Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

woda źródlana z butelki

Czy może być?

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Marcelina
Posty: 78
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:02
Imię: Marcelina
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

woda źródlana z butelki

Post autor: Marcelina »

Jako, że mam naturę eksperymentatora wynalazłam pomyśł na używanie wody butelkowanej na potrzby akwarystyki. Czy woda o takich parametrach będzie dobra do akwarium rybno-roślinnego? Fotka jest z wodą gazowaną, bo nie było normalnej. Taką wodę można kupić w Biedronce w 5-cio litrowych baniaczkach za bardzo małe pieniądze.

Poprawiono tytuł aby był bardziej jednoznaczny - zulix
Ostatnio zmieniony 04 sty 2010, 19:30 przez Marcelina, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Twardość całkowita około 8,5 niemców więc dla roślin całkiem dobra. Nie byłoby jednak sensu mieszać jej z kranówką bo efekt będzie znikomy. Inne (podane w tabelce) elementy w ilościach nieszkodliwych ani dla roślin, ani dla ryb (zakładam, że będzie niegazowana :D ).

Woda z osmozy kosztuje zwykle około 50 groszy za litr (czasem taniej). Aby mieć podobne parametry jak woda z Biedronki należałoby ją wymieszać 1:1 z kranówą. Koszt litra wyjdzie więc wtedy rzędu 25 groszy. Nie znam ceny biedronek. W sumie więc jeżeli się opłaca to można spróbować.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Marcelina, poda moze lepiej cene ale to jest chyba rzedu 1,6 za 5 litrów czyli około 30gr za litr, ciekawy temacik Marcelina znalazła, może zrobimy jeszcze ranking "10 najlepszych wód dla akwarystyki" :rotfl:
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Marcelina
Posty: 78
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:02
Imię: Marcelina
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Marcelina »

Nie było dzisiaj w 5-cio litrowych pojemnikach, zatem nie wiem jaka cena. Kiedys ja kupowałam do picia i była śmiesznie tania... tak na oko. Sprawdzę cene i napiszę.
A gdyby ją pomieszać 1:1 z osmozą? Git czy szkoda zachodu? Tak na marginesie nazywa się Rogowiec.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Marcelina pisze:Tak na marginesie nazywa się Rogowiec.
Zależy z jakiego jest ujęcia bo nie zawsze jest to Rogowiec, zdaża sie Kryształ, Kryształ II i jakaś Galicjanka :P
Ostatnio zmieniony 07 mar 2009, 0:16 przez crusta, łącznie zmieniany 1 raz.
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Markiz

Post autor: Markiz »

Kiedyś gotowały mi się neonki w worku i kupiłem taką wodę....
Żyły prawie wszystkie-to żeby obniżyć temperaturę :wstyd: i wlałem takie coś do wora....

Kosz zaliczyły wszystkie trupy :P

A cholera nie pisałem że naleje pierońskiej osmozy :zly:
Marcelina
Posty: 78
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:02
Imię: Marcelina
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Marcelina »

:przestraszony:

[ Dodano: 2009-03-07, 08:00 ]
A toś Markiz pojechał po bandzie! O kant rozbić wodę z butelki? A może te Twoje neonki i tak by przeszły na drugą stronę, bo np było przed burzą i gorąco i trzymanie w worku je udusiło, a taką nagłą zmianą wody to Ty je dobiłeś zamiast pomóc... Tylko żeby Ci się wyrzut na sumieniu nie zrobił :rotfl: A wlałeś stołową/źródlaną czy mineralną gazowaną?? ;)
ps.Liczę na Twoją osmozę.....
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Każda woda mineralna wykorzystywana do celów akwa musi spełnić dwa warunki: niegazowana (nawet lekko, lub naturalnie) i niskozmineralizowana. Pamiętajmy też, że rybki nie lubią gwałtownych skoków pH (tak ok. 0,3 na raz) i skoków twardości (tak kilka stopni niemieckich).
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Czyli na co trzeba zwracać uwagę kupując mineralną niegazowaną ?
Mój brat kupował w Kauflandzie dla swojej szefowej ( ma 6 baniaków ) demineralkę taką jak do akumulatorów za 2,49,- / 5l . kiedyś byłem ale teraz maja jakąś inną po 4.99,- / 5l ( jakaś inna firma) u mnie w kranie mam straszne parametry ph ok 9 , gh 23 niemcy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”