as wild Blue Acara can be bred back into the gene pool while still maintaining plenty of electric blue offspring.
Pawel11
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2017, 15:09
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koło
Akwarium: 360L
Płeć:

Post autor: Pawel11 »

Zacząłem się zagłębiać w literaturę o salvini i jednak też doszedłem do tego wniosku co Ty mi nasunąłeś.
W moim przypadku niestety nie uda mi się ich uzyskać :/

Greek zapomniałem Ci odpisać na temat tych mieczyków fajna sprawa pomyślę może nad nimi tylko muszę najważniejszych lokatorów wybrać w moim akwarium czyli pielęgnice :)
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Pawel11 pisze:tzn 3 pary już proponowałem wcześniej i było ok.
Od razu pisałem że w żadnym wypadku ;)
Pawel11 pisze: co wy na to abym w moim akwarium miał parkę eliota oraz pomaranczowopłetwej akary.
Już wcześniej też pisałem co sądzę o pomarańczowopłetwych ;) Nie do końca rozumiem dlaczego na pierwszy raz od razu chcesz iść w gatunki silnie terytorialne i agresywne, podczas gdy znacznie bezpieczniej jest zaczynać od czegoś prostszego :)
Zenonzlasu pisze:Osobiście wolę takie kombinacje niż dziwactwa w stylu papuziej.
Ale to wciąż genetycznie taka sama hybryda ;) A jeśli już się doszukiwać różnic to w zasadzie bardziej "sztuczna", bo jak wynika z tekstu jest to hybrydyzacja wymuszona. Gatunki te nie skrzyżowałyby się same z siebie. A papuzia jest efektem skojarzenia się dwóch gatunków do którego dochodzi w naturalny sposób, drogą wyboru samych ryb.
Pechem papuziej jest to, że pochodzi od dziwnie wyglądających gatunków i tyle ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Papuzie nie są naturalne. Stworzono je sztucznie na Tajwanie w latach osiemdziesiątych. Gdyby były naturalne, młode najprawdopodobniej nie przeżyłyby w naturze, z powodu zniekształcenia pyska i problemami z pobieraniem żarcia.

@Paweł11 - Greek ma rację. Nie bierz sobie dużych agresorów na początek. Pomarańczowopłetwa w potocznej angielszczyźnie to Green Terror - nazwa nie wzięła się znikąd :).
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Salvini osiągają nawet 25cm a do tego są to stosunkowo agresywne ryby. Jedna para tak ale nic więcej. A może p. miodowa, bardzo spokojna ryba. Możesz sobie pozwolić na 2 parki lub jedną miodowych i jedną sajica gdy uda Ci się je zdobyć.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Pawel11
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2017, 15:09
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koło
Akwarium: 360L
Płeć:

Post autor: Pawel11 »

to co proponujecie mi do tych eliotów coś kolorowego ? :)
Tylko miodowe są szare :/
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Elektryczną akarę niebieską.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Nic, ryba rybie nie równa. Każdy osobnik jest inny ale eliotti to jednak raczej zawadiaki.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Z mojego doświadczenia Eliotti, jak i zresztą Meeki, to przede wszystkim debile. Miałem kilkukrotnie po cztery-pięć sztuk maluchów po 2-3 cm w akwarium 300 litrów, z kryjówkami, zakamarkami, itp., to zamiast każda iść swoją drogą - miejsca było dość - to żarły się między sobą non-stop. Mogły sobie spokojnie żyć każda w swoim zakamarku, to tłukły się o jakiś beznadziejny kawałek skałki. To ryby-sebixy. Ale gdy się już dobierze parka, to się chyba trochę ogarniają.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Ok, ale dojdzie do tarła i rzeź gotowa.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Ja bym dała parkę Pielęgnic Miodowych i parkę Akar Błękitnych (wszystko jedno czy electric czy nie).
Na dno Kiryski Spiżowe, do tego parka Zbrojników (mogą być jakieś wypaśne przecież, tyle tych "elek") i te Twoje Ampularie.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Zenonzlasu pisze:Papuzie nie są naturalne. Stworzono je sztucznie na Tajwanie w latach osiemdziesiątych.
A w którym miejscu ja napisałem, że są naturalne? ;) Cały czas porównujemy dwie hybrydy. Nie ma w akarach EB nic naturalnego w porównaniu z papuzimi. To wynika z tego co wrzuciłeś ;) (jeżeli oczywiście informacje z tej strony są pewne).
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

A nie tu?
A papuzia jest efektem skojarzenia się dwóch gatunków do którego dochodzi w naturalny sposób, drogą wyboru samych ryb.
Sorry, ale zaprzeczasz sam sobie.

Różnica jest taka, że Blue Acara nie jest zniekształcona, ma normalne proporcje, nie ma problemu z pobieraniem pokarmu, mogłaby sobie spokojnie egzystować w naturze. Papuzie natomiast:
As a result of hybridization of the parent species, the fish have several anatomical deformities, including a beak-shaped mouth that cannot fully close, which they compensate for by crushing food with the throat muscles,[1] a deformed nuchal, and compressed vertebrae. Some commercial foods have been developed specifically to be easy for blood parrots to ingest, and recently some blood parrots have been selectively bred to be able to completely close their mouths.[citation needed] Blood parrots sometimes can have deformed swim bladders, causing an awkward swimming pattern; and unusually large, and often deformed irises.[
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”