Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

240l - Jakie ryby do krewetek.?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lady In Black
Posty: 102
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:49
Imię: Klaudia
Lokalizacja: Jasło
Płeć:
Wiek: 27

240l - Jakie ryby do krewetek.?

Post autor: Lady In Black »

Witam !

Mam w planach akwarium o litrażu 240l. Proszę o pomoc w doborze obsady. Bardzo zależy mi na krewetkach Crystal Red i Green, ale nie wiem jakie ryby mogę z nimi hodować. Interesują mnie kosiarki i chciałabym się zapytać, czy "koszą" rośliny. Mam też helenki i mogę je tam dorzucić, jeśli będą mogły żyć w symbiozie z krewetkami
Jeżeli oprócz kosiarek, helenek i krewetek mogą tam być inne zwierzaki, to bardzo proszę o pomysły. Co do osprzętu akwarium, to na pewno będzie grzałka, oświetlenie, napowietrzacz, Co2 i filtr zewnętrzny kubełkowy, ale nie wiem jeszcze jaki. Jeśli jakieś konkretne ryby, które wystąpią w pomysłach potrzebują bardzo silnej filtracji, to proszę o tym napisać.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Zawarłam sojusz z krewetkami :)
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

U mnie np krewetki żyją z razborami klinowymi. Jeśli jakaś nie wpłynie w pobliże ławicy nic się jej nie stanie, mowa to oczywiście o młodych krewetkach bo dużych razbory raczej nie ruszą.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

A po co napowietrzacz??? Jak masz CO2 (w domyśle nawożenie) to obsadź zbiornik gęsto i nie potrzeba Ci napowietrzacza.
Kosiarki nie koszą roślin tylko glony i to za młodu bo później mają to gdzieś.
Jakie gatunki z krewetkami - jest na forum kilka tematów zachęcam do opcji szukaj.
Helenki śmiało do kreweci możesz dać.
W zasadzie to silnej filtracji potrzebują każde rybki. Za najbardziej brudzące uchodzą od góry welonka, paletki, mieczyki molinezje generalnie piękniczkowate ale wszystkie ryby brudzą (nawet krewetki gdy są w dużych ilościach).
Awatar użytkownika
daroo
Posty: 287
Rejestracja: 29 mar 2010, 21:27
Imię: Darek
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 240l,
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: daroo »

U mnie żyją krewetki z pielęgniczkami KAKADU i się mnożą z powodzeniem plus neonki i kilka pawich oczek, no i 3 "glonojady"....
daroo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”