Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Obsada do 240l Tanganika

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daroo
Posty: 287
Rejestracja: 29 mar 2010, 21:27
Imię: Darek
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 240l,
Płeć:
Wiek: 45

Obsada do 240l Tanganika

Post autor: daroo »

Większość znajomych posiada biotop Malawi, też początkowo się na tym zastanawiałem. Ale skoro oni już mają postanowiłem założyć coś co będę mógł nazwać kiedyś Tanganiką. Nieco poczytałem, i na forach i ogólnie, ale jak to w naszym kraju - pomysłów tyle ile pomysłodawców. A tak na serio wiele razy to forum mi pomogło więc jeszcze raz chciałem skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych.
Mam baniak 120x40x50, zewn. Eheim prof.3 (2073), dodatkowo filtr Juwel Bioflow 3.0 z pompą o wydajności 600 l/h, światło 2x54 T5 - z możliwością regulowania naświetlenia.
Mam pytania:

1. Jaka obsada - interesują mnie ryby z rodziny Tropheus (jakieś gotowe zestawienia, w parach lub całych haremikach, chciałbym o ile to możliwe chociaż dwa różne gatunki Tropheus -ów, ile sztuk?)
2. Czy są duże problemy z utrzymaniem PH i innych parametrów, i czy to co oferują sklepy jest wystarczające?
3. I sentymentalny wątek tematu z czego większa satysfakcja z Malawii czy Tanganiki?

Dziękuję za pomoc zwłaszcza tym którzy z Tanganiką i Malawi mieli do czynienia....
daroo
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

daroo pisze:interesują mnie ryby z rodziny Tropheus (jakieś gotowe zestawienia, w parach lub całych haremikach,
Jakich parach??!! Poczytaj jeszcze o Trofciach Tylko harem ;)
daroo pisze:2. Czy są duże problemy z utrzymaniem PH i innych parametrów,
Raczej prosto w naszych okolicach jest wręcz bardzo dobra woda dla tangi. Ale podaj Twojej z kranu to będzie łatwiej.
daroo pisze:3. I sentymentalny wątek tematu z czego większa satysfakcja z Malawii czy Tanganiki?
To zależy co bardziej się podoba.

A dlaczego trofeusy ? W Tanganice jest masa pięknych ryb oryginalnych!!
np dla przykładu
http://www.badis.pl/image/227
http://www.destin-tanganyika.com/images ... enys-5.jpg
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
daroo
Posty: 287
Rejestracja: 29 mar 2010, 21:27
Imię: Darek
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 240l,
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: daroo »

"A dlaczego trofeusy ? W Tanganice jest masa pięknych ryb oryginalnych!! "


A czemu Trofcie, bo mi się zaje-ładnie podobają...., i dałem sobie już po lekturze spokój z dwoma gatunkami, tylko haremik, myslę że ok. 10szt mogę do 240l wpuścić???

No cóż parametry wody zmierzę może jutro.
daroo
Awatar użytkownika
kerim
Posty: 33
Rejestracja: 10 paź 2010, 17:02
Imię: Mirek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 240 L - TANGANIKA
Płeć:
Wiek: 54

Re: Obsada do 240l Tanganika

Post autor: kerim »

Mam baniak 120x40x50, zewn. Eheim prof.3 (2073), dodatkowo filtr Juwel Bioflow 3.0 z pompą o wydajności 600 l/h, światło 2x54 T5 - z możliwością regulowania naświetlenia.

- filtracja ok , oświetlenie za duże - Tanga to raczej półmrok

1. Jaka obsada - interesują mnie ryby z rodziny Tropheus (jakieś gotowe zestawienia, w parach lub całych haremikach, chciałbym o ile to możliwe chociaż dwa różne gatunki Tropheus -ów, ile sztuk?)

- 240 l dla Trofci to zamało - minimum 375 l dla stada 12-15 szt
- pomyśl o Tanganice mięsożernej masz sporo możliwości do swojego baniaka

2. Czy są duże problemy z utrzymaniem PH i innych parametrów,

- wystarczy utrzymywać KH powyżej 10 to ustabilizuje wahania PH (minimum 7,5 ze wskazaniem na 8 )

i czy to co oferują sklepy jest wystarczające?
Jeśli chodzi o Malawi to bardzo znikomy import ryb z odłowu spowodował że na rynku jest dużo mieszańców , Tanganika - duzo mniej popularna przez co trudniej dostępna szczególnie ciekawsze gatunki (mniej popularne)

3. I sentymentalny wątek tematu z czego większa satysfakcja z Malawii czy Tanganiki?
- tego nie można określić ;) co się komu podoba
wg mnie Malawi - bardziej kolorowo , Tanga - wiecej możliwości obsady, ciekawsze ryby pod względem zachowania i aranżacji akwarium

Poprawione błędy ortograficzne - Dżoena
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 19:56 przez kerim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daroo
Posty: 287
Rejestracja: 29 mar 2010, 21:27
Imię: Darek
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 240l,
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: daroo »

Dzięki Mirek za pomoc!!!!
daroo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”