Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Zbijanie pH

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Żeby zbić PH wody można sobie kupić węgiel w płynie na rośliny i wlewać go według dawek producenta , a tańszy sposób niż wasze filtry RO to zwykły ocet spirytusowy 10% ,, tylko ostrożnie i z umysłem .. pH i gh leci w dół

Poprawiłem ortografy, kolego po raz kolejny proszę o pisanie poprawną polszczyzną !- kasztan
Ostatnio zmieniony 24 mar 2017, 19:57 przez funio721, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mirek5566
Posty: 442
Rejestracja: 16 lip 2016, 7:29
Imię: M!rek
Lokalizacja: Lublin
Akwarium: 300l iwagumi+2 inne
Płeć:
Wiek: 54

Post autor: mirek5566 »

funio721 pisze:Żeby zbić PH wody można sobie kupić węgiel w płynie na rośliny i wlewać go według dawek producęta , a tanszy sposów niż wasze Filtry RO to zwykły ocet spirytusowy 10% ,, tylko ostrożnie i z umysłem .. pH i gh leci w dół
Ciekawa teoria. A dlaczego carbo miałoby obniżać pH ?
Octu zdecydowanie nie polecam, jest toksyczny. Lepiej kwas mineralny (HCl albo H2SO4), oczywiście z głową i ciągłą kontrolą pH.
Nie udzielam porad na pw.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Bo karbo Kolego dzieła podobnie jak CO2 z butli , ciągnie w dół twardość węglową a zatem idzie też PH wody ,,a jak myślisz czemu deszczówka ma tak niskie PH , poniewarz jest nasycona dwutlenkiem węgla , sprawdz to się przekonasz jak to działa i przy okazji ocet może być stosowany w akwariach roślinnych z powodzeniem
Awatar użytkownika
mirek5566
Posty: 442
Rejestracja: 16 lip 2016, 7:29
Imię: M!rek
Lokalizacja: Lublin
Akwarium: 300l iwagumi+2 inne
Płeć:
Wiek: 54

Post autor: mirek5566 »

funio721 pisze:Bo karbo Kolego dzieła podobnie jak CO2 z butli , ciągnie w dół twardość węglową a zatem idzie też PH wody
Większej głupoty Kolego dawno nie czytałem.
Proponuję, żebyś zanim coś napiszesz, poczytał, upewnił się i się nie ośmieszał.
kiedyś, to może i stosowali. I to nie tylko ocet, ale może i inne rzeczy. Są dużo lepsze i bezpieczniejsze metody niż lanie octu do baniaka.
Nie udzielam porad na pw.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Ja wyczułem was jakie są lepsze i bezpieczniejsze sposoby na wyczyszczenie komuś portfela , po co kupywać ocet za 2 złote jak można zamówić coś za 50złotych to jest wasza dewiza , a ja mam dlaciebie dobrą dewizę Baw się w chemika u siebie w piwnicy niż obrażać mnie ,, te wszystkie żeczy sam próbowałem i wiem co piszę i doczepianie się jest nie na miejscu
Awatar użytkownika
mirek5566
Posty: 442
Rejestracja: 16 lip 2016, 7:29
Imię: M!rek
Lokalizacja: Lublin
Akwarium: 300l iwagumi+2 inne
Płeć:
Wiek: 54

Post autor: mirek5566 »

funio721 pisze:Ja wyczułem was jakie są lepsze i bezpieczniejsze sposoby na wyczyszczenie komuś portfela , po co kupywać ocet za 2 złote jak można zamówić coś za 50złotych to jest wasza dewiza , a ja mam dlaciebie dobrą dewizę Baw się w chemika u siebie w piwnicy niż obrażać mnie ,, te wszystkie żeczy sam próbowałem i wiem co piszę i doczepianie się jest nie na miejscu
Pominę Twoje wywody milczeniem, bo nie tylko wiedzy Ci brakuje, ale i z ortografią widzę cienko.
Wniosek nasuwa się jeden: nie ma z kim rozmawiać.
Miłego dnia :)
Nie udzielam porad na pw.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Masz tu link do strony http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f ... 8&start=30 poczytaj i proszę zejdz już z tematu będziesz trochę mądrzejszy chodzby w teorii,, a co do mojej ortografii to się nie przejmuj bo idąc chodnikiem nie potykam się o nią i naprawdę mi to nie przeszkadza
Awatar użytkownika
mirek5566
Posty: 442
Rejestracja: 16 lip 2016, 7:29
Imię: M!rek
Lokalizacja: Lublin
Akwarium: 300l iwagumi+2 inne
Płeć:
Wiek: 54

Post autor: mirek5566 »

Kolego, nie napisałem, że ocet się nie nadaje, czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że są lepsze sposoby niż lanie do baniaka trucizny za 2 złote. Równie dobrze można sobie kwas solny kupić za 2 złote i będzie bezpiecznie.
Moja wypowiedź dotyczyła tych bzdur, które wypisujesz o carbo jako ośrodku na zbicie pH i tylko tego.

P.S. O ortografię może się nie potkniesz, ale o swoją ignorancję na pewno :)

Idę się pobawić w chemika w piwnicy :roll: :ale jaja: :ale jaja:
Nie udzielam porad na pw.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Przeczytaj sobie to co jest pod tym linkiem na innym forum to będziesz mądrzejszy i zejdz z tematu a kwas solny nie kosztuje 2 złote i nie jest tak prosto go dostać a ocet to nie trucizna więc po prostu się wyłącz i nie rób większego zamętu niż ja, co do kwasu solnego to przy dużej twardości wody i przy dużych zbiornikach to trochę byś musiał go kupić bo bufor wody bę dzie go zjadał jak pelikan ryby , ale to też powinneś o tym trochę poczytać ,, nie zwracająć na czyjąś ortografie bo ona w tym momencie nie jest istotna...P.S jak idziesz do piwnicy to weż ze sobą ocet i PHmetr zrób pomiar wody wkropl jedną kroplę octu do prubówki i zobacz jak spadnie PH możesz to samo zrobić z kwasem solnym oczywiście jak go kupisz nie wliczając w to alegro , ale jak go dostaniesz to od razu ci powiem że efekt będzie podobny z tym że kwas solny zostanie wchłonięty przez związki w wodzie i ph wróci z powrotem do góry a przy occie tego efektu nie zaobserwowano ,,,Panie chemiku TROCHĘ WIĘCEJ PRAKTYKI A MNIEJ TEORII BRANEJ OD INNYCH FORUMOWICZÓW a , że ja jestem ateistą to muszę wszystkiego dotknąć i posmakować więc te wszystkie expeymenty z wodą robiłem i zapewniam cię wiem o czym piszę ,, no chyba że wy macie w akwariach wodę święconą to może to jest inna to sorry
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

Wchodzenie na temat religii w tej dyskusji jest zupełnie nie na miejscu moim zdaniem i ma się on nijak do zbijania pH.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

To był tylko taki przykład nie chcę tu nikogo obrażać
Awatar użytkownika
mirek5566
Posty: 442
Rejestracja: 16 lip 2016, 7:29
Imię: M!rek
Lokalizacja: Lublin
Akwarium: 300l iwagumi+2 inne
Płeć:
Wiek: 54

Post autor: mirek5566 »

funio721 pisze:Przeczytaj sobie to co jest pod tym linkiem na innym forum to będziesz mądrzejszy i zejdz z tematu a kwas solny nie kosztuje 2 złote i nie jest tak prosto go dostać a ocet to nie trucizna więc po prostu się wyłącz i nie rób większego zamętu niż ja, co do kwasu solnego to przy dużej twardości wody i przy dużych zbiornikach to trochę byś musiał go kupić bo bufor wody bę dzie go zjadał jak pelikan ryby , ale to też powinneś o tym trochę poczytać ,, nie zwracająć na czyjąś ortografie bo ona w tym momencie nie jest istotna...P.S jak idziesz do piwnicy to weż ze sobą ocet i PHmetr zrób pomiar wody wkropl jedną kroplę octu do prubówki i zobacz jak spadnie PH możesz to samo zrobić z kwasem solnym oczywiście jak go kupisz nie wliczając w to alegro , ale jak go dostaniesz to od razu ci powiem że efekt będzie podobny z tym że kwas solny zostanie wchłonięty przez związki w wodzie i ph wróci z powrotem do góry a przy occie tego efektu nie zaobserwowano ,,,Panie chemiku TROCHĘ WIĘCEJ PRAKTYKI A MNIEJ TEORII BRANEJ OD INNYCH FORUMOWICZÓW a , że ja jestem ateistą to muszę wszystkiego dotknąć i posmakować więc te wszystkie expeymenty z wodą robiłem i zapewniam cię wiem o czym piszę ,, no chyba że wy macie w akwariach wodę święconą to może to jest inna to sorry
Żałosne, zarówno co do treści, jak i formy.
Nie udzielam porad na pw.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Panowie nie ma sensu się przekrzykiwać, dlatego proponuję o troszkę spokojniejszą dyskusję, bo takie zachowanie do niczego nie zmierza.
Awatar użytkownika
mirek5566
Posty: 442
Rejestracja: 16 lip 2016, 7:29
Imię: M!rek
Lokalizacja: Lublin
Akwarium: 300l iwagumi+2 inne
Płeć:
Wiek: 54

Post autor: mirek5566 »

dawo pisze:Panowie nie ma sensu się przekrzykiwać, dlatego proponuję o troszkę spokojniejszą dyskusję, bo takie zachowanie do niczego nie zmierza.
Ja już zakończyłem "dyskusję" z tym Panem :)
Nie udzielam porad na pw.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

dawo pisze:Panowie nie ma sensu się przekrzykiwać, dlatego proponuję o troszkę spokojniejszą dyskusję, bo takie zachowanie do niczego nie zmierza.
i zaśmieca ciekawy wątek ...

w zamian za to może nich ktoś napisze o zbijaniu KH (a pośrednio i PH) za pomocą kationitu
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”